NAS no lūžņa paša rokām – XPEnology

vairākus gadus mētājās bez praktiska pielietojuma ION 3D 152D ar vārgo Atom D525. pat mēģinājumi reanimēt ar SSD nepalīdzēja ne Win7, ne veselai plejādei Linux distribūciju strādāt kaut cik pieņemami desktop režīmā. ja jūtūbe bremzē, tad kāds desktops ;)

WinXP retrogeiminga staciju man īsti nevajag, pabakstījos ar bezmaksas FreeNAS un NAS4Free, un beigās uzdūros ineta plašumos uz interesantu kūlhakeru projektu XPEnology – tauta ar loaderi uzmāna Synology DiskStation Manager uz kreisiem dzelžiem.

tagad vecais ION 3D man diezgan žiperīgi tēlo Synology NAS.
ja kādam ir interese, tad sāciet ar XPEnology Tool for Windows x64. tur iekšā ir visas vajadzīgās programmas portable formātā un vienkāršs HowTo.

Tas Synology softs tiešām ir tik ļoti pārāks par FreeNas? Man pašam Synology mājās stāv, nav jau ne vainas, bet ir lietas, ko varētu vēlēties savādāk, ar FreeNas nav nācies darboties.

Ja izmet miskastē to CD rakstēkli un iemāna tā vietā otru HDD, tiešām varētu būt neslikts NAS.

Vienīgi enerģijas tēriņi šim noteikti ir palieli, kā arī nav zināms, kas ir ar dzesēšanu, ja ieliek 2x HDD.

Synology priekšrocība ir GUI un gatavās aplikācijas visādiem dzīves gadījumiem, domāts cilvēkiem bez vēlmes rakt dziļumā. uzliki, nokonfigurēji, strādā.

FreeNAS ir ar plašākām iespējām, bet, tāpat kā ar jebkuru *nix distribūciju, esi gatavs investēt laiku un lasīt manuāļus, meklēt atbildes “kaut kur forumā” un nebaidīties CLI ;)

Nu FreeNAS nav tas variants, kur baigi būtu CLI jāizmanto + nesen tas iznāca ar jaunu GUI!

uz lūžņa ar Atom proci baigi neizvērsīsies, tāpēc arī rakstu, ka pabakstījos un kopā ar citiem resursu rijīgiem risinājumiem nostūmu malā.

Ja atmiņas pietiek tad arī zfs darbosies normāli ;) un home lietotājam ar atom cpu pietiek