Patiesi ērts un plaši pieejams telefons senioriem - vai tāds eksistē?

Biju vecākiem atdevis savu veco Nokia N79, kuru tie daudzmaz lietoja vairākus gadus, tiesa, ar nelielām mokām un ik pa laikam lūdzot manu palīdzību. Tagad telefons vairs negrib lādēties, un jāmeklē jauns.

Kāda ir jūsu praktiskā pieredze - ko varētu nopirkt senioriem zem 50 EUR un kas varētu būt pieejams visā Latvijā pie operatoriem vai pie Evelatus? (konkrēti - esmu Jēkabpilī). Evelatus vietnē izvēle apmēram šāda: Mobilie telefoniI EVELATUS.LV

Ja jau ņemt jaunu, tad gribētos kaut ko ērtāku par N79.

Paskatījos, ko piedāvā no lētajām Nokijām (piemēram 105) un par ko tās kritizē.

Labs senioru telefons manā izpratnē būtu šāds:

• centrālā 4-virzienu poga (d-pad) vai nu ar ļoti stingru klikšķi katrai pogai, vai arī tās vietā vispār vienkārši pogas augšup/lejup. Vairāk neko nevajag - nospied augšup, parādās numuru saraksts, izvēlies un zvani. Lasīju, ka Nokia 105 kritizē par pārāk jūtīgu d-pad; pārāk viegli ieslēdzas lukturis, selfiju kamera, atzvans utt. lietas, ko nevajag.

• visas pogas ar izteiktu klikšķi un pietiekoši lielas un nodalītas (vecajam N79 nebija ērti)

• burti ekrānā lieli un kontrastaini. Ideāli - ja balts uz melna fona. Diemžēl Nokia varētu nebūt ērti šajā sakarā.

• labs zvana signālu skaļums; labs sarunas skaļums. “Labs” ir subjektīvs jēdziens, taču senioru telefonam noteikti vajadzētu būt skaļākam par “vidējo telefonu”.

• pēc iespējas “muļķu drošāks”. Piemēram, ja uz zvana beigšanas pogas ar ilgstošu pieturēšanu pievieno telefona izslēgšanu, tad mans tēvs noteikti izmanīsies vairākas reizes dienā nejauši izslēgt telefonu, jo viņam patīk tā riktīgi piespiest :grin: vai arī, ja uz iezīmēto numuru var nejauši piezvanīt, nospiežot kādu citu pogu (d-pad uz sāniem utml.), ne “zaļo klausuli”, tas arī ir risks, ka sāks zvanīt, kaut gan gribēja tikai apskatīties uz numuru. Ideāli būtu, ja pirms zvanīšanas vēl pārjautātu - ja tiešām gribi zvanīt, nospied vēlreiz zaļo pogu.

• vienkārša bloķēšana/atbloķēšana. N79 šajā ziņā bija labs - ar slīdni sānos

• izturība, kvalitāte - gadās telefonu steigā nogrūst no skapīša, it sevišķi, ja kāds iztraucē no pēcpusdienas snaudas. Negribētos, ka pārāk viegli nokrīt aizmugures vāciņš un izbirst baterija un SIM karte, vai arī notiek kas vēl sliktāks. Ir arī bijuši telefoni, kam SIM karte mīl atvienoties un jābāž zem akumulatora papīri, lai to labi piespiestu.

• par vienu Nokia modeli bija sūdzība, ka SMS atmiņa esot pārāk mazietilpīga - telefonam fiziski atmiņas pietiek, taču priekš selfijiem, ne SMS. Būtu ideāli, ja varētu uzkrāt praktiski neierobežotu skaitu SMS.

Gaidīšu priekšlikumus. Rīt jebkurā gadījumā jādodas uz veikalu.

1 Like

Tiko mammai nopirku Doro 2404, Black/White € 54,99. Internetveikalā bija “uz vietas”. Mammai 86 gadi. Telefons patīk.

Aha, es arī beigās paliku pie Doro, tikai parastāku modeli 1360, jo mamma kategoriski negribēja salokāmu.

Mamma gan nedaudz pakritizēja.

Piemēram - kāpēc pie telefonu grāmatas vairs nevar tikt ar viena taustiņa nospiedienu, bet jāspiež vispirms Vārdi un tikai pēc tam var ritināt? Un kāpēc telefonu grāmatas sākumā ir visādi lieki ieraksti ar ICE, jauna kontakta izveidošanu, īpašnieka numuru? Un kāpēc vairs nevar izslēgt ar vienu pogu, bet gan vēl jāspiež Jā pie “Izslēgt barošanu”? Nu ļoti kritiska man mamma :smiley: Taču patiesībā jau kritika pamatota, ražotājs to visu varēja uzlabot. Un arī ieradumam liels spēks - jaunais telefons vienmēr tiek salīdzināts ar veco.

1 Like

@midix Un kādu modeli mamma lietoja pirms tam?

Nokia N79. Tam bija neērtas pogas - reizēm saspaidīja nepareizo. Un arī teksti pamazi, es tur speciāli čakarējos ar programmu FontRouter, lai uzinstalētu lielākus.