Monitora upgrade & downscaling

Situācija tāda - pašreiz sēžu uz 24 collu 1080@144, ko arī turpināšu izmantot turpmāk kā CS:GO monitoru, un protams web-browsing kā otrais monitors.
Priekš upgrade plānoju ņemt 4k, vairāk tā dēļ, lai ir labi daudz ekrāna real-estate webā, IDE un visā citā, kas nav gaming, un tieši uz non-csgo spēlēm domāju par downscaling uz 1440p (GPU upgrade nāks kaut kad vēlāk, bet diezin vai tik augstu, lai pavilktu 4k@60, vismaz pagaidām). Kā arī, 4k jau tagad neprasītu upgrade vēlāk. IPS panelis ir svarīgs, lai nav čakars ar krāsām, un nav nepieciešams “ātrs” panelis, jo priekš CS jau ir monitors.

Kā šķietami labu variantu atradu šito, it kā atbilst visām manām prasībām un par ļoti smuku cenu, tāpēc jautājums ir klātesošajiem, maybe ir tieši tāds lietots, ir kādi citi nedārgi varianti, vai arī vispār jebkāds feedback un ieteikumi par šo tēmu, klausos ļoti uzmanīgi. :slight_smile:

Esi pārliecināts, ka 4K ir @60Hz? Es bik pirms pāris gadiem iegrābos nopērkot moni, kuram, izrādās 4k ir tikai @30Hz, attiecīgi tiek lietots tikai 1440p režīmā. 1440 ir ok, bet tad arī tādu vajadzēja ņemt…
Darbā ir 24" 1080@60Hz, domāju ar laiku minēto likt darā, bet upgreidoties tad, kad būs tiešām kau kas būtisks uz ko apgreidoties. Šobrīd liekas, ka next big thing būs HDR + vismaz tie 100Hz. Man kaitinātu slēgāties uz mazāku monitoru, lai paspēlētu augstākā freimreitā… Kaut kā pēdējā laikā liekas, ka arī multimonituru setups ir ne tas produktivākais. Noteikti ir specifiski pielietojumu, bet man pamatā info uz otra ekrāna tikai novērš uz uzmnību un ātrāk aizklīstu no pamata lietas, ko vajadzētu darīt. Hipotēze ir ņemt platāku monitoru un muktitaksing uzdevumos novietot lietas tiešām blakus, bet izmantot vienu monitoru. Respektīvi ieteiktu apdomāt piem ko šādu: https://www.amazon.com/Samsung-LC27HG70QQNXZA-C27HG70-27-Inch-Monitor/dp/B06XSQ5QN8?tag=amazon0606-20 vai tikt līdz https://www.amazon.com/Acer-XR342CK-bmijqphuzx-Monitor-Adaptive-Sync/dp/B01JYT9L4I/ref=sr_1_1?tag=amazon0606-20&ie=UTF8&qid=1509477794&sr=8-1&keywords=Acer%2BXR342CK%2Bbmijqphuzx&th=1
Bet protams šie būs vismaz nedaudz dārgāki…

Vai, ja izteikti vajag vēlvienu bik lielāku, rekur cilvēks normālus monitorus izmisīgi tirgo gan jau pa lētu naudu tirgu… apgreidosi GPU, bik iekrāsi, nopirksi kaut ko tiešām normālu…

Pārskatīju, bet tomēr izlēmu par labu uzreiz pāriet uz 4k. Un jā, šim patiešām ir 60Hz, par to es pārliecinājos jau pirms posta.

Un 250 eiro par lietotu 1440p pret 350 eiro par jaunu 4k, nu, tomēr ir starpība.

Lai vai kā, pirkumu esmu jau izdarījis, jo atbildi šeit nevarēja sagaidīt gandrīz nedēļu, topic done.

Klau, bet tāds kā daļējs oftotpiks: kas par kompi, kuram būs jādod laukā tie pikseļu miljoni un vai nebaidies par švaku darbību? Cik ir testēti visādi augstāku vai nestandarta izšķirtspēju monitori ar vecākiem dzelžiem, šķiet, ka viss notiek lēnāk.

Viss nāk ar laiku. Pašreizējā GPU diez vai pavilks kādu spēli uz 1440@60, par 4k nemaz nerunājot, bet priekš tā arī nav paredzēts. Mana pieeja principā ir paņemt monitoru, kuru es gribu, un pielikt klāt dzelžus lai to varētu atbalstīt kaut kad down the line. Jo priekš web browsing, youtube un ik pa brīdim coding/lightroom lietas baigo spēku nevajag.
Bet ja jau tik ļoti gribas zināt, es sēžu uz R7 270x ( I got scammed when I bought it, don’t ask how).

4K displeji pat laptopiem ar integrēto stāv. Kāpēc nē? PDF un web lasīšanai tam ir pat pievienotā vērtība, nu un ka spēles nepavilks?

Tak tur jau tā bēda, ka bremzē pat web/pdf lasīšana. Es pat vispār par spēlēm nerunāju.

nu man nebremzē… nezinu, kas vēl varētu spēlēt lomu… varbūt galīgi švaks tev tas laptops? Arī Surface nebremzēja, kur gan nebija 4K, bet bik virs 2K, bet tas tak jau gandrīz 4 gadus vecs…

Nav super svaigs, bet nav arī pavisam vecs - 2015. gada MacBook Pro ar Retina displeju. Es pēdējos mēnešos visādus monitorus slēdzelēju klāt un vienā brīdī, kad bija uz testu Samsung nenormāli platais geiminga monitors (CHG90), secināju, ka uz tā viss notiek lēnāk. Tagad atpakaļ pie 2K Dell monitora un ir sajūta, ka viss notiek naskāk. Var jau būt, ka šis ir tikai jūtams uz pagurušiem laptopiem, bet vismaz mani tie 4K monitori dara bažīgu.

aa, macbook… būtu uzreiz tā teicis :slight_smile:

Erm, tā nebūtu liela problēma. Darbā pie macbook stāv 2x 1440p monitori.

Un šis tiks slēgts pie stacionāra ar diez gan jaudīgāku karti, pat ja manuprāt tā ir paliels mēsls, tāpēc browsing wise nevajadzētu just absolūti nekādas problēmas. Iekš Solidworks gan droši vien uzcepšu to gpu. :smiley: