PC automātiska restartēšanās

Ir sekojoša problēma, ar kuru cenšos nesekmīgi cīnīties/sadzīvot jau vairākus mēnešus – kompis pats no sevis restartējas. Pavisam vienkārši un randomizēti pats no sevis restartējas bez nekāda brīdinājuma, kolīdz vairs neko pie komja nedaru. Novērotie intervāli ir no 3-4 min līdz 15-20 min. Citreiz var nostāvēt visu nakti un nekas nav noticis.

Varbūt tas ir kaut kādā mērā saistīts ar otro problēmu – tik pat pat neregulāru CPU/Drive C 100% task managerī parādās. Un tad viss darbs paralizējas uz minūti-pusotru.

Komplektācija sekojoša: AMD FX™-83000 Eight-Core procis, 16 GB ram, GeForce GTX 960, SSD 250 GB ar Win 10.

Viena no opcijām ir datoru vest uz garantiju, taču garantijas talons ir pietiekami labi iekārots mantās, ka īsti nevar to atrast. Bet varbūt tomēr?

Tapēc būšu pateicīgs par jebkādu noderīgu informāciju šīs problēmas risināšanā. Googles piedāvātos risinājumus pa lielam esmu izmēģinājis, taču nekas līdz galam nav palīdzējis.

0 Likes

Desktops vai laptops? Paskaties arī temperatūras sensoru rādījumus, vēl jo vairāk AMD procesoram. Vai nav tā, ka lielās slodzes brīdī temperatūra kāpj pāri BIOS uzstādītajam limitam? Tad BIOS parasti liek kastei restartēties. Ko darīt? Vispirms no korpusa (desktopam arī no barošanas bloka) iztīrīt putekļus. Un izravēt potenciālos procesora slogotājus, kas windozei darbojas fonā. Ja vēl turpinās, skaties, kas notiek ar termopastu procesoram/GPU. Savulaik gadījās pa ASUS un Acer laptopam ar burbuli virs termopastas un līdzīgiem simptomiem, kā tu raksti :slight_smile: Lai gan ja tev vēl ir garantija, pats to nedari un ved uz darbnīcu.

0 Likes

Desktops.

Par temperatūru ļoti nebiju aizdomājies, jo šis restarts parasti notiek tajos brīžos, kad es neatrodos pie datora. Un neatkarīgi vai es bakstu kaut ko css’ā, vai tiek darbinātās lielās Adobes programmas.

Bet ok, pačekošu temperatūras.

0 Likes

Man un vienam darba kompim bija līdzīga problēma. Tas sākās pēc viena no Windows update.

Vari pamēģināt:
Control Panel > Find and Fix problems > Fix problems with Windows Update

Manam datoram palīdzēja - pāris kļūdas salaboja. Un pēc tam gāja normāli (kaut gan savu pc izmantoju reti).

Ar darba datoru bija interesantāk. Pēc šīs funkcijas kādas 2 nedēļas bija normāli, tad atkal restartējās, un pēc tam - pats no sevis pārgāja (iespējams, tika uzliktas jaunākās update, kas to lai zin).

Vari mēģināt, sliktāk jau nebūs. Bet šoreiz mans minējums ir uz labu laimi, jo es pat īsti nezinu kā problēma atrisinājās. Vari mēģināt arī uzlikt jaunākās update. Varbūt palīdz.

0 Likes

lai saprastu vai kompis restartējas dēļ w10, softa vai dzelžiem sākumā izslēdz automātisko restartu, kas iebūvēts Win sistēmā un nomaini memory dump uz minidump. http://support.hp.com/lv-en/document/c03413399

ja tas būs BSOD - varēsi apskatīties, kas to izraisa :slight_smile:

apdeitus varētu izslēgt no aizdomās turamo saraksta, jo w10 ir by default definētas darba stundas, kad restartēties nedrīkst, atšķirībā no vecākām win versijām.

minidampu bezmaksas skatīklis bez m$ debagera instalācijas - http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

0 Likes

Ok, paldies. Tuvākajā laikā mēģināšu saprast kas un kā :slight_smile:

0 Likes

ja minidampi neparādās, tas nozīmē, ka sistēma restartējas neprognozējami un w10 nepaspēj neko piefiksēt. tas liecinātu par ļoti gļukainu dzelzi.

0 Likes

Noskipojot digitalk ieteikuma pašu sākumu, bet uzliekot dumbu skatīkli, skats nav visai iepriecinošs. Ir vismaz atklājušies random restartu iemesli. Izskatās, ka kaut kas nav kārtībā ar RAM + gan jau vēl kaut kas.

Gan jau pareizākais tagad būtu ramus pa vienam raut ārā un skatīties kas un kā, bet šķiet, ka man tas laiks sen ir garām (sveiciens smiltīm). Būtu pat gatavs prasmīgam cilvēkam nodot kompi, lai saved kārtībā, ja vien neatradīšu garantijas talonu. :smiley:

0 Likes

mātesdēlis vai rams, tāds ir mans pieņēmums.

ieteiktu aiznest uz garantiju, varbūt tev pirkuma dokušments saglabājies, kādā ibankā var izdrukāt? tad nevajadzētu atteikt.

ja kompis nav steidzams un ļoooti vajadzīgs darbam, tad varu arī es pieteikties labot. man šobrīd rinda sakrājusies.

0 Likes

Paldies!

Ja māte, tad varbūt arī varētu izskaidrot to, ka ik pa laikam lec CPU/Drive c uz 100%.

Bet nu mēģināšu cītīgāk pameklēt gatantijas talonu. Neatkarīgi no tā, vai nesu uz garantiju vai kur citur, jārēķinās ar vismaz dažām dienām. Un šis ir darba zirdziņš ikdienai.

0 Likes

tā drīzāk būs pilnīgi cita problēma, saistīta ar pašu w10 darbību, bet pie nestabiliem dzelžiem grūti prognozēt.

0 Likes

Dampu kļūdu kodi rada aizdomas par draiveru problēmām vai mirt sākušu disku. Paskaties, ko stāsta SMART un eventlogs. Un vai pēdējā laikā nav atjaunoti draiveri kaut kam (video, tīkla karte utt.). Draiveru gļuki var būt arī īstais “atmiņas problēmu” iemesls.

0 Likes

nav pietiekošs :slight_smile: tev skrīnšotā nav viss info. man Krotow komentārs lika aizdomāties, ka es tikai Bug Check String redzu.

es ar skatīkļa izmantošanu patiesībā biju domājis, ka tu visu info izexportēsi teksta formātā ar File -> Save selected items un padalīsies ar publiku :slight_smile:

0 Likes

Pirms laika downgreidojos uz W7, lai izzlēgtu PC automātisko restartēšanos. Ir labāk, bet pamatproblēma joprojām nav atrisināta. Taču ir noticis neticamais – savos papīros atradu garantijas talonu. Tā kā – jānobeidz visi darbi (jā, kā to var izdarīt?) un jāstiepj uz garantiju. :smiley:

0 Likes

kā tas varētu atrisināt problēmu? nesaprotu :-/

taisi pilnu savu datu bekapu. pie izplūdušas kļūdas servisā noteikti gribēs kārbu pārinstalēt, kas loģiski.

0 Likes

Nezinu, bet ae W7 automātiskie restarti nav. Kā jau minēju, tad bluscreens gan metas un šādi tādi gļuki ir.

Un tas ir skaidrs, ka pirms nešanas uz servisu, visai info uztaisa backupu.

0 Likes

nu tas dīvaini izklausās - win10 un win7 neatšķiras noklusējuma uzstādījumos BSOD, restartē. to var atslēgt abiem, kā es jau rakstīju.

0 Likes