Pieredze ar veļas žāvētājiem

Tuvojas Ziemassvētku laiks un domāju par jaukām dāvanām, ko nolikt sev zem eglītes. Tā kā ir apnicis žāvēt drēbes manuāli, skatos uz veļasmašīnām ar jau iebūvētiem žāvētājiem. Respektīvi, vajadzīga pēc skata un izmēriem parasta veļasmašīna (nevis divas dažādas iekārtas vai žāvēšanas skapji).

Tas, ko esmu pagaidām no specenēm sapratis, tad šādi verķi (teorijā) patērē KRIETNI vairāk ūdens un elektrības. Tāpēc man ir jautājums jums, kam noteikti ir praktiska pieredze ar šādām kosmiskām tehnoloģijām:

  • Cik šādas uzpariktes ir praktiskas? Sausas drēbes izņēmi laukā no aparāta un uzreiz liec skapī? Vai tomēr vajag vēl gludināt, vai vēl kaut ko darīt?
  • Tiešām tik nejēgā daudz papildus tēriņi elektrībā un ūdenī?
  • Tiešām šie verķi jūtami bojā drēbes?
  • Ir kaut kādi ierobežojumi kādas drēbes var un nevar žāvēt?
  • Kas ar apkopēm? Kaut kādas gumijas ir jākopj, filtri jāmaina biežāk kā parastai veļasmašīnai, kam neko neapkopjam principā nekad?
  • Kaut ko vēl esmu aizmirsis?

Uzpariktes ir ļoti praktiskas. Pašam ir Bosch WTYH 8789SN, drēbes patiešām var likt skapī, ja nu vienīgi ir piestumts pilns, mēdz būt kāda nedaudz mitrāka ‘‘lupata’’.
Gludināt nevajag, ja izņem uzreiz un nemarinē pusi dienas pēc cikla beigām. Veikalā man teica ka viena žāvēšanas reize izmaksājot ap 20-30 centiem. Neesmu veicis baigo uzskaiti cik reizes lietojam, bet elektrības rēķins apmēram 10€ lielāks. (ģimene ar diviem bērniem)
Smieklīgs secinājums - Tev vajadzēs uz pusi mazāk drēbes, jo vakarā mazgājot no rīta vilksi to pašu :D

Electrolux EWW1697SWD. Sieva saka, ka tas esot labākais pirkums viņas mūžā. Nekādas apkopes neprasa, tik vien kā pēc žāvēšanas salasīt vilnas pikučus, kas pielipuši pie gumijas ap durvīm. Par ūdens patēriņu nemāku spriest, jo ūdens no spices. Elektrību arī neesmu rēķinājis. Kopš ģimenē ir divi mazi bērni, mašīna darbojas katru dienu. Elektrības rēķins 50€ robežās mājai.
Bet tas, cik mīkstas drēbītes nāk laukā, ir visu rēķinu vērts.
Neesmu novērojis, ka drēbes bojātos. Sieva visu tāpat gludina, kaut es uzskatu, ka varētu to nedarīt.

Tā ir, tur pilnībā jāpiekrīt! :smile:
Vakarā iemet, no rīta izņem pilnīgi sausas, mīkstas un siltas.

Es tā padomāju, Kristap, lielu eglīti mājās tev vajag, lai veļas mašīnu vari zem tās nolikt, vai arī labāk eglīti uz tās? Kaut kā aizdomājos…

Mums ar šāda. Kopumā ļoti labi, taču ne visas drēbes žāvējam. Piemēram sintētiski audumi ar membrānām utml.
Pilnībā veļas žāvēšanas režģi izskauduši neesam.
Ļoti labi žāvētājs noder gultas veļai, dvieļiem, kokvilnai.
Rezumē. Must have opcija, taču pilnībā no manuālas žāvēšanas neatbrīvo. Bez žāvētāja vairs veļasmašīnu nepirktu.

Padarbojoties ar industriāliem veļas žāvētājiem skaidrs ir tas, ka pie mums nopērkamie žāvētāji un vēl veļas mašīnas ar žāvēšanas opciju ir tāda knapināšanās vien. Žāvē viņš 2h :open_mouth: kaut kādi ūdeņi pašam jālej, filtri mazi, pats žāvēšanas trumulis mazs. Meh :confused: Protmas, ja nav kur izkārt, tad labāk, lai kaut tāds ir. Bet principā esmu vīlies, tajā ko mājām piedāvā mūsu populārie brendi. Nesen bija jāizdara izvēle - es lietošu tālāk balkona saulīti vai silto grīdu…

1 Like

hei, @krizdabz
trīs gadi pagājuši - vai Tev izdevās tikt pie sava žāvētāja un kādas ir atsauksmes?
ir to vērts, vai žāvētāja funkcija pārsvarā tiek izlaista?

Hmm, par šo tēmu vairāk var nokomentēt sieva, jo viņa ikdienā operē ar to elles mašīnu. Bet tas, ko esmu dzirdējis - kopumā žāvētājs ir forša lieta, tomēr tas nedarbojas tā kā reklamēts. Proti, ka var vēsā mierā izmazgāt un uzreiz arī izžāvēt drēbes, lai tās uzreiz varētu likt skapī. Žāvēšana “līdz galam” tomēr ļoti bojā drēbes, tāpēc žāvējam gandrīz līdz beigām un tad tādas gandrīz sausas vēl ierastā veidā izkarinām. Plus, baigi daudz elektrības izrij tas aparāts un sirsnīgi uzsilda telpu, kurā darbojas.

Pilnībā piekrītu un arī esmu apmierināts ar šo modeli. Mums tāds pats ir.

Kādā ziņā žāvētājs bojā drēbes? Piekrītu, ka varbūt ir konkrētas kategorijas, kur jā tas notiek, piemēram, pārgājiena drēbes, kas apstrādātas ar GORE-TEX u.c.
Bet ikdienas drēbēm vai tas ir jūtams?
Mēs izmantojam Bosh žāvētāju un pasvarā vienmēr viss bijis ok.:) Ir sausas drēbes utt…
Paplidus es domāju ir nepieciešams ņemt vērā laika ekonomiku, kas tiek ietaupīts ieliekot drēbes žāvētājā nevis vnk karinot.
Ja ģimenē ir bērni, tas, manuprāt, noteikti ir tā vērts.:)

Bojā tā, ka ieliec lielākas un izņem par izmēru mazākas. Respektīvi, pārāk viegli tās drēbes ir pārkarsēt. Rezultātā visu laiku jāņem laukā īsi pirms programma pabeidz savu darbu un tas ir diezgan liels čakars.

kādu ražotāju/modeli izmanto, ja nav noslēpums?

Un ja šobrīd būtu jāpērk jauna “elles mašīna” - tomēr ņemtu tāpat ar žāvētāju vai no tā atteiktos?

Mēs izmantojam LG F4J7FH1W. Ja tagad būtu jāpērk šādas kategorijas ierīce, es laikam skatītos uz atsevišķu žāvētāju nevis vienu aparātu, kurā abas funkcijas iebūvētas. Tad tā drēbju tīrīšana būtu optimālāka.

Paldies par dalīšanos ar pieredzi gan @krizdabz gan pārējiem :slight_smile:

kā tad tā modernā herņa strādā? man šobrīd ir pieredze tikai ar “aizvēsturisku” Zannusi Turbodry 1000, kur brīvi uzgriez žāvēšanas ilgumu minūtēs pēc tabulas manuālī, cik svars un cik sausu vēlies rezultātu. vispār nekādu jautājumu nerodas, kad piešauj roku.