Pasts un baterijas

Latvijas pasts nepieņem nosūtīšanai aparātus ar Li Ion baterijām sūtījumiem ārpus Baltijas valstīm. cik saprotu uz pārējo Eiropu sūta ar avio, tāpēc nekādi.

vai kāds var ieteikt kurjerpastu, kurš apkalpo arī privātpersonas un veic piegādes uz Eiropu pa zemi, lai nosūtītu lietotu portatīvo ar neizņemamu bateriju uz Itāliju par saprotamu cenu?
nevis avio ‘bīstamā krava’ >100 eiro…
ja tomēr citu variantu, kā avio, nav, tad kurš pārvadātājs būtu sakarīgākais?

Paskaties dpd, sūta pa sauszemi pa visu eiropu (izņemot salas).

1 Like

nebūs nemaz tik vienkārši :)

epastā pajautāju par Itāliju, Ieva Krūmiņa no DPD atbildēja, ka nesūta. tad pajautāju, vai varbūt sūta uz Šveici, bet tā vietā, lai pateiktu jā/nē, viņa atsūtīja miglaino noteikumu palagu, tikai ne PDFā (kā weblapā), bet Excelī. ar dedukcijas metodi izštukoju, ka jāorientējas pēc aizlieguma Baterijas (kaut arī integrētās parasti nav vienā maisā ar atsevišķi iepakotām). pēc noteikumiem sanāk Itālija - nevar, Šveice - var.

tagad man ir nākamā niknuma stadija — Šveice nav EU muitas zonā un DPD noteikumi Šveicei uzrakstīti eksporta firmām, ar 5 pavadzīmēm, preces muitas kodu un uzņēmuma eksporta kodu. vot domāju, vai drīkst nošpikot privātpersonu rules no Latvijas pasta un aizpildīt tikai formu CP72, vai arī tas draud ar laptopa pakāsienu. DPD tagad pat īsti negribas jautāt — atkal atsūtīs to pašu firmām paredzēto doķi no weblapas :-/

1 Like

Interesanti. Mums visādus gadžetus, kuros ir baterijas, no visas pasaules uz testiem sūta ar DPD, DHL vai TNT kurjeriem.

firmām un vairumniekiem ir cita deja, pamēģini no LV un kā privātpersona :)

te ir arī daudz citu neskaidrību, piemēram, es kā privātpersona atgriezu vācijas amazonam bojātās bezvadu ausis ar iebūvētu bateriju ar Latvijas Pastu, un tur neviens pat neiepīkstējās, ka iekšā ir Li Ion.

vai arī ja es būtu uzrādījis pilno ausu cenu, tad tā vairs nebūtu sīkpaka un atgriešana man izmaksātu 20+ un es no tā brāķa būtu zaudējis ne tikai laiku, bet arī naudu, jo amazons kompensē tikai savu zemo pasta cenu ~8 eiro.

Hm. Palasīju kaimiņu Omniva, tur var pat sarunāt šķidrumus un dzīvniekus (tiesa, ar lieliem izņēmumiem). Par baterijām nekas nav teikts. Pamēģini - www.omniva.lv

nezinu, kā ar sarunāšanu, bet aizliegumi ir standarta

• indīgas un radioaktīvas vielas, tai skaitā litija baterijas un akumulatorus

Es tavā vietā painteresētos, jo ir pasta kompānijas, kas pieņem vienu bateriju (kas ir elektroiekārtas sastāvdaļa), bet nepieņem divas baterijas. Tas ir ļoti individuāli.

Un es vēl painteresētos EMS ekspresspastā, jo viņi strādā atsevišķi no Latvijas Pasta.

t.i., tu domā, ka ir vērts uzrakstīt jautājumu individuāli, neskatoties uz kopējiem noteikumiem? nu, ok, kas tad cits atliek :)
EMS ir tie paši aizliegumi, nekādu bateriju.

ps. varbūt man vajag uzdot jautājumu par laptopa sūtīšanu neuzsverot baterijas eksistenci? hmmm… negribas gan laptopu pazaudēt ;)

neprasi par bateriju, prasi par telefona nosūtīšanu.

tu laikam domāji par laptopa nosūtīšanu? bateriju ietilpība pārāk atšķiras, varbūt telefonus tomēr sūta, bet laptopu atmetīs atpakaļ…

Jā, esmu pat dažos gadžetu veikalos redzējis tādu piezīmi - ja pasūtiet no mums baterijas, tad ir obligāti jāpasūta vismaz kāda sīka elektronikas ierīce, ko viņi varēs norādīt kā komplektu. It kā stulbi, bet tā nu tas ir - baterijas atsevišķi nedrīkst sūtīt, bet komplektā daudz kur laikam ņem pretī. Vismaz ja sūta no ārzemēm uz LV.