NAS no lūžņa paša rokām – XPEnology

vairākus gadus mētājās bez praktiska pielietojuma ION 3D 152D ar vārgo Atom D525. pat mēģinājumi reanimēt ar SSD nepalīdzēja ne Win7, ne veselai plejādei Linux distribūciju strādāt kaut cik pieņemami desktop režīmā. ja jūtūbe bremzē, tad kāds desktops ;)

WinXP retrogeiminga staciju man īsti nevajag, pabakstījos ar bezmaksas FreeNAS un NAS4Free, un beigās uzdūros ineta plašumos uz interesantu kūlhakeru projektu XPEnology – tauta ar loaderi uzmāna Synology DiskStation Manager uz kreisiem dzelžiem.

tagad vecais ION 3D man diezgan žiperīgi tēlo Synology NAS.
ja kādam ir interese, tad sāciet ar XPEnology Tool for Windows x64. tur iekšā ir visas vajadzīgās programmas portable formātā un vienkāršs HowTo.

1 Like

Tas Synology softs tiešām ir tik ļoti pārāks par FreeNas? Man pašam Synology mājās stāv, nav jau ne vainas, bet ir lietas, ko varētu vēlēties savādāk, ar FreeNas nav nācies darboties.

Ja izmet miskastē to CD rakstēkli un iemāna tā vietā otru HDD, tiešām varētu būt neslikts NAS.

Vienīgi enerģijas tēriņi šim noteikti ir palieli, kā arī nav zināms, kas ir ar dzesēšanu, ja ieliek 2x HDD.

Synology priekšrocība ir GUI un gatavās aplikācijas visādiem dzīves gadījumiem, domāts cilvēkiem bez vēlmes rakt dziļumā. uzliki, nokonfigurēji, strādā.

FreeNAS ir ar plašākām iespējām, bet, tāpat kā ar jebkuru *nix distribūciju, esi gatavs investēt laiku un lasīt manuāļus, meklēt atbildes “kaut kur forumā” un nebaidīties CLI ;)

Nu FreeNAS nav tas variants, kur baigi būtu CLI jāizmanto + nesen tas iznāca ar jaunu GUI!

uz lūžņa ar Atom proci baigi neizvērsīsies, tāpēc arī rakstu, ka pabakstījos un kopā ar citiem resursu rijīgiem risinājumiem nostūmu malā.

Ja atmiņas pietiek tad arī zfs darbosies normāli ;) un home lietotājam ar atom cpu pietiek

Synology nav mēsls!
Vajag ieslēgt logošanu un tad viss smuki parādas, kas par error, no kā utt. Ļoti sīki… Infu atsūta uz mailu. Notifikācijās var sazīmēt vajadzīgo opciju kādu vēlies un būs tev korekta infa! N-tajos kantoros Synologs griežas, vispār bez problēmām. Ja kāds disks aiziet pastaigāties laika zoba ķerts, tad to nomainam (hot swap), pats visu rebuild-o un viss atkal smuki griežas. Konfigurēt vajag, nevis salīdzināt ar ko citu.
Nas4Free ir cits stāsts.

smart-u var redzēt, var uzreiz notestēt, arī attributes sīkāk ir apskatāmas utt. No problems ;)

ko bļin?! Es tev tikai kā piemēru iekopēju. Tik daudz nav skaidrs? Pats atrast ņefiga nejēdz un vēl klaigā!

smart datus var apskatīties -Storage Manager->Hdd/ssd->Health Info->Smart Attribute …
Ja ar tevi kāds normāli runā, tad bez idiotismiem jau tu iztikt nemāki. Ej labāk pļumpē savu alu…