Mobilais pirmklasniekam

Sveiki visiem, šobrīd mazliet iesāpējies jautājums par telefonu pirmklasniekam. Nav runa par kādu modeli, tas nav svarīgi - galvenais jautājums vai vispār vajag? Kā jūs kā vecāki esiet risinājuši šo jautājumu? Liekas daudz risku (pazaudēts, salauzts utt.), bet skraidīt un meklēt sīko, jo nevar sazvanīt arī jocīgi. Padalamies lūdzu ar savu pieredzi.

līdz 3. klasei mierīgi var iztikt ar podziņtelefonu. Sirdsmieru tas dos 0 šākātā. Jo 100% brīdī, kad uztrauksies un zvanīsi, dzirdēsi operatora paziņojumu, ka izslēgts vai ārpus zonas. Smārtam nokaus baču ar spēlītēm tāpat pāris stundu laikā.

3 Likes

Līdz 3.klasei noteikti neder podziņtelefons, bērnam būs jāpilda md, tie ir ierakstīti e-klasē. Dienasgrāmatā neraksta, kas uzdots. Pirmajā klasē vēl nebija jāčeko, otrajā gan regulāri bija jāseko līdz. Es izvēlējos atdot savu veco podziņtelefonu, ierobežojot piekļuves un atļaujot lietot konkrētā laikā.

Nopietni?! Trešās klases skolnieks netiek pie saviem mājasdarbiem, ja tam nav viedtālrunis un Gūgles konts? Vai es kaut ko nesapratu?

Fiziskajā dienasgrāmatā dažreiz ieraksta MD, kas ir uzdoti, nezinu kā notiek stundās vai pasaka, ka jāieraksta, bet mana pieredze ir, ka MD varbūt rakstīti tikai eklase. Līdz ar to jānodrošina skolēnam iespēja tikt pie elektroniskās dienasgrāmatas, man vieglāk to izdarīt ar viedierīci nevis ar datoru.

Lietojams viedtālrunis šobrīd nemaksā gandrīz neko. Mana pirmā izvēle būtu no LMT paķert Xiaomi Mi A2 (169 eiro), kaut pirms aptuveni 3 nedēļām LMT vēl deva Mi A1 par 149 eiro.

Protams, jārēķinās, ka bērni telefonu sadauzīs.

Bet podziņtelefonu gan kaut kā idejiski nepilnīgi dot bērnam. Skolā par viņu smiesies un bāzīs galvu podā. Plus viedtālrunim var pieslēgt atrašanās vietas šārēšanu visu laiku (Google Maps) un tad redzi, kur tavs pirmklasnieks atrodas.

2 Likes

Nepārspīlē. 1. klasē tas nav tik svarīgi. 3.-4. gan 18 eur vērts podziņtelefons gan jau varētu izraisīt reputācijas problēmas vienaudžu vidū. Mans pirmklasnieks 1. gadā iztika bez telefona. Tagad uz otro klasi domāju nopirkt podziņtelefonu. Uz trešo jau skatīsimies kas un kā.

ja negribi lai tavs bērns iegūst loha statusu klasē, tad viedtālrunim jābūt. var daudz filosofēt par šo tēmu, bet realitāte ir tāda kāda ir. bērns pats var apkatīties mājas darbus sava kontā. uzspēlēt klasē populārākās spēles un arī sazināties ar saviem klasesbiedriem ārpusskolas. + vel daudz momentu. protams ka nedrīgst dod bērnam brīvu pieeju saturam un internetam. iesaku uzstādīt family link. no sava tālruņa ļoti ērti var kontrolēt bērna aparāta ekrāna laiku un lietotās programmas. plus gps sekošana.

1 Like

Pirmajā klasē nevajag viedtālruni. No šobrīd aktuālās pieredzes saku. Podziņtelefons ir pilnīgi pietiekoši, lai vajadzības gadījumā var ar vecākiem sazvanītos.
Pirmā klase ir tma lai iemācītos mācīties, komunicēt utmls. ir skolas kur speciāli sīkajiem liek ierakstīt dienasgrāmatā un neraksta E-klasē. Lai, lai mācās rakstīt un būt uzmanīgi.

Un vecāki, ja jūsu sīkais saka, ka klasē visiem pārējiem ir bezlimita interneti, nekādu ierobežojumi un kruti telefoni, tad neticiet uzreiz. ;)

loha statuss ir tavā galvā nevis klasesbiedru galvās. 1-2. klasē viedlāpsta nav nepieciešama.

1 Like

Esmu par viedtālruni. Silikona maciņš + aizsargstikls. Un uzinstalē Google family. Varēsi kontrolēt visas aktivitātes telefonā, kā arī redzēt atrašanās vietu. Drošāku variantu nevaru iedomāties.

1 Like

Uzdod sev jautājumu - Vai tu vēlies lai tavs bērns uzaug par aitu, kas blēj barā vai tomēr vēlies viņā attīstīt domāšanu, individuālismu. Ja pirmais variants, tad tikai viedtālrunis - jaunāko, dārgāko sūda kluci. Ja otrs, tad izvēlies podzinieku no telefonu Zelta laikmeta. ebay atjaunoti pa lēto.
Pats, kad esošais viedtālrunis nosprāgs sākšu izmantot klasiku - Motorola Razr V3 - perfekti strādā. Kompakts, izcils dizains. Un uzreiz izceļas uz apkārtējo vienādajiem (pirmsākumos viedtālruņi rūpējās pie dizaina, tagad palikuši visi vienādi - lieli sūdu kluči…). Un tava sīkā klasesbiedriem skaudīs, ka viņiem nav tāds, bet ir neparocīgs klucis. Būsim godīgi - viedtālruņi nav telefoni, bet gan švaki datori. Zvanīšanai domāti podzinieki. Priekš interneta izmantošanas var nopirkt planšeti (vel labāk portatīvo jo planšetes ir mēsls).

Tāds nepopulārs (labi vien ir) viedoklis no malas. Ņem par labu!

Vai arī (visdrīzāk) būs otrādi. Apskaužamais bērns būs izstumto kārtā. Viens vai otrs variants.

Skaidrs, ka nekas nav skaidrs… Bet paldies par atbildēm!