Mobilo telefonu ekrānu malu attiecība

Neizprotamu iemeslu dēļ, krīt uz nerviem jauno telefonu malu attiecība. Ekrāni paliek tievi un gari. Vai pašlaik tirgū tiek laisti jauni telefoni ar malu attiecību 1:1 (blackberry passport) vai kas līdzīgs? Esmu ievērojis, ka telefons ar platāku ekrānu ir ērtāks acīm. JŪSU DOMAS?

Es arī agrāk līdzīgi domāju, bet nesen nomainīju tālruni no iPhone 7 Plus uz Samsung Galaxy S9 plus un teikšu, ka man patīk tas, ka Galaxy ir šaurāks, kaut arī tikai nedaudz.

Šobrīd viss iet uz 2:1 malu attiecības telefoniem un šis Gizmodo raksts cenšas skaidrot, kas tam varētu būt iemesls: https://gizmodo.com/heres-why-the-displays-in-new-phones-are-so-weird-and-w-1793555119

Man prātā nenāk neviens aktuāls un moderns viedtālrunis ar 1:1 malu attiecības displeju kā tavs pieminētais BlackBerry Passport. Bija vēl LG Optimus Vu ierīču sērija, bet arī tā ir veca kā pasaule un šobrīd diez vai lietojama.

2:1 pasta un ziņu lasīšanai patiesībā ir ērts - redzēt vairāk teksta no augšas uz leju ir krietni patīkamāk. 16:9 filmas skatīties arī ir labāk - nocirstas malas sānos nav tik uzkrītošas kā attēlu vēl vairāk samazinošas melnas līnijas augšā un apakšā.

Man atkal nepatīk pārmest acis uz jaunu rindu ik pēc sekundes. Un viss ko patiesībā redzam ir nevis pārskatāms teksts, bet gan reklāma pa visu ekrānu ar šiem telefoniem, kuriem ir šis izstieptas attiecības. :D

1+ parādīja savu 5G tālruni ar malu attīstību 21:9. Tā kā, viss paliks tikai “sliktāk” :wink:

Gan jau kāds piedāvās arī telefonus ar platākiem displejiem. Cilvēkiem ar laiku apniks šī jaunā malu attiecība, un 1:1 vai 4:3 būs kā kas nebijis.

Tā jau saka, ka “viss jaunais ir labi aizmirsts vecais” :slight_smile:

Skatoties cik lielā palielinājumā lasa. Pret izstieptām reklāmām palīdz satura pabīdīšana vai ekrāna pagriešana vertikāli.

Teikšu, ka nekas nepalīdz.
Tiklīdz sāc nopietnāk darboties ar saturu pdf, office vai netā, vertikālais ir galīgi garām. Tādēļ līdz beidzamam turējos pie S6 edge+. Tad tam uznāca mistisks gļuks, kam sekoja ilgstošs remonts - risinājuma meklējums… Koroče pagrābu 9. noti. :pensive:
Tiklīdz palielini text, tā visādas mistiskas rīkjoslas un sazin kādas weba virsjoslas no augšas piedrazo pusekrānu. Ja tam visam pabāz apakšā tastatūru, tad rakstāmo redzēt vairs nav iespējams…
Ko lai saka, biznesa klases viedtālrunis!