Pieredze ar mobilajām bankām (N26, Revolut u.c.)

Cik Tu maksā bankai to fiksēto summu (ja nav noslēpums). Interesē gada kopējā summa.

Topiks jau ir par to, kāpēc izvēlamies mobilās bankas. Mobilās bankas izvēlamies tāpēc, ka tās nodrošina elektroniskos norēķinus bez maksas. Ja reiz pašu bankas pat par vienkāršiem norēķiniem grib pelnīt.

SEB bankā ir 4 dažādi komplekti, Luminōrā ir 3 komplekti. Gan jau vēl kāda cita banka arī dod. Vidēji sanāk par kontu kopā ar vienu karti un neierobežotu maksājumu skaitu ES (varbūt arī EEZ, nezinu) ietvaros ap 2 eur mēnesī. Ir arī dārgāki komplekti ar kredītkartēm, ar vairākām kartēm. Tie ir ap 4 līdz 6 eur.

Protams, gadā jau nu gan savācas zināma summa, it īpaši ja ņem 4…6 eur komplektus.

https://www.seb.lv/ikdienas-pakalpojumi/klienta-komplekti

https://www.dnb.lv/lv/bankas-komplekti

Paldies. Iepazinos ar DNB cenrādi, tas ir ļoti ok. Man ir saprotams un pieņemams tas, ka banka vēlas no klienta zināmu mēneša maksu par apkalpošanu/administrēšanu.

Nauri - pie šodienas likmēm bankai lētāk ir dabūt naudu no ECB nekā čikāties ar taviem 200 vai 500 rubļiem.

es nezinu, bet swedā vienīgā maksa man kā privātpersonai ir kredītkartes mēnešmaksa. un hipotekārais kredīts ar 2% gadā. Kur alkatība?

ja nav noslēpums, naher tev kešs vairāk kā 700 rubļi mēnesī? Narkatikām vai prosķenēm? nopietni!

Skaties plašāk. Tiešā veidā, jā, banka pēc nepieciešamības var pasmelt līdzekļus no ECB. Taču tajā pašā laikā bankām ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai visi tirgū esošie finanšu līdzekļi apgrozītos pēc iespējas ātrāk. T.i. bankas ir maksimāli ieinteresētas, lai cilvēki tērētu savus līdzekļus par precēm vai pakalpojumiem, lai valsts ekonomika/IKP attīstītos, lai augtu biznesi un pakalpojumi (kuriem tad pēc tam vajadzēs aizņēmumus no bankām). Tāpēc privātpersonu darījumi ir ļoti svarīgi.

Nnu, Swedbanka ir labāka tajā ziņā, ka vismaz tranzakcijas bankas iekšienē ir bez maksas. Kredītkartes mēneša maksa man ir saprotama. Debetkartes nē. Tāpatās arī Swedbank mēģina pelnīt uz lietām, kas ir pilnībā automatizētas un principā neko viņiem neizmaksā. Šodien iepazinos ar DNB cenrādi, viņi izskatās jau cilvēcīgi, taču, pieņemu, ka viņiem reizē ir daudz mazāks privāto klientu portfelis. Un es vēlreiz uzsveru, ka mans cepiens ir ne jau par to, ka mēnesī patērētājam jāsamaksā kaut kāda summa bankai par apkalpošanu/administrēšanu, bet par to, ka joprojām jāmaksā par iespēju veikt vienkāršus elektroniskus norēķinus. Nav cepiens par to “cik” jāsamaksā, jo mēnesī tā ir maza summa, bet par to, ka liek maksāt par lietām, kurām vispār nebūtu jāmaksā, ja klients tur/apgroza savus līdzekļus konkrētajā bankā.

Nu Tev pofig, bet ir cilvēki, kas negrib ļaut sistēmām vākt par sevi datus. Otrkārt, ir ļoti svarīgi, ka paralēli elektroniskiem norēķiniem joprojām pastāv brīvais tirgus. Piemēram, tu no Pētera nopērc lietos diskus ar riepām un samaksā skaidrā naudā 1000 EUR. Tu negribi, lai bankā redz, ka kaut ko esi pircis no Pētera. Pēteris negrib pēc pieciem gadiem VID rakstīt paskaidrojumu kāpēc veicis saimniecisko darbību, bet nav valstij par to samaksājis ieņēmuma nodokli. Bet ir svarīgi, ka darījums notiek. Ir svarīgi, ka netiek likti šķēršļi, lai privātpersona varētu iegūt SAVUS līdzekļus reālā naudā. Jā, šodien 700 EUR un virs tā mazi procenti. Rīt tie būs 300 eur un 3%. Paliks sliktāk, nu, vispār būs limits. Bankas to vien gaida, ka skaidrās naudas apgrozījums samazināsies līdz minimumam. Tad varēs likt kaut 1% komisiju tranzakcijai, jo citādi norēķināties vairs nebūs vienkārši. Bet tas ir vēl viens solis uz totālu kontroli.

[quote=Artanis]@digitalk

Tu pats labi saproti, ka nevienu nerausta, ja tev kontā stāv iekrājušies pāris taukšķi. Jautājumi sāksies, kad tev katru mēnesi kontā tiek iemaksāti un izmaksāti daudzi tūkstoši nezināmas izcesmes līdzekļu, un, būsim reāli, Latvijā tādas summas legāli grozās labi ja pāris tūkstošiem cilvēku, un to izcelsmi pārbaudīt ir vienkārši. Pārējos, kuriem “vecmātes regulāri atstāj mantojumā mājas Baltezerā” tad nu lēnā garā arī sāks purināt, un tas nav nekas slikts.[/quote]
runa ta ka tads naivais nevienu nesaks purinat labak paskaties kadas ir tas majas un padoma atkal ,
kur var runat tadas mulkiba liela dala tie kas dzive tajas majas ir neaizskaramie , konkreta naudas vara majas ir uzslietas kaapaas un neviens nejauc nost , ezers ir uztaisits ar piekluvi tikai biezeniem , vides fakti taisa reportazas un viss paliek savas vietas ,

Bdien! Piereģistrējos, lai padalītos pieredzē.

N26 kā galveno bankas kontu cenšos izmantot jau gandrīz divus gadus, piereģistrējos šķiet 2016.g maijā, kad vēl oficiāli Latvijā nebija ienākuši (bet lai piereģistrētos LV pilsonis, tik vien kā vajadzēja, kā adresi Vācijā, kur saņemt karti).
Pa šo laiku, aktīvi lietojot LV un ārzemēs, komisijās un jebkādās maksās esmu biņiem samaksājis precīzi 0,15eur (komisija par naudas izņemšanu bankomātā neEUR valūtā). Savukārt no N26 esmu saņēmis ap 70EUR friends referral scheme ietvaros.

Mūzīgajiem skeptiķiem/paranoiķiem, kas uz visu skatās ar aizdomām, šai gadījumā, ka banka varētu “notīties ar naudu” - aicinu vairāk lasīt, un mazāk baidīties. N26 jau kādu brīdi ir sava bankas licence Eiropā, kas nozīmē ka uz tās klientiem attiecās 100K Eiropas savienības garantija, tāpat kā vietējām bankām. Varbūt kļūdos, bet cik, zinu, REVOLUT šādas licences nav. Man ir arī Revolut karte, bet to neizmantoju, galvenokārt tāpēc, ka tiešām besī viņu mobilā aplikācija. Savukārt N26 mob app ir labākais, ko nācies pieredzēt, pēc LV banku kodu kartēm, kalkulatoriem, obligātajām paroles maiņām utt murga, tiešām kā malks auksta ūdens tuksnesī. UZ N26 saņemu savu LV darba algu (starptautiskais SEPA maksājums līdz 50K EUR valūtā EU robežās maksā tos pašus 0,36EUR kā vietējais), un skaitot no LV, nauda kontā bieži vien nonāk pēc pāris h jau tai pašā dienā. Tad vēl sīkums, bet patīkami - cashu no N26 kartes varu izņemt JEBKURĀ bankomātā, 5x mēnesī bez maksas. Atkrīt katru reizi pētīt “ar kurām bankām ŠODIEN manai bankai ir kopīgs ATM tīkls?”

N26 ir izcils serviss, pie tam bez maksas, un ja viņi kādreiz ieviesīs par to maksu, kas visticamāk būs ļoti demokrātiska, es ar prieku pie viņiem palikšu.

Tagad par to, KĀ es nonācu līdz N26.
Par to, ka bankas Latvijā jau nav nemaz tik sliktas, un “kas Tev žēl 1,50EUR mēnesī par konta apkalpošanu?” Nē, man nav žēl. Bet vienā brīdī es sapratu, ka mūs kā klientus brutāli čakarē.

2016.g, Swed jau kādu laiku biju patriecis ratā, biju ar dzīvi apmierināts Citadeles klients, kad kādu dienu manu kontu nobloķēja tiesu izpildītājs – par ~10 gadus vecu lietu, kuru, pa vidam ārzemēs dzīvojot, sen biju aizmirsis. Uz jautājumu, kāpēc sākumā mani nepabrīdināja, saņēmu atbildi, ka tā nu gan nav, uz manu deklarēto dzīvesvietu esot nosūtīta ierakstīta vēstule – 2009. gadā!

Citadele, protams, arī neuzskatīja par vajadzīgu mani kaut ar SMS painformēt par situāciju - tas, ka konts ir bloķēts, man bija jākonstatē pašam, mēģinot norēķināties veikalā. Labi, ka tai brīdī bija skaidra nauda un biju LV, nevis piem ārzemju ceļojumā.

Tiesu izpildītājs gribēja piedziņas izdevumus par 3 lietām, katrā 50€. Šiem priekiem pa virsu, Citadele iekasēja komisiju par “izpildi” (tas drošvien prasīja vismaz divreiz nospiest Enter) – 18€ par KATRU no trijiem pieprasījumiem. Līdzīgi notika arī Swedbank kontā, kuru gan nelietoju. Rezultātā maniem 150EUR izdevumiem pievienojās abu banku “komisijas” 117EUR apmērā, NAIS! Labi, ka nebija konts vēl kādā bankā.

Redzot, ka mani kā “nemaksātāju” un “parādnieku” tagad grib pēc pilnas programmas noslaukt no visām pusēm, mērs bija pilns. Sapratu, ka Latvijā manas, kā patērētāja tiesības neviens neaizsargā, mājās apsēdos pie PC, pēc neliela researcha atradu N26.com. Nobalsoju ar maciņu - pēc pāris mēnešiem Citadeles filiālē atdevu viņu karti, paskaidrojot kāpēc.

P.S. - LV konts, ko šobrīd izmantoju ir BlueOrange bank - arī tā iemesla dēļ, ka ne tikai nav jāmaksā komisijas, bet BANKA MAKSĀ MAN, par to ka turu pie viņiem savu naudu - Crazy, I know! BlueOrange izmantoju tajos retajos gadījumos, kur nevaru pielietot N26 - skaidras naudas iemaksai kontā piem.

būtu vienkārši uzrakstījis - man ir slikta finansu reputācija un LV esmu melnajos sarakstos. baigi gari viss pārējais.

Liels paldies emozo par foršo pieredzes aprakstu, tas man palīdzēja šovakar pieteikties N26 kontam un kartiņai. A tiem, kas te slavē zviedru onkuļu bankas ar epitetiem, nu kas tev žēl 1.50 eiro utt, es teikšu JĀ! man ir’ žēl pat 0.01 eiro dot šiem pārbarotajiem kuiļiem. Tapēc jau LV mums ir tik jautri, ka arī par sviestu, kartupeļiem u.c lietām mums ir jāmaksā krietni dargāk nekā citur, jo šādi personāži publiski nekautrējās pabakstīt, a kas tev žēl par sviesta paciņu samaksāt vairāk nekā X summa utt
Biedri, sāksim skaitīt savas kapeikas un 10 reizes pārdomāt, kam viņas uzticēt, tiem, kam nav žēl zviedru onkuļiem piemest pa eirikam - uz priekšu!

Jau kadu laiku izmantoju N26, un varu teikt viso to labāko.
Ja kadam ir velme pievienoties, N26 par katru uzaicinato dod 15 eiro. Droši varam sadalīt pa pusēm kurš vēlas pievienoties, droši rakstiet.

Komisiju starpība starp SWE un N26 iepērkoties Zviedrijā ir šāda. Iztērējot 300EUR ieguvums 6EUR. Zinu to ļoti precīzi, jo divas nedēļas katru dienu iepirkos ar abām kartēm. Citādi HABA tomēr reāla banka, normālas atskaites, normāla meklēšana utt. Man N26 tikai ka ceļojumu karte.

[quote=EdjKa]Jau kadu laiku izmantoju N26, un varu teikt viso to labāko.
Ja kadam ir velme pievienoties, N26 par katru uzaicinato dod 15 eiro. Droši varam sadalīt pa pusēm kurš vēlas pievienoties, droši rakstiet.[/quote]

izlasot vien šo, jau sāk rasties šaubas, vai tikai nav kārtējā piramīda?

kāds ir izmantojis tādu weststein?

Labo cilvēk - neesmu melnajos sarakstos un visas saistības esmu nokārtojis. Izklāstīju piemēru, kā cilvēki ar kādām nenokārtotām saistībām tiek uzskatīti par slaucamām govīm, un ne FKTK ne PTAC neienāk prātā to sakārtot.

Palasīju noteikumus, īsti nesapratu kāpēc man tāda būtu vajadzīga - N26 ir faktiski viss tas pats, bet bez maksas.
Vienīgi Weststein šķiet var iemaksāt skaidru naudu narvesenos, tikai ar neadekvātu komisijas procentu.

Gribēju pieteikties N26 kartei, bet saņēmu atbildi, ka N26 Latvijā nav pieejams :( Tas ir pateicoties mūsu VID, vai kā?

Ja? Interesanti. Uzprasi viņu atbalsta dienestam, lai skaidro kāpēc nav pieejams. Iepriekš taču viss darbojās. Man pat kaut kurā atvilknē mētājas N26 karte.

Supports jebko par šo tēmu vienkārši ignorē. Cik sapratu no pāris tvītiem, tad nemaz nedrīkst teikt iemeslu.

Pāris citāti no viņu supporta:

“Due to a change in our guidelines we currently can not accept sign ups from Latvia.”
“Present users having already opened an account can keep on using the app as only signups are affected.”

Oho, neizskatās labi. Uzprasīju šiem Twitterī, varbūt kaut ko atbildēs :slight_smile:

Mja, Latvija tiešām vairs nav N26 atbalstīto valstu sarakstā: https://support.n26.com/read/000001280?locale=en

Neoficiāli baumo, ka N26 apnicis cīnīties ar LV un LT VID tipa iestādēm.