Pieredze ar kafijas "automātu"

Sveiki

Domājam iegādāties kafijas automātu. Piedāvājums plašs, izvēle grūta. Paši īsti arī nezinam ko gribam, tākā pieredzes ar tādiem nav.
Varbūt kādam no Jums ir kāds padoms ar ko padalīties? Laipni lūgti!
P.S. lai būtu apmēram nojauta, par ko ir runa, vēlamies kautko šādu:

Baumo, ka pietiek tikai ar pultuvi: https://blog.dodies.lv/2015/02/201529kafija/

1 Like

Baigi plaša tēma. Visādi Rocketbīni un citi pārcenotās kafijas torgaši jau uzsver, ka kafiju jālaiž caur papīra filtru, tad tur tiekot aizturētas visādas nevajadzīgās eļļas un velns zina kas. Cik esmu nopratis, otra pareizā opcija ir laist caur radziņu kā kafejnīcās (samaļ, iepresē tādā kā piltuvītē, izpūš cauri ūdeni zem spiediena). Karoč kaut kas līdzīgs kā strādā šitie pusautomātiskie kafijas aparāti kā bildē.

Mājās 2 cilvēkiem par prieku pirkt da jebkādu samalēju un kafijas aprātu vienā ierīcē ir dārgi. Jārēķinās, ka šiem der pirkt speciālus tīrīšanas un atkaļķošanas līdzekļus, kā arī ik pa laikam jāservisē dzirnaviņas, jāmaina blīves utt. Ja reti lieto (piemēram, tikai brīvdienās), tad šiem mēdz bišķu pelēt - nākas uz nedēļu toļi ne katru reizi pārmazgāt, atstāt pusizjauktu, lai izžūst.

Protams, ērtības ir - ieber pupiņas, ielej ūdeni, uzspied pogu un gatavs.

Es kaut ko tādu skatītos, ja vismaz 1-2 ģimenes cilvēki strādātu no mājām. Tad jā. Bet ja tikai svētdienai, tad pārāk dārgi un pārāk lieli apkopes izdevumi un čakars tiem 2 rītiem nedēļā.

2 Likes

Pats 2.5 gadus lietoju Nivona 788 automātu + piena termosiņš, bez kura sūdīgi iztikt, ja gribās baltu kafiju, pirku toreiz ar palielu atlaidi.
Gatavo visāda veida baltās kafijas, melnās utt. Pats pa lielam arī attīrās. Reizi mēnesī vai retāk ir jāizlaiž speciāla tablete cauri, vai nopietnāk jaatīra putotājs, bet tas viss arī pa lielam notiek automātiski. Vienīgais, kas ikdienā ir jāuzpasē, vai izskalotais ūdens un izlietotās kafijas tvertne nav pilna.
Remontējis esmu burtiski pirms nedēļas vienu plastmasas štruntiņu pa 20€ un gumijas o-riņķi. Reizi gadā/pusgadā ielieku jaunu filtru un atkaļķoju.
Rezerves daļas man par lielu brīnumu pats vari dabūt šeit https://darel.lv/ Atsūtīja caur omnivu nākošajā dienā pēc pasūtījuma.
Tev pašam ir jāsaprot, vai vajadzēs gatavot baltu kafiju, jo lētākiem automātiem var nebūt putotājs, kas šo darbību izdara pats. Kā arī, cik “tīrs” ūdens tiks lietots, jo kaļķis un dzelzs automātam noteikti nepatiks, filtrs maksā 10-20€. Filtrs tik un tā visu kaļķi neapturēs.
Virs 800€ par automātu droši vien būs overkill.
Ģimenē esam ar darbību apmierināti un tā pieraduši, ka iztikt bez kafijas automāta ikdienā nevaru iedomāties.

1 Like

Mnjā …

Mums pirms gada vasarā bija viena dārga kafijas automāta apskats. Principā kafijas aparātu mersedess: https://kursors.lv/2018/10/02/jura-z6-kafijas-automata-apskats/

Tikko uz testu atbrauca viens mazliet pieejamāks kafijas aparāts, ko brīvdienās beidzot saliku kopā un sāku testēt. Tas ir Nivona NICR 960. Palietošu pāris nedēļas un būs skaidrs, ko par to teikt.

Nivona NICR 960 ir apmēram 2x par dārgu kafijas automātam, manā uztverē :) vairāk par 600 eur neesmu par šāda tipa iekārtu gatavs maksāt. Lai arī man garšo kafija, bet laikam ne tik ļoti! :)
enivej, visiem paldies par viedokļiem! joprojām esmu meklējumos, tāka laipni lūgti diskusijā! :)

Nu mēs savā kantorī jau gadu ar astīti izmatojam šitamējo.
https://www.1a.lv/sadzives_tehnika/virtuvei_maza_sadzives_tehnika/kafijas_automati/delonghi_coffee_machine_magnifica_ecam_22110_black
Dienā tiek izdzerti līdz 3 litriem. Protama lieta par atkaļķošanu utt. Bet nu sūdzību īsti nekādu nav.

1 Like

Šitas izskatās ok! Būs jāpalasa vairāk info! Paldies! :+1:

Ok, aparāts ir iegādāts, gaidam piegādi.
Nākamais jautājums - kā ir ar kafijas pupiņu iegādi internetveikalos? Vai ir kādi iecienītie veikali?

Paga, kuru tad beigās nopirki? Kafiju tiem brīžiem, kad uz testu ir kafijas aparāti, es pērku tepat RIMI. Kādu? Tas ir katram pašam subjektīvi jānosaka, bet mums labi aizgāja Lavazza Crema E Aroma. Nopērkam kilogramu un pietiek ilgam laikam. Bez tam, katrā kafijas aparātā (svarīgs, kā noregulēts malšanas rupjums u.c. parametri) viena un tā paša kafija garšo savādāk.

Izlēmām, ka neko dārgu nepirksim pagaidām. Ja aizies, tad jau. Palikām pie ecam 22.110.
Populars modelis un praktiski nav sliktu atsauksmju.
Ar laiku kafiju pirksim rimi ganjauka, bet sākumā meklēju kur iegādāties dažādas sortes mazos daudzumos. Kad jau būs skaidrāks čo pa čom, tad varēs arī pa kg pirkt. Plaša patēriņa veikalos praktiski nav mazo iepakojumu. Šodien atradu maksimā 400 g paku …