Nokia 7.2 telefons

Sveiki! Kādas atsauksmes par šo brīnumu ar 49MP ZEISS. Cena super lēta ap 250 eiro un tu dabū reālu zvēru.

Jāņem vērā, ka tie pikseļi bieži tiek izmantoti kā pixel binning, un rezultātā reālā bilde ir 12MP nevis 48MP. Tiesa, tie kombinētie pikseļi palīdz labāk uztvert tumšākā apgaismojumā. Varbūt tāpēc dažos pirmajos testos ir redzams, ka 7.2 kamera dod nedaudz gaišākus attēlus nekā 8.1.

Īsi sakot - diezgan adekvāts modelis ar diezgan tīru Android (ja pareizi saprotu, Nokia vairs nekrāmē virsū evenwell servisus, kas nokauj fona programmas) par pieņemamu cenu.

Jaudas/kopējās kvalitātes ziņā vecākais Nokia 8.1 vēl arvien ir izdevīgs variants, ar nosacījumu, ka izdodas atrast ap 300 EUR. Nokia pirms kāda laika pasludināja šim modelim cenas samazinājumu, bet daudziem veikaliem vēl aizķērušies vecie krājumi, ko mēģina izpārdot par jūtami augstāku cenu.

Kā par brīnumu, 7.2 pret 8.1 ir redzētas atsauksmes, ka neskatoties uz vājāku procesoru (660 pret 710) 7.2 ik pa laikam spēj strādāt naskāk nekā 8.1 (eh, cik daudz skaitļu vienā teikumā :D ) Ir viedokļi, ka pēc 8.1 Android atjauninājuma arī 8.1 sākšot efektīvāk darboties ar atmiņu. Tomēr lielākā daļā gadījumu 8.1 ir lielāka veiktspēja.

No 7.2 trūkumiem (salīdzinot ar 8.1, jo tas uz doto brīdi ir labs konkurents - varbūt cita kategorija, taču līdzīga vidusmēra cena - domāju, ir adekvāti salīdzināt gadu vecu augšgala modeli ar jaunu vidusmēra modeli vienas firmas ietvaros):

  • izskatās, ka kamerai nav optiskās stabilizācijas, tas palīdzētu tikt galā ar kādu drebošāku situāciju (gadās taču, ka jāiemūžina kāds moments lielā steigā vai lielā jautrībā, kad viss trīci no smiekliem)
  • saka, ka 7.2 video filmēšana ik pa laikam ieķeroties un video sanāk vietām ne pārāk gluds - to pamanīju arī youtube apskatā
  • 7.2 korpusa kvalitātei varot piesieties

Plusi:

  • platleņķa kamera tomēr var noderēt
  • mazāks izgrauzums ekrānā.

Prieks, ka Nokia izvēlējās 7.2 iedot diezgan adekvātu cenu, ja salīdzinām ar “klasiskajiem zīmoliem” un ignorējam avangardiskos konkurentus no Huawei un Xiaomi.

Salīdzinoši, jaunais Motorola One Zoom ir par 100 EUR dārgāks, bet ne tik daudz spēcīgāks par 7.2, ka būtu vērts tik daudz maksāt, manuprāt.

Es gan vēl domāju pagaidīt, kad Nokia izlaidīs sen baumoto 8.1 pēcteci 8.2 - baumas saka, ka būšot vai nu novembrī, vai arī februārī. Diez vai cena tam būs jau uzreiz tāda, kāda pašlaik ir 8.1, bet ja vēl nedaudz pagaidīt, tad varbūt nokritīsies. Man vienkārši princips neļauj maksāt par telefonu vairāk par 350 EUR :D Varētu atļauties, bet kāpēc gan?