LMT Brīvība, problēma Igaunijā

Sveiki kursorieši!

Glups jautājums, bet situācija nopietna. Tātad pastāsts:
Opim ir lmt brīvība, telefons arhaiskā vecā labā nokia. Kā parasti opim patīk aizceļot uz Igauniju pacopēt uz Peipusa ezeru.
Daudzus gadus nekad nav bijusi problēma ar sakariem, izņemot šo reizi. Pārbrauc pāri robežai, pēc brīža pazūd zona.
Atgriežoties Latvijā viss atjaunojās. Opis nekādus iestatījumus nekad nav mainījis. Uz jautājumu vai mēģināja pārstartēt telefonu, atbilde noliedzoša. Nekad to neesot darījis. Citiem copmaņiem šādu problēmu nebija. Tas pats operātors.
Kas par sāpi varētu būt? Brīvībai taču nav nekādu ierobežojumu?

Sveiks! Problēma ir tikai Igaunijā iebraucot vai visās ārvalstīs? Paskaties telefona iestatījumos vai tur nav norādīta manuāla operatora izvēle. Tad būs tā, ka Latvijā telefons lokālo tīklu atrod, bet ārzemēs LMT tīkla nav, bet neko vietā nemeklēs.

Tas bija tikko Igaunijā. Par iestatījumiem patreiz nevaru pateikt, jābrauc ciemos skatīties. Rudenī nekādu problēmu nebija. Nedomāju, ka iestatījumi paši par sevi mainās, veciem telefoniem.

Ah, biju palaidis garām, ka šoreiz runa par “veco labu Nokia”. Uzprasi opim vai telefonā nerādījās kāda operatora nosaukums. Tas palīdzēt saprast vai vaina ir telefonā (tas nespēj noķert svešas valsts tīklu), vai kaut kur citur, ja piereģistrējas pie cita operatora, bet sakaru nav.

No decembra gan LMT savu Brīvību padarīja par Brīvību Eiropā (paceļot cenu) un tagad Eiropas ietvaros var runāt tāpat kā to darīt iekš Latvijas. Šo pāreju LMT izveica piespiedu kārtā un būtu labi noskaidrot kāds tad tieši pakalpojums radiniekam pieslēgts konkrētajam numuram.

vai tad tur nebija jāveic kaut kāda aktivizācija? atceros, zvanīja un prasīja, vai es lietošot to brīvību ārzemēs. kaut kad rudenī, ja pareizi minos.[quote=krizdabz]Ah, biju palaidis garām, ka šoreiz runa par “veco labu Nokia”. Uzprasi opim vai telefonā nerādījās kāda operatora nosaukums. Tas palīdzēt saprast vai vaina ir telefonā (tas nespēj noķert svešas valsts tīklu), vai kaut kur citur, ja piereģistrējas pie cita operatora, bet sakaru nav.

No decembra gan LMT savu Brīvību padarīja par Brīvību Eiropā (paceļot cenu) un tagad Eiropas ietvaros var runāt tāpat kā to darīt iekš Latvijas. Šo pāreju LMT izveica piespiedu kārtā un būtu labi noskaidrot kāds tad tieši pakalpojums radiniekam pieslēgts konkrētajam numuram.[/quote]

Bija jāmains tarifu plāns (to varēja izdarīt pa telefonu). Es no tā atteicos, jo braucot visur ņemu vietējās kartes (daudz interneta lietoju) un drošības pēc labāk, ka roaming atslēgts jau operatora līmenī (ar to viņi draudēja, ja nepārslēgšu).
Es gan neesmu īsti pārliecināts, cik tas ir legāli pie esošās likumdošanas - ES ietvaros viņiem sakarus būtu jānodrošina,jo neviena brīdī neesmu noslēdzis līgumu, kurš ierobežo lietošanu tikai LV teritorijā.

[paceļ uzaci]
atteicies? visus pārveda piespiedu kārtā. tu pārslēdzies uz Mini?

[quote=digitalk]
[paceļ uzaci]
atteicies? visus pārveda piespiedu kārtā. tu pārslēdzies uz Mini?[/quote]
Jup - piezvanīja čika no LMT februāra beigās, ka jāmaina tarifs - savādāk man nebūšot roaminga. Es kā reize biju ieplānojis marta sākumā doties uz Dāniju un tur lietot vietējos SIM, tāpēc atteicos, lai netīšām neiebraucu ar LMT simkarti roaming internetā.
Saruna tā arī beidzās, ka es nepiekritu neko nomainīt un esmu ar mieru paciest sakaru neesamību ārzemēs ar savu esošo pieslēgumu pēc marta sākuma. Vairāk man nekas nav bijis mainīts.
Un tarifu plāns joprojām ir Brīvība (kāds bija pirms tam),nekas nav mainījies. Mans.lmt man arī uzrāda šobrīd aktīvu brīvību un neatkarību.

ienāca prātā viena doma (protams, labāk ja būtu uzrakstījis, kas par modeli :slight_smile:

varbūt 3-4G pa vidu jaucas? mēģina pārslēgties no-uz 2G<->3G. es savulaik piespiedu kārtā savam podziņfonim uzliku 2G, kad vienā puspagrabā zona zuda, ja aizgāju 10m tālāk.

jautājums tak tika atrisināts - netika pārslēgta viesabonēšana.

ienāca prātā viena doma (protams, labāk ja būtu uzrakstījis, kas par modeli :slight_smile:

varbūt 3-4G pa vidu jaucas? mēģina pārslēgties no-uz 2G<->3G. es savulaik piespiedu kārtā savam podziņfonim uzliku 2G, kad vienā puspagrabā zona zuda, ja aizgāju 10m tālāk.[/quote]

[mirkšķina sarkanas, negulētas ačteles]
kurā postē tas tika atrisināts? tēmas autors jau teica, ka jāskatās uz vietas.

vakar 14:25

[mirkšķina sarkanas, negulētas ačteles]
kurā postē tas tika atrisināts? tēmas autors jau teica, ka jāskatās uz vietas.[/quote]

vai nu esmu kautkastur, vai kā… vari nocitēt, jo pārbraucot tēmai (pat ar korekciju, ka laiku pagaidām korekti nerāda) nespēju pamanīt. :-/

vai nu esmu kautkastur, vai kā… vari nocitēt, jo pārbraucot tēmai (pat ar korekciju, ka laiku pagaidām korekti nerāda) nespēju pamanīt. :-/[/quote]

Jup - piezvanīja čika no LMT februāra beigās, ka jāmaina tarifs - savādāk man nebūšot roaminga. Es kā reize biju ieplānojis marta sākumā doties uz Dāniju un tur lietot vietējos SIM, tāpēc atteicos, lai netīšām neiebraucu ar LMT simkarti roaming internetā.
Saruna tā arī beidzās, ka es nepiekritu neko nomainīt un esmu ar mieru paciest sakaru neesamību ārzemēs ar savu esošo pieslēgumu pēc marta sākuma. Vairāk man nekas nav bijis mainīts.

nu redz, man neviens nepiezvanīja, atsūtīja pāris brīdinošas īsziņas par tarifa izmaiņām. pat neiedomājos, ka Alekša rakstītais varētu būt tēmas risinājums. un mani pārslēdza nejautājot. tagad esmu zaļš un bitīgs, jo teles nemīlu vēl vairāk.

bazars attiecās tikai uz LMT. Nezinu, kā citi operātori to risināja. Vai risināja un kāpēc.

es arī par LMT, kura klients biju no pagājušā gadsimta. tagad vairs ne.

Tā, dīvainā kārtā jautājums patreiz ir atrisinājies. Ar pieslēgumu viss ir kārtībā, LMT no savas puses kaut ko restartēja, telefonā pārbaudīju šīs divas pozīcijas. Pirmā par operatora automātisko izvēli, otrā par sava numuru sūtīšanu (jābūt, uzstāda tīkls).
Vakar bijām Igaunijā, viss strādā.
Vispār viena no domām sākotnēji bija, ka igauņi sāk atslēgt 2G sakaru tīklus, bet cik šodien palasīju, tad tās būs vēl pēc pāris gadiem, ātrākais.
Reku avots: http://apollo.tvnet.lv/zinas/visiem-kuri-gaida-jauno-veco-nokia-3310-ir-kada-problema/787758

nu nē. nebija pieteikta viesabonēšana.

[quote=Pilsetnieks]Tā, dīvainā kārtā jautājums patreiz ir atrisinājies. Ar pieslēgumu viss ir kārtībā, LMT no savas puses kaut ko restartēja, telefonā pārbaudīju šīs divas pozīcijas. Pirmā par operatora automātisko izvēli, otrā par sava numuru sūtīšanu (jābūt, uzstāda tīkls).
Vakar bijām Igaunijā, viss strādā.
Vispār viena no domām sākotnēji bija, ka igauņi sāk atslēgt 2G sakaru tīklus, bet cik šodien palasīju, tad tās būs vēl pēc pāris gadiem, ātrākais.
Reku avots: http://apollo.tvnet.lv/zinas/visiem-kuri-gaida-jauno-veco-nokia-3310-ir-kada-problema/787758[/quote]

Nē, ar viesabonēšanu un pieslēgumu viss bija kārtībā. Kaut kāds sistēmas gļuks, kuru neviens nespēja izskaidrot.
Vispār jau žēl, ka atrisinājās, jo tas būtu labs papildus iemesls opim beidzot nomainīt Nokia 3720 zvēru pret kaut ko glaudāmu
http://www.gsmarena.com/rugged_nokia_3720_classic_gets_official-news-1012.php