Pieredze ar veļas žāvētājiem

Tuvojas Ziemassvētku laiks un domāju par jaukām dāvanām, ko nolikt sev zem eglītes. Tā kā ir apnicis žāvēt drēbes manuāli, skatos uz veļasmašīnām ar jau iebūvētiem žāvētājiem. Respektīvi, vajadzīga pēc skata un izmēriem parasta veļasmašīna (nevis divas dažādas iekārtas vai žāvēšanas skapji).

Tas, ko esmu pagaidām no specenēm sapratis, tad šādi verķi (teorijā) patērē KRIETNI vairāk ūdens un elektrības. Tāpēc man ir jautājums jums, kam noteikti ir praktiska pieredze ar šādām kosmiskām tehnoloģijām:

• Cik šādas uzpariktes ir praktiskas? Sausas drēbes izņēmi laukā no aparāta un uzreiz liec skapī? Vai tomēr vajag vēl gludināt, vai vēl kaut ko darīt?
  • Tiešām tik nejēgā daudz papildus tēriņi elektrībā un ūdenī?
  • Tiešām šie verķi jūtami bojā drēbes?
  • Ir kaut kādi ierobežojumi kādas drēbes var un nevar žāvēt?
  • Kas ar apkopēm? Kaut kādas gumijas ir jākopj, filtri jāmaina biežāk kā parastai veļasmašīnai, kam neko neapkopjam principā nekad?
  • Kaut ko vēl esmu aizmirsis?

Uzpariktes ir ļoti praktiskas. Pašam ir Bosch WTYH 8789SN, drēbes patiešām var likt skapī, ja nu vienīgi ir piestumts pilns, mēdz būt kāda nedaudz mitrāka ‘‘lupata’’.
Gludināt nevajag, ja izņem uzreiz un nemarinē pusi dienas pēc cikla beigām. Veikalā man teica ka viena žāvēšanas reize izmaksājot ap 20-30 centiem. Neesmu veicis baigo uzskaiti cik reizes lietojam, bet elektrības rēķins apmēram 10€ lielāks. (ģimene ar diviem bērniem)
Smieklīgs secinājums - Tev vajadzēs uz pusi mazāk drēbes, jo vakarā mazgājot no rīta vilksi to pašu :D

Electrolux EWW1697SWD. Sieva saka, ka tas esot labākais pirkums viņas mūžā. Nekādas apkopes neprasa, tik vien kā pēc žāvēšanas salasīt vilnas pikučus, kas pielipuši pie gumijas ap durvīm. Par ūdens patēriņu nemāku spriest, jo ūdens no spices. Elektrību arī neesmu rēķinājis. Kopš ģimenē ir divi mazi bērni, mašīna darbojas katru dienu. Elektrības rēķins 50€ robežās mājai.
Bet tas, cik mīkstas drēbītes nāk laukā, ir visu rēķinu vērts.
Neesmu novērojis, ka drēbes bojātos. Sieva visu tāpat gludina, kaut es uzskatu, ka varētu to nedarīt.

Tā ir, tur pilnībā jāpiekrīt! :smile:
Vakarā iemet, no rīta izņem pilnīgi sausas, mīkstas un siltas.

Es tā padomāju, Kristap, lielu eglīti mājās tev vajag, lai veļas mašīnu vari zem tās nolikt, vai arī labāk eglīti uz tās? Kaut kā aizdomājos…

Mums ar šāda. Kopumā ļoti labi, taču ne visas drēbes žāvējam. Piemēram sintētiski audumi ar membrānām utml.
Pilnībā veļas žāvēšanas režģi izskauduši neesam.
Ļoti labi žāvētājs noder gultas veļai, dvieļiem, kokvilnai.
Rezumē. Must have opcija, taču pilnībā no manuālas žāvēšanas neatbrīvo. Bez žāvētāja vairs veļasmašīnu nepirktu.

Padarbojoties ar industriāliem veļas žāvētājiem skaidrs ir tas, ka pie mums nopērkamie žāvētāji un vēl veļas mašīnas ar žāvēšanas opciju ir tāda knapināšanās vien. Žāvē viņš 2h :open_mouth: kaut kādi ūdeņi pašam jālej, filtri mazi, pats žāvēšanas trumulis mazs. Meh :confused: Protmas, ja nav kur izkārt, tad labāk, lai kaut tāds ir. Bet principā esmu vīlies, tajā ko mājām piedāvā mūsu populārie brendi. Nesen bija jāizdara izvēle - es lietošu tālāk balkona saulīti vai silto grīdu…