Paplašinātais failu atvēršanas dialogs ar galeriju

Vai MacOS ir iespējams programmās izmantotajā failu atvēršanas dialogā parādīt attēlu galerijas skatu līdzīgi kā Finder logos? Vēlams pēdējās OS versijās - Mojave un Catalina.

Iemesls - ofisa dokumentos (LibreOffice) jāievieto daži desmiti fotogrāfiju. Dzimtais failu atvēršanas dialogs programmām ābolsistēmās atļauj tikai 3 standarta skatus (ikonas, paplašinātais saraksts un vienkāršais 3 rindu saraksts). Izvēloties attēlus no lielākas kolekcijas, diez ko ērti nav. Finderī failu sarakstu var apskatīt arī kā galeriju. Gribētos šo skatu ieslēgt arī failu atvēršanas dialogiem programmām. Vai to vispār var izdarīt?

LibreOffice izmanto java tipa lēto failu atvēršanas dialogu. Pamēģini NeoOffice (kas ir OpenOffice branč) tam šķiet bija MAC native dialogs. Tur attiecīgi jāizvēlas ikonu skatu.

Labrīt! LibreOffice jau labu laiku izmanto sistēmas failu atvēršanas dialogu. Ja grib lietot LibreOffice iebūvēto failu atvēršanas dialogu, tas speciāli jāieķeksē uzstādījumos. Tiesa šodien iedomājos, ka Findera galerijas karuseļa skats laikam ir paša Findera iebūvēta lieta, kas failu atvēršanas dialogos netiek piedāvāta. Apmēram kā pilnais File Explorer logs nav pieejams Windows failu atvēršanas dialogos. Būs kaut kā tas jāmēģina ieskaidrot cilvēkiem, kuriem tas interesēja, ka ar āboliem diemžēl nevar izdarīt VISU :frowning:

FYI: NeoOffice ir qaqa, ko par brīvu piedāvā tikai trial versijas veidā ar atslēgtu failu saglabāšanu. Augšminētā problēma failu atvēršanas dialogiem ir arī tur.

  • Nu pag. Ikonu skats taču renderē thumbnail. Mazu, bet nojausmai pietiek.
  • Un vēl Open dialogā var likt uz List un spiest space (quick view). Un nākošo bildi pāriet ar bultiņu uz leju/augšu

Pēc ilgas googlēšanas atklājās ka MacOS paplašinātais failu dialogs reiz bija Mavericks un vēlāk kaut kur ap High Sierra ticis izravēts. Cilvēks savā 2012 gada Mac Air pirmo reizi atjaunojis OS - pa tiešo uz Mojave - un uzrāvās :( Tomēr atradām variantu - ikonu skats failu atvēršanas dialogā un bildi apskatīt ar Space (nospiežot Space, parāda rāmi ar lielo bildi un otrreiz nospiežot tas pazūd). Tā jau var strādāt. Tikai nesaprotu, kāpēc MacOS nevar kaut vai noteikt rādīt lielākas saraksta ikonas - teiksim 64x64 vai 256x256), kas problēmu automātiski atrisinātu. Apple tā kā skaitās UI dizaina piemēra rādītāji… jocīgi kaut kā.

Ir gan ērts OS ;) Un atceries, nav space 2x jāspiež uz katras bildes. Atver ar space vienu bildi un uz nākošo pārej ar butiņām failu sarakstā!

Atver ar space vienu bildi un uz nākošo pārej ar butiņām failu sarakstā!
Tehniski tas darbojas. Taču praksē nav nemaz tik ērti 13" ekrānos ja direktorijā attēlu ir tiešām daudz. Un cik maksā atšķirība starp 13" un 15" uz ābolu globusa, laikam zini.