Nepieciešams padoms ko darīt ar barošanas bloku

Labrīt!

Runa iet par XFX Black Edition XTR 650W barošanas bloku.

Kādu laiku atpakaļ dators sāka niķoties - neslēdzās iekšā, nospiežot power pogu nekādas reakcijas. Pēc kāda brīža pamēģinu ieslēgt atkal viss aiziet. Būtībā datoru varēja ieslēgt pēc noskaņojuma, kad gribēja slēdzās iekšā, kad negribēja neslēdzās. Sākumā elementāri pārbaudīju visus savienojumus, itkā viss uz vietas. Tad tas īsti nesagādājās problēmas jo datoru varēja ieslēgt gandrīz katru reizi kad bija nepieciešams. Starp citu, tad kad viņš ieslēdzās nebija nekādu kļūdu paziņojumu, viss strādāja bez problēmām.
Šajā nedēļas nogalē datoru vairs nevarēja ieslēgt. Nu ko sāku meklēt vainu. Atkārtoti pārbaudīju visus savienojumus - nekādu problēmu. Nākamais ko pārbaudīju vai vaina nav power pogā, pamēģināju gan apmainīt konektorus ar reset pogu, pārliecinājos vai vaina nav pašā pogā - nekāda rezultāta. Izmēģināju pat metodi ar skrūvgriezi ieslēgt datoru, pēc tam kad nekas nenotika, aizdoma arvien vairāk sāka krist uz barošanas bloku. Pārbaudīju arī mātes plates bateriju.
Atradu informāciju, ka būtu nepieciešams iztērēt barošanas blokā uzkrājušos elektrību(bet piebilde bija par 5-6 gadus veciem blokiem), tas varētu palīdzēt. Drošībai tomēr nolēmu pamēģināt, atslēdzu to pilnībā no elektrības, paturēju power pogu 15-30 sec. tāpat nelīdzēja.
Sāku jau meklēt kur iegādāties jaunu barošanas bloku. 2 dienas dators bija nostāvējis nepieslēgts elektrībai, šorīt intereses pēc pamēģināju to ieslēgt - aizgāja ar pirmo.
Tagad nevaru saprast kā rīkoties - nest uz servisu lai pārbauda barošanas bloku, vai tomēr pirkt jaunu, vai meklēt vēl kur varētu būt problēma. Varbūt ir kāds zinošāks cilvēks, kurš varētu ieteikt kā rīkoties.

Paldies.

barošana ir dikti miglains jautājums, gandrīz nekad nevari uzminēt, kāpēc tādas vēdergraizes.
kā IT sētnieks ietektu nopirkt jaunu barošanas bloku, ja finanse ļauj. svarīgi, protams, cik jaudas vajag, bet uz 500W ir [rakājas katalogā] par ~50 eiro šāds.

BET. varu uz nedēļu testiem iedot aizvietotāju, ja nu vainīga ir pamatplate vai kāda perifērija.

Gļukains barošanas bloks var paraut līdzi kādu sistēmas detaļu, tāpēc droši vien saprātīgi būtu paņemt kaut ko svaigu vietā, nevis eksperimentēt ar savām komponentēm un info uz diskiem.

1 Like

Aizdomas, ka ar šādu bloku, kas reizēm strādā, servisam var būt tendence noslinkot - pārbaudīs, viss OK, atgriezīs ar tekstu “neatradām problēmu”. Vienīgi, ja ir kāds paziņa servisā, par kuru zini, ka nehaltūrēs un notestēs pilnībā arī tad, ja darbojas. Taču ar tādiem niķiem nav garantijas, ka izdosies atkārtot problēmu, jo var vajadzēt sakrist daudziem apstākļiem kā datorā.

Vai ir iespēja pamēģināt bloku ar citu sistēmplati? Varētu arī mēģināt startēt ar “saspraudes metodi” uz 20/24 konektora, taču ir daži bloki, kas šādā veidā nemaz nestartēsies bez vērā ņemamas slodzes. Un atkal - nav jēgas mēģināt, ja bloks reizēm tomēr darbojas.

Ja pirksi jaunu, tad ieteicams uzmanīties, lai netrāpi uz modeli ar grupveida spriegumu regulāciju (group regulation), jo, teorētiski, individuāli regulējamie stabilāk darbojas ar dažādām slodzēm, kas raksturīgas mūsdienu datoriem.

Ja pareizi atceros, LinusTechTips forumā barošanas bloku sarakstā parasti centās izravēt ārā visus grupveida regulācijas blokus sākot no viduslīmeņa, tā ka šiem (no B uz augšu) vajadzētu būt normāliem:

1 Like

Vispār man reiz bija pamatplate ar līdzīgu “dažreiz neieslēdzas” efektu. Neatceros, ar ko bet tā pamatplate pēc kāda gada aizgāja pa skuju taku. Tāpēc pirms nav notestēts - jaunas detaļas nepērc.

1 Like

Jā, nu, pirms mainīt barokli, jāsaprot vai nav matesplatē vaina.
Ja mātene nav jauna, tad var gadīties, ka elektrolītiskie kondesatori izžuvuši. Tādā gadījumā mātene negribēs ieslēgties kamēr nebūs mazliet uzsilusi.
Katrā ziņā derētu notestēt vai nu esošo sistēmu ar citu māteni, vai nu citu sistēmu ar esošo barokli.

pamatplati derētu vizuāli nočekot uz (pus)beigtiem kondensatoriem, gūglē pilns ar bildēm

Jau izdarīju, tur viss ir kārtībā.

Tad paliek vien provēt ar citu barokli.
Tiesa gan, ka vizuāli ne vienmēr kondensatori izskatīsies pagalam.