M.2 SSD sloti iekš MSI GP65

Sveiki.

Man ir jautājums - vai es varu ielikt vēl vienu ekstra SSD?? Oficiālā mājas lapa saka šādi:
1x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen3);
1x M.2 SSD Combo (NVMe PCIe Gen3 / SATA );
1x 2.5" SATA HDD.

Šobrīd man jau ir viens 512gb SSD. Gribu vienu extra 1tb. Kas ir tas combo slots? Varbūt kādam ir pieredze?

Paldies jau iepriekš.

Ja nemaldos, kombo slots ņem pretī gan SATA (Key E + M), gan arī NVMe (key M).

Reku apskatā ir SATA SSD klāt pielikts. Šaubos, ka šim ir 3 sloti (1xSATA un 2x M.2), bildē var redzēt, ka viens no tiem nav pielikts klāt.

1 Like

Pērc PCIe 3.0 NVMe savietojamu “disku”, spraud slotā un spēlējies. Kaut ko šādu:

NVMe

https://m79.lv/datorukomponentes/ssddiski/samsung-970-evo-plus-nvme-ssd-pcie-30-m2-typ-2280--1-tb

vai M2.SSD

https://m79.lv/datorukomponentes/ssddiski/western-digital-ssd-m2-1tb-wd-wds100t2b0b-blue-3d-sata-iii-m2-718037856322

Reālā atšķirība starp abiem “disku” tipiem spēļu ielādes ātrumā parādīsies, kad NVIDIA draiveros pabeigs tiešo tekstūru ielādes no diska videokartē. Līdz tam pēc būtības vienalga.

Info dummijiem par to kas ir M.2 / NVMe slots un ar ko viņu ēd:

1 Like

tu jau nezini, kāds viņam precīzi ir modelis, varbūt tur abi m.2 sloti ielodēti.

nemuldi, pat elementāra atarhivācija iegūst.

Atkāpīte par video: Tas 7zips ar tmp direktoriju kaut kā jocīgi pi$as. Komandrindas zipperi ir krietni ir ātrāki par windausīgo 7zip. Gan jau fonā met pa vienam failam uz tmp zipo un tad kopē atpakaļ.

1 Like

tas 7zips ir tāds savdabīgs produkts, bet šobrīd vienīgais daudzmaz sakarīgais bezmaksas.

Ap tempdiru 7zip ņemas, verot vaļā arhīvu grafiskajā logā. Komandrindā un no izvēlnes atpakojot, dragā pa tiešo. Taču bremzē UI callback-i progresa rādīšanai. Tāpēc pa tiešo no komandrindas arhivējot, viss ir krietni ātrāk.

Jā, tur normāli darbojas arī paroles un arhīvu dalīšana vairākos failos (kam tas vēl aktuāli).

Lapsa, nomierinies. Kompleksos darba ar disku scenārijos SSD vs NVME joprojām maz atšķiras. Piemēram OS un spēļu ielāde šobrīd gan no NVMe gan no SSD notiek līdzīgā ātrumā ar mazu atrāvienu NVMe pusē.

Vienkārši lasīšana un rakstīšana 1 failam, t.i. arhivēšana un renderēšana ar NVMe notiek ātrāk, jā. Taču no topika apraksta ir skaidrs ka OP ne jau ar to nodarbosies. Zinu no paša pieredzes. Darbā tepat blakus stāv jauns PC ar i9 proci, Z mātesplati, visu 3 tipu diskiem iekšā un biju ļoti nepatīkami pārsteigts, pa NVMe disku kopējot daudzfailu direktorijas un cerētā 4-5x ātruma pieauguma pret SSD vietā pamanot tikai apmēram divreiz lielāku ātrumu. Konkrēti spēlēm jāgaida tekstūru ielāde no NVMe caur PCIe pa tiešo videokartē (topošais Nvidia GPUDirect).

topika aprakstā pielietojums nav minēts nevienā acī, spēles piepini tu.

ps. otrreiz lūdzu, beidz mani devēt par “lapsu” šajā forumā, citādi mani vēl, nodo’ tā saucamais dies, sāks jaukt ar “profilu”.

MSI GP65 - The Game Just Got Real. Vēl turpināt? Visi ar šo laptopa modeli, kurus pazīstu, kāreiz tur spēlē spēles. Labi, daži ar tiem arī strādā.

droši turpini piefantazēt citu vietā. pats esmu pircis arhitektam darbam HP Pavilion Gaming. labs aparāts ar jaudu un patīkami zaļu klaviatūras apgaismojumu vakara darbam, bet saucas Gaming. un tad?

Es viņam par āboliem, viņš - par kartupeļiem. Visi tie, kuri man apkārt sapirkušies šos laptopus, uz tiem pamatā kaut ko spēlē. un pēc tam strādā. Pie tevis varbūt ir otrādi. Ja gribas lekties klātienē, pēc kovida atcelšanas varam saskrieties uz kādu alu ;)

alu kompānijā drīkst dzert arī tagad, ja vien tev nav jābūt pašizolācijā vai karantīnā.

1 Like