Pastiprinātāja/resīvera izvēle dzīvokļa vajadzībām

Sveiki visiem!

Meklēju dzīvokļa vajadzībām pastiprinātāju vai resīveri, šobrīd esmu nonācis pie secinājuma, ka manām vajadzībām atbilst stereo resīveris, piemēram, Yamaha R-n602 - https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n602/index.html

Slēgšu klāt Radiotehnika S-150 skaļruņus (8 omu) ar domu tālākā nākotnē, iespējams, iegādāties S-400.

Doma par Stereo resīveri ir, jo resīveriem biežāk ir optiskās audio ieejas (jo kā pamata skaņas avotu lietošu televizoru).

Tātad, divos vārdos, prasības - optiskā ieeja un pietiekoša jauda, lai labi skanētu gan S-150, gan S-400.
Wi-fi, Bluetooth, interneta radio ir kā pluss teorētiski, neesmu gan dzīvē ar šāda veida tehnoloģiju audio iekārtās vēl saskāries.

Kādam ir ieteikumi par manu izvēli vai kāds alternatīvs variants?

Paldies jau iepriekš!

manas divas kapeikas:

pastiprinātāju vai resīveru?

un tad aiziet demotivātori - radiotehnikas tumbas… (ss elvē nopirktu labu pastūzi pa lēto - tie ir mūžīgi) “optiskās audio ieejas jo kā pamata skaņas avotu lietošu televizoru”

nav vispār skaidrs, ko ar to visu domā.

ps. sāc ar labiem kabeļiem.

[quote=Lapsinieks]manas divas kapeikas:

pastiprinātāju vai resīveru?

un tad aiziet demotivātori - radiotehnikas tumbas… (ss elvē nopirktu labu pastūzi pa lēto - tie ir mūžīgi) “optiskās audio ieejas jo kā pamata skaņas avotu lietošu televizoru”

nav vispār skaidrs, ko ar to visu domā.

ps. sāc ar labiem kabeļiem.[/quote]

Minēju gan pastiprinātāju, gan resīveri, jo šobrīd vēl neesmu pieņēmis gala lēmumu, ko īsti ņemt. Sliecos uz resīveri, jo tiem ir izplatītākas optiskās ieejas. ss tiek izskatīts kā variants, taču par lietotu iekārtu lielu summu maksāt nevēlos.
Par optiku rakstīju, jo, ja pareizi saprotu, vienīgā iespēja pieslēgt manam televizoram pastiprinātāju/resīveru, ir ar optisko kabeli.

kas tas tev par televīzoru tikai ar optisko kabeli un ko uz viņa skatīsies (tv pārraides???) kuras griezīsi uz tumbām caur pastiprinātāju?

[quote=Artanis]Manas piecas kapeikas par tēmu - vispār jau mūsdienās, ar domu par nākotnes savietojamību, aizvien biežāk cilvēki izvēlas HDMI resiverus, un attiecīgi SPDIF vietā tiek izmantots HDMI, kas ļauj turpmāk paplašināt sistēmu ar 2.1/5.1/7.1 skaņu, un atbalsta Dolby un DTS, kā arī lossless formātus.

Mūzikas baudīšanai ar stereo resiveri protams pietiek, bet nu filmām tomēr prasās kārtīga daudzkanālu skaņa.[/quote]

Es mazliet pagūglēju un, iespējams, man nebija taisnība?
Ja pie HDMI ieejas televizoram ir atzīmēts ‘ARC’, tad ir iespējams savienot ar resīveri ar hdmi kabeli? (pievienoju bildi)

[quote=Artanis]Manas piecas kapeikas par tēmu - vispār jau mūsdienās, ar domu par nākotnes savietojamību, aizvien biežāk cilvēki izvēlas HDMI resiverus, un attiecīgi SPDIF vietā tiek izmantots HDMI, kas ļauj turpmāk paplašināt sistēmu ar 2.1/5.1/7.1 skaņu, un atbalsta Dolby un DTS, kā arī lossless formātus.

Mūzikas baudīšanai ar stereo resiveri protams pietiek, bet nu filmām tomēr prasās kārtīga daudzkanālu skaņa.[/quote]

Es mazliet pagūglēju un, iespējams, man nebija taisnība?
Ja pie HDMI ieejas televizoram ir atzīmēts ‘ARC’, tad ir iespējams savienot ar resīveri ar hdmi kabeli? (pievienoju bildi)

1. postā ir bilde ar savienojumiem. Uz TV caur portatīvo datoru audio/video materiāli būs pamatā skaņas avots.

cilvēk mīļais… kaut ko caur datoru uz tv un tad uz resīveru un radiotehnikas tumbām un vēl tādā pasākumā investēt?

Skan perversi, ja tā palasa.

Yep, tas ir HDMI standarta “pagarinājums”, kas ļauj vismaz kaut ko no modernajiem TV dabūt ārā.

Yep, tas ir HDMI standarta “pagarinājums”, kas ļauj vismaz kaut ko no modernajiem TV dabūt ārā.[/quote]

Paldies liels! Šajā situācijā tas paplašina manu izvēli.

daži TV dodot pa HDMI ārā sevis apšmurgātu stereo, pārbaudi, ko raksta par tavējo modeli. citādi nožēlosi, ja pastiprinātājā nebūs optikas…

Paldies par ieteikumu, vakarā palasīšu.

nu ķēdē dators-televīzors-resīveris-štruntīgas tumbas daudz kas tiek nošmurgāts līdz nelabumam. tad jau resīveri pa taisno pie datora labāk slēgt.

Tu tak zini, ka latvietis visu mēģina caur Ž.

Es kā reizi pāris mēnešus atpakaļ nopirku Yamaha R-N602. ļoti normāls aparāts, pagaidām vienīgais nelielais mīnuss, ko esmu pamanījis, Musiccast aplikācija mēdz gļukot, bet tas ir pieciešams, jo notiek reti. Ņēmu klāt DALI Zensor3 tumbas un DALI subi. Viss kopā manā 4x4m istabā skan lieliski. Tav ir jāsaprot - vēlies 5.1 vai 7.1 resīveri filmām (man tāds iepriekš bija, Panasonic ražojums), vai gribi tīru stereo (mūzika skanēs labāk nekā uz tā paša cenu diapazona multikanālu resīvera). Līdzīgu 602 Yamahai, bet nedaudz lētāku un ar HDMI var dabūt Onkyo TX-8*** (pēdējos 3 ciparus vari pats izvēlēties atkarībā no navarotiem). Kā jau šeit minēja, Radiotehnika tumbas diez vai būs labākā izvēle, ja gribi klausīties kvalitatīvu nevis skaļu mūziku. Par līdzvērtīgu naudu var dabūt ne tik jaudīgas DALI, Klipsh, Jamo vai ko līdzīgu.
Pats pārsvarā klausos FLAC, kuri atrodas uz datora HDD (dators nokonfigurēts kā media serveris, būs jau kādreiz jāziedo naudiņu NAS serverim), klausos caur wi-fi, bet varu klausīties arī caur optiku, ar kuru dators savienots ar resīveri. Televizors arī pieslēgts caur optiku pie resīvera un caur HDMI pie PC. Pārsvarā filmām no datora skaņa iet uz TV skaļruņiem. Ja gribu paklausīties kādu koncertu vai šausmeni, tad palaižu skaņu uz resīveri caur optiku.

tomēr nevajag aizmirst arī diezgan iespējamu situāciju, kad datora nav un filmu disks/fleška ir iesprausti pa taisno TV. tādā gadījumā ir būtiski, ko tas TV dod ārā un vai sēdēsi uz stereo, vai tomēr kompresētais 5.1 aizstaigās līdz resīverim.

[quote=Mahmuds]Es kā reizi pāris mēnešus atpakaļ nopirku Yamaha R-N602. ļoti normāls aparāts, pagaidām vienīgais nelielais mīnuss, ko esmu pamanījis, Musiccast aplikācija mēdz gļukot, bet tas ir pieciešams, jo notiek reti. Ņēmu klāt DALI Zensor3 tumbas un DALI subi. Viss kopā manā 4x4m istabā skan lieliski. Tav ir jāsaprot - vēlies 5.1 vai 7.1 resīveri filmām (man tāds iepriekš bija, Panasonic ražojums), vai gribi tīru stereo (mūzika skanēs labāk nekā uz tā paša cenu diapazona multikanālu resīvera). Līdzīgu 602 Yamahai, bet nedaudz lētāku un ar HDMI var dabūt Onkyo TX-8*** (pēdējos 3 ciparus vari pats izvēlēties atkarībā no navarotiem). Kā jau šeit minēja, Radiotehnika tumbas diez vai būs labākā izvēle, ja gribi klausīties kvalitatīvu nevis skaļu mūziku. Par līdzvērtīgu naudu var dabūt ne tik jaudīgas DALI, Klipsh, Jamo vai ko līdzīgu.
Pats pārsvarā klausos FLAC, kuri atrodas uz datora HDD (dators nokonfigurēts kā media serveris, būs jau kādreiz jāziedo naudiņu NAS serverim), klausos caur wi-fi, bet varu klausīties arī caur optiku, ar kuru dators savienots ar resīveri. Televizors arī pieslēgts caur optiku pie resīvera un caur HDMI pie PC. Pārsvarā filmām no datora skaņa iet uz TV skaļruņiem. Ja gribu paklausīties kādu koncertu vai šausmeni, tad palaižu skaņu uz resīveri caur optiku.[/quote]
Paldies par ideju par alternatīvu, Onkyo, vienīgi Latvijā, šķiet, viņu būs grūtāk sameklēt.

http://www.hi-fi.lv/categories/lv/99/sort/1/filter/0_0_0_0/page/1/Stereo-res%C4%ABveri.html

Cik uz telefona skatījos, nevienam no šiem Onkyo nav hdmi savienojuma iespējas.
Vēl vakar papētot šo jautājumu, atradu labas alternatīvas no Denon, taču ar tiem arī pie mums ir grūtības.