Pareizi jau te iepriekš rakstīja - no Ķīnas (aliExpress, Banggood, GearBest, u.t.t.) sanāks lētāk un dabūsi interesantākus gadžetus-konstruktorus. Piemēram:
DC 0 - 30V 2mA - 3A Regulated Power Supply DIY Kit
Uz vietas mums ir jau pieminētais Argus + Lemona, Ormix, Semicom, Salvats. Gan jau, ka ir vēl, bet Argus, Lemona un Ormix šķiet, ka ir lielākie. Tur gan nekā pārāk interesanta neesmu atradis. Vēl kādreiz visu ko varēja sapirkt ‘Latgalītē’, bet neesmu tur pats bijis jau ntos gadus - var gadīties, ka tur nekas vairs nenotiek.
Ja angļu valoda nav sveša, tad teoriju pamācīties var šeit:
All About Circuits
Projektiem iedvesmu var smelties šeit:
All About Circuits
Ja gribās pazīmēt shēmas vai patrasēt plates, tad lielākoties hobijisti lieto Eagle.
Eagle by Autodesk
Es gan ieteiktu uzreiz sākt ar šo, tas ir bezmaksas atvasinājums no industrijas standarta - Altium Designer:
CircuitMaker by Altium
Tur var papētīt un ‘noforkot’ citu hobijistu projektus, ir cloud-based bibliotēkas un daudz citu noderīgu fīču. Kāds gan jau, ka nepiekritīs, bet, kad esi apradis ar visiem tūļiem, tad CircuitMaker ir krietni ērtāks un ātrāks par Eagle.
Ja gribi kaut ko lodēt, tad labi lodāmuri ir no Weller. Ja naudas nav žēl, tad no Ķīnas var uzsūtīt kādu Hakko lodstaciju - tās ir ļoti labas. Ja galīgi naudas nav žēl, tad JBC, bet 600+ eiro par lodstaciju hobijistam IMHO būs par traku.
Lodstaciju galvenais skaties vismaz 40W, savādāk pats lodāmurs pie smagākiem metalizācijas pleķiem pielodēsies ^^ Vēl ieteiktu ņemt lodāmuru ar maināmiem uzgaļiem, bet te atkal jāskatās, vai uzgaļus vispār var nopirkt. Es, piemēram, savam mājas Weller’am nekur uzgaļus atrast nevaru, kaut gan skaitās maināms. Ja negribās sviest naudu par maināmiem galiem, tad skaties, lai būtu vara uzgalis - to tad vismaz ar laiku varēsi pievīlēt pēc vajadzības.
Ja parādās vajadzība lodēt QFN, BGA vai jebko citu, kur ar lodāmuru nevar tikt klāt, tad nevajag uzreiz skriet pēc karstā gaisa stacijas - lieliski var izlīdzēties arī ar celtniecības fēnu
Ideālā gadījumā ar maināmu temperatūru - virs 380 grādiem nevajadzētu griezt - atkarībā ar kādu laku pārklāta PCB, laka pie tik augstas temperatūras var aizdegties.
Nopērc arī ‘skaidas’, kur lodāmuru notīrīt. Kaut ko tamlīdzīgu:
Skaidas
Iesākumā var izlīdzēties arī ar mitru švammīti, tā ir gaumes lieta. Man patīk, ka ir abi - gan švamme, gan skaidas, citiem atkal patīk tikai viens vai otrs.
Trešā roka nenāks par ļaunu, komplektiņš ar pincetēm arī. Alvas atsūcējs vai vēl labāk ‘zeķīte’ arī noderēs, ja kaut ko būs jāravē nost no platēm.
Obligāts pasākums ar laiku būs multimetrs. Tas gan ne lodēšanai, bet testēšanai.
Par lodēšanu labs write-up’s ir šis:
How To Solder
Mani lodēt iemācīja ļoti elementāri - iedeva brāķētu plati, lika visu noravēt no viņas nost un pēc tam salodēt visu atpakaļ
Gan jau, ka Tev mājās mētājās kaut kāda elektronika, kas gaida izmešanas brīdi - papreperē tādu, pamēģini kaut ko nolodēt smuki nost, un uzlodēt atpakaļ - būs ļoti labs treniņš.
Par maketiem runājot, vispār, ir šādas maketplatītes:
Maketplates @ ORMIX
Uz tādām varēsi veidot kādas shēmas ienāks prātā. Pats sāku ar šādām platītēm, tiesa, man bija šādas tādas priekšzināšanas elektronikā.
Var paķert arī ‘breadboard’u’, lai var pārbaudīt vai shēma vispār strādā, pirms sākt lodēt.