MS Office iegāde

Sveiki

Gribēju pajautāt zinošiem cilvēkiem – savam skolniekam pasūtījām portatīvo datoru. Tam būs arī Windows 10 Home 64. Tā kā ar datorlietām esam uz liela “Jūs”, tad pieņēmām, ka tas ietver arī MS Office, tomēr sazinoties ar veikalu, noskaidrojām, ka tas neietver gan.

Pirmais jautājums ir jau – vai tas ir standarts, t.i. vai visiem veikaliem zem Windows nav ietverts arī Office? Jo filtrējot nebija šādas opcijas – ar vai bez Office.

Otrais jautājums - kaut kad kaut kur sen un iespējams nav taisnība, bija dzirdēts, ka pērkot jaunu datoru un tam uzstādot Windows un Office, tas ir lētāk, nekā pērkot tos pa daļām atsevišķi. Vai tas tā ir? Jo dators vēl ir piegādē, tas ir pasūtīts internetveikalā, teorētiski vēl varam atteikties no pasūtījuma.

Un trešais jautājums – kā Office iegādāties tagad – no Microsoft lapas saprotam, ka ir vai nu jāpērk uzreiz Office2019 par 149 EUR – bet te mīnuss, ka tūlīt jau būs jaunāks Office.
Vai arī jāabonē tas Office365 – sanāk dārgāk, bet tam jaunāka programmatūra un vēl 1Tb datu glabāšanai.

P.s. Mēģinājām saprast to Education variantu, bet īsti nesapratām, un nav pārliecības, ka mūsu skola kaut kā palīdzēs ar tā iegādi.

Par velti var mēģināt lietot ofisa tiešsaistes versiju https://www.office.com/
Bet tur būs jācieš reklāmas un funksionāli ierobežojumi.

Par ofisa EDU licenci vajag apjautāties skolā.
Piemēram Rīgas skolēniem to sponsorē dome, un skolā zinās paskaidrot, ko to iegūt bez maksas.

windows ir lētāks kopā ar kompi, bet tikai par kādiem 20-30 eiro. ofiss parasti komplektā nenāk un nav lētāks. 365 personal ir 50 eiro gadā, kur tev dārgāk sanāk?

un var mierīgi paņemt 2016 home and student par 90 — mācībām pilnīgi pietiks.

EDU licences Rīgā esmu redzējis tikai vidusskolām un augstāk.

Pilnīgi noteikti nē. Skaidri zinu ka EDU Microsoft 365 Apps for entrprise license vismaz vienam datoram automātiski ir RVZS, RV1Ģ un RV2Ģ audzēkņiem arī pamatskolai.

https://www.ridze.lv/par-microsoft-office-365-licenci/

Īstenībā arī citās pašvaldībās šis strādā, piem Ventspilī vai Gulbenē.

Paldies visiem - ļoti vērtīgi skaidrojumi.

Mēs diemžēl neesam no Rīgas, mūsu skola par EDU licensi neko nezin un negrib darīt.

digitalk - kas tie ir par portāliem? Var jebkur to Office licensi pirkt?
Domājām, ka tas jādara pie paša Microsoft - tur cena ir 69 EUR gadā

m$ ofisu vari pirkt pie jebkura tirgotāja, kurš tev izsniedz čeku vai pavadzīmi. linki ir uz NTG, kur ir vienas no lētākajām cenām uz vecāku produktu licencēm LV.

tiesa, jāsaprot, ko tu pērc, jo viņi par smieklīgām naudām tirgo arī korporatīvās licences, kuras bez pamatlīguma ar M$ ir miskastē izmesta nauda no juridiskā viedokļa — tik pat labi var piratēt.

tas, kas ir Retail vai 365, ir droši ņemams.

1 Like

nu kamēr manējais, tagad jau students, mācījās Rīdzē, tur nekā nebija. tas nekas, ka pēdējās klasēs darbus prasīja iesniegt m$ formātos neizsniedzot bezmaksas licenci.

1 Like

reku var mēģināt atrast kontaktu un painteresēties pie atbildīgā ierēdņa.

1 Like

Es sev un arī citiem rekomendēju izvēlēties Microsoft office 365.
Vislētāk manuprāt ir šeit : LMT | Office 365 + OneDrive

1 Like

tas nekas, ka pēdējās klasēs darbus prasīja iesniegt m$ formātos neizsniedzot bezmaksas licenci.

Prasība pēc M$ formātiem bez licences vēl ir sīkums. Mums ir skolas, kur prasa Adobe Suite programmas, taču licenci vari zīmēt pats :rofl:

nezinu, kā tagad, bet agrāk Rozentāļos tā bija ikdiena…

es nerekomendēju ilgtermiņā, bet par tavu rekomendāciju gan paldies. par tādu cenu var arī nomāt.

nezinu, kā tagad, bet agrāk Rozentāļos tā bija ikdiena…

Es to par “lietišķajiem”, kur nupat radu bērns sāka mācīties.

Izmēģini FreeOffice. Intrefeis līdzīgs MS Office un laba failu savietojamība

Autoritatīvi ierosinu neizplatīt dezu. “Lietišķajos” ir Kultūras Ministrijas sagādātas Adobe-Work-From-Home pilnas CreativeCloud licences pieejamas jau kopš pavasara pandēmijas laika. ;)

Tāpat arī “Rozentāļos”, bet MS Office privātiem datoriem gan nav. Principā vajag nomierināties ar to kaisli pēc Maikrozofta, teksta un vienkāršu slaidu sagatavošanas līmenī var mierīgi darboties ar OpenOffice vai LibreOffice. Ko arī vajag ieteikt tiem, kas negrib atrisināt jautājumu “citādā” veidā.

autoritatīvi ierosinu tev paskatīties spogulī un arī neizplatīt dezu par openlibreoffice (OLO) mierīgu darbošanos skolas vidē. gribi vismaz -2 punktus atzīmē — droši lieto OLO ar seivošanu uz m$ formātu — vienīgo, kurā tiek pieņemti darbi, kur pat pie nelielas formatēšanas darba noformējums nobīdās atverot to m$O.

laipni lūgts LV izglītības sistēmā, kuru savulaik nodrošināja labi apmaksātais lobijs, tieslietu ministrs Birkavs, kurš pēc savas amatniecības beigām ātri tika iekārtots BSA ar labu algu.

1 Like

Burtniek, beidz laistīt šķidro un detalizēti pastāsti, kur un kā lietišķo skolnieks var tikt pie Adobe licencēm. Seriāļus drīksti arī PM.

MS Office Latvijas izglītības sistēmā diemžēl joprojām ir vēlamā ofisa softa paketa ar zemtekstu - vienīgā, kuru garantēti visur pieņems. Paldies Birkavam un cūkmenu aktivitātēm 2000-jos, kuri Latvijas izglītības sistēmu faktiski atdeva Microsoft.