NFC pielietojums telefonā

Lasīju komentārus pie Pocophone video apskata un skatos, ka daudzi piemin NFC esamību / neesamību kā kritēriju telefona izvēlei. Tad nu sāku aizdomāties - varbūt es kaut ko nezinu par NFC, ka visi tā dzenās iegādāt jauno ierīci ar šo “fīču” (jā, arī manai Nokia 8 tas ir, bet tas nebija izšķirošais trubas izvēlē…)!?

Protams, Citadeles bezkontakta norēķini ir, bet - ko tad vēl TĀDU var darīt (neesmu Citadeles klients)…?

Rimi atlaižu karte stāv telefonā savā aplikācijā, nevis aizņem vietu makā.
Tāpat Rīgas Satiksme (lai arī ikdienā nelietoju) braukšanas biļetes var noskanēt, lai pārbaudītu atlikušo braucienu skaitu un pēdējos veiktos braucienus.
Tākā esmu citas ārvalsts bankas klients, tad izmantoju Google Pay maksājumus.

Nu pamatā NFC sāks arvien vairāk noderēt, ja būs vēlme veikt bezkontakta maksājumus ar telefonu. Latvijā to jau var darīt Citadeles klienti un tikai laika (īsa laika) jautājums, kad tas būs pieejams arī citu banku klientiem. Tā kā telefons tomēr ir pirkums turpmākajiem dažiem gadiem, tad daļai pircēju šāds aspekts tomēr var būt svarīgs. Protams, katrs pats izvēlē kā un kur maksās un vai šāda veida norēķini vispār ir aktuāli.

Bezkontakta maksājumi ar telefona ir pieejami arī Swedbanka’s klientiem.

Kā var iedabūt telefonā Rimi atlaižu karti?

Āha, sapratu. Tas ir tajā viņu jaunajā mobilajā (Android) lietotnē: https://www.swedbank.lv/private/d2d/mobile/contactless#

Kristap, pēc šādas atbildes, rodas sajūta, ka tu neesi lietas kursā par to, kas tiek publicēts tavā blogā!!

Es no galvas neatceros pilnīgi visu 10467 Kursorā publicēto rakstu saturu. Un konkrēti Swedbank gadījumā es jau esmu izteicies par viņu bardaku ar mobilajām lietotnēm.

rūpes par klientiem ar vecākām viedlāpstām tagad ir bardaks? ņu, ņu…

Mahmuds, nepieciešams uzstādīt My Rimi app. Tas būtu viens no veidiem…

Ir jātaisa normāla lietotne, nevis kaudze ar lietotnēm. Vienā darbojas viens funkciju klāsts, citā atkal cits. Tā neviens normāls mūsdienās vairs nedara.

Un kā tas ļauj izmantot Rimi karti? Vai pašapkalpošanās kasē var noskenēt aplikācijā redzamo kodu un karte tiks atpazīta?

Pašapkalpošanās kasē pielieku telefonu ar NFC (kur Rimi aplikācijā pielinkota mana Rimi karte) pie bezkontakta apmaksas termināļa un ekrānā parādās “Paldies. Tava Rimi karte pieņemta” - kaut kā tā.

Vilx- neatbloķējot tālruni pielieku to pie POS termināla un rimi “karte” tiek “nolasīta”.
Runājot par Swedbank CTLS maksājumu ar tālruni, viss notiek identiski ar to mazo atšķirību, ka pēc Swedbank maksājuma tālrunis painformē par maksājuma rezultātu.

Vai tas ir uz Android vai Apple?

Vilx - Android. Manā gadījumā Samsung GS9+, Android pie, One UI.

Reāls plus rimi aplikācijai tālrunī pēc manām domām ir tas, ka beidzot mēs varam ģimenē izmantot visi vienu karti. Tas nozīmē, ka arī rimi nauda krājas jēdzīgāk. Sen jau tracināja tas, ka rimi nevar piesaistīt vairākas kartes vienam ģimenes kontam.

Pie iespējas notestēšu arī uz Apple.
Par NFC telefonā- nu jau būs nedēļa, kā izmantoju telefonu maksājumiem pie bezkontakta termināļiem, jāsaka, ka ir ļoti ērti, un telefonu nolasa krietni labāk nekā bezkontakta karti. Risinājums strādā ar jebkuras bankas karti, kura atbalsta 3D Secure. Atslēgas vārds- aplikācija Boon. Ofociāli Latvijā nav pieejama, uz iOs instalēšanas brīdī jānomaina reģions uz Īriju, un viss notiek!

Google play man rāda ka tā aplikācija vēl nemaz nav izlaista: " My Rimi (nav izlaista)""