Nobeidzās dators

Sīcis skatījās youtube un viss. Ekrāns svītrās, starp tām :( un kautkāds teksts, ka ir problēma un vajag restartu. Restartējoties netiek pāri iedarbošanās brīdim. Sāk kaut ko griezt, nevar iegriezt, nosprāgst, pēc mirkļa atkal mēģina griezt, un tā turpina, kamēr neatslēdz elektrību.
Sistēma uz SSD, vēl ir HDD kā otrs.
Kurā galā meklēt vainu un kā?

Vai pie startēšanās kaut kas uz monitora vispār ir redzams (BIOS ielāde vai kas tāds) jebšu monitors rāda no-signal?

“Ekrāns svītrās” - varētu identificēt grafiskās kartes problēmu.

“Sāk kaut ko griezt, nevar iegriezt,” - savukārt varētu nozīmēt, ka varbūt ir “nomiris” sistēmas SSD un tiek mēģināts piestartēties no HDD, bet nu tad uz ekrāna vajadzētu redzēt kaut ko - nav pieejams sistēmas disks utt.

Svītrains attēls 90%+ ir video kartes/atmiņas problēma. Tas var izskaidrot arī nepārtrauktu restartēšanos. Sistema ielādējas līdz brīdim, kad jāpalaiž video draiveri un tajā vietā nokrīt un restartējas.

Sāc ar videokartes apmainīšanu - problēmai vajadzētu pazust. Tad karti uz remontu.

Ja video iebūvēts procesorā vai video čips atrodas uz mātesdēļa, būs jāremontē mātesdēlis.

Uzšķērdu, izsūcu putekļus, palaidās, pēc 5 min atkal nomira.
Tad atvienoju CD-ROM un lai cik tas nebūtu dīvaini, palaidās un nenomira.
SSD ir pajauns un it kā gana labs. HDD arī bez kļūdām. Video kartes nav - iebūvētā.
Ja nomirs, tad laikam būs jāpērk sīcim jauns dzelzis. Šis jau arī gana ir kalpojis, pat Win11 nepieņem, jo procesors i5 4*** paaudzes.
Pie “tās” startēšanas redzams nebija nekas, tāda sajūta, ka pat līdz biosam netika.
“Sāk kaut ko griezt” - laikam tas attiecās uz CD, tur gan iekšā nekā nav, grozīja tukšu.

Pamēģini uzlikt speccy un pavēro temperatūras, pirms dzelzis atslēdzas. varbūt dzesēšanas vaina.

svītru dēļ es ar teiktu, ka vainīga videokarte/draiveri/CPU video čips

tas, ka nepaceļas sistēma pat līdz biosam un tas, ka pēc CD-ROM atslēgšanas aizgāja rada aizdomas, ka baroklis nespēj vairs padot pietiekami strāvas. vai tas ko “mēģina griezt” nav ventilatori?

Tas ko grieza, bija CD-ROM, un tagad bez tā viss darbojas.Fvz cik ilgi.

Gadās. Paziņai darba datorā vienā rītā bija nosprādzis vecais HDD un tieši SATA intefeisa daļa, kurā bija īsais uz zemi. Ar pieslēgtu SATA dators vispar neieslēdzās. Atvienojot SATA, dators ieslēdzās, tika līdz OS ielādei un disks griezās… disku, protams, nevarēja izmantot. Labā ziņa viņai - tur iekšā nekā vajadzīga nebija, jo darbs caur Internetu. Pēc diska nomaiņas viss atkal darbojas.

aizdomas par secīgu kārtību, kurā ejams vieglākais ceļš: putekļi, VGA, PSU, RAM, perifērija, MB, SSD, softs
šeit MB un SSD atstāti kā pēdējie, jo to nomaiņa saistīta ar čakaru, bet softs pievienots kā pēdējā nagla ar mazāko varbūtību. Te vairāk ož pēc dzelžiem

PSU, RAM

Noteikti nerindotu tādā kārtībā…

PSU un RAM problēmas (ja tādas tiešām ir) gan noteikt gan pēcāk mainīt (diez vai visiem mājās ir kaudze ar maināmiem barošanas blokiem vai liekiem atmiņas moduļiem un veikalā tāpat vien nedos patestēt, vai problēma pazūd, iespraužot jaunus/citus) ir krietni lielāks čakars kā saprast vai nav izbeidzies SSD, ko (parasti) tas var pateikts pats (SMART).

Tāpat

bet softs pievienots kā pēdējā nagla ar mazāko varbūtību.

Lai arī autors ir norādījis, ka ir iebūvētā (arī Intel ik pa laikam ir problemātiskas draiveru versijas) un atkārtotā nespēja ieboototies šajā gadījumā izslēdz, bet gan NVIDIA gan AMD ir bijuši tik daudz N dažādi gļuki, ka “softs” faktiski ir pirmais, ko ir vērts pārbaudīt - vai nav jaunāka versija vai tieši pretēji - jaunākajā versijā ir kaut kas salauzts un jāatgriežas uz iepriekšējo (pēdējo zināmo) stabilo.