Nepareiza failu kārtošana Finder pēc pieejas laika

Finder pēc MacOS upgreida uz Catalina sācis failu sarakstā kārtot failus pēc pēdējās atvēršanas laika. Izskatās tā. Stāv atvērts Finder-a logs ar detalizēto failu sarakstu. un atvērtu Preview sekciju. Iezīmējot jebkuru ofisa dokumentam vai attēlam, pēdējais aiztiktais fails “uzlec” saraksta augšā. Tā nevajadzētu notikt. Šķiet ka Finder sācis šķirot failus pēc pieejas laika (Access Time vai kā tas tur viņam saucas). Kuru savukārt nomaina Preview, atverot failu apskatei. Failu šķirošanas secības maiņa (pēc nosaukuma utt.) šādu Finder uzvedību neietekmē. Kā to kretīnismu atslēgt?

“Sācis šķirot pēc pieejas laika” ir tavā gadījumā nevis visiem un dēļ Katrīnas. Katra foldera attēlojuma un kārtošanas šķirošanas setingi glabājas .DS_Store failos. Lai no tiem visiem tiktu vaļā laižam komandu
find ~ -name .DS_Store -delete

Citādi labā pele tukšā Finder vietā Show View Options būtu jābūt kaut kam tādam kā atačā

1 Like

Jā, tam lopiņam (Finder) šķirošanas secība starp to ko redzam izvēlnēs un zem foldera Properties nav sinhronizēta un tas esot normāli. Šo jau sestien pa dienu atklājām un “salabojām”. Paldies par ekrānu - tas ir īstais un man ābols šobrīd nav pie rokas. T.i. lieta atrisināta un slēgta.