Pirmā pieredze ar Galaxy Watch

Nu jau ceturto dienu staigāju ar jauno Galaxy Watch 46mm, kas tikko parādījies oficiālajā tirdzniecībā Latvijā. Pēdējais Samsung viedpulkstenis, kuru iegādājos, bija Gear S, tāpēc salīdzinājumam izmantošu tieši šo modeli. 9. augusta Samsung Unpacked pasākumā, uz kuru pēc Note8 iegādes nekādas īpašās cerības neliku, šis pulkstenis mani tiešām uzrunāja un atlika vien sagaidīt tā parādīšanos veikalos. 21.septembrī, pacilātā garastāvoklī devos pēc šī brīnuma un izrādījās, ka t/c “Origo”, tas nav nopērkams nedz pie Tele2, ne Bite, ne RD Electronics. Vienīgā vieta kur to atradu bija LMT. Neesmu LMT klients, fans, taču pateicoties ļoti foršam pārdevējam, tiku pie ilgi gaidītā gadžeta pat ar 10 EUR atlaidi.
Kastīte diezgan paliela, komplektā - makulatūra, lādētājs ar microUSB, uzlādes stacija, S izmēra siksniņa un pats pulkstenis, kā jau pienākas, aplīmēts ar plēvītēm visās vietā, kas varētu saskrāpēties ceļā.


Siksniņa tiešām ļoti mīksta un ērta, taču sprādze šim premium klases pulkstenim prasās nedaudz “krutāka” par parasto klasisko. Gear S sprādze man patika daudz labāk, jo to aizverot nekādi siksniņas gali nekarājās ārā un neķērās piedurknēs. Tomēr ņemot vērā, ka siksniņu var nomainīt pret jebkuru 22 mm platumā, ar to var sadzīvot. Dizains un materiāli ir fantastiski. No Gear Frontier vizuāli atšķiras minimāli, taču ir pielīdzināts grozāmais ietvars, un to vairs nevar tik bieži nejauši pagriezt. Arī pulksteņa aizmugurē sirdsdarbības sensors nedaudz ir izvirzījies uz āru un tik ļoti nepieguļ rokai, ļaujot tai labāk elpot. Šis pulkstenis beidzot ir īsti piemērots, lai to varētu valkāt nenoņemot. Neskatoties uz palielo izmēru, nekādu diskomfortu, guļot ar šo pulksteni uz rokas neizjutu, kā ir gadījies ar vairākiem, pat izmēros mazākiem “ķīniešiem”. Ciparnīcu ir daudz, pārsvarā gan Galaxy Apps ielādējamo, tā ka ar tām nekādu problēmu, ja ir laiks un vēlēšanās GalaxyWatch designer var izveidot pats savu. Materiāli tiešām, kā jau minēju ir fantastiski - rosoties pa dārzu vairākkārt bija aizdomas, ka nu jau kāda skramba uz korpusa ir noķerta, taču vakarā papētot pat ar palielināmo stiklu neko neatradu. Baterija, kā priekš viedpulksteņa, ir tiešām jaudīga. Pirms lietošanas, kā pavēlēts instrukcijā, to uzlādēju un pēc trīs dienu intensīvas pulksteņa mocīšanas uzlāde vēl turās uz 43%.Screen_20180924_094123 Ekrāns ir ļoti spožs un maksimalais spilgtums, kādu biju licis 7 - saulē, toties vakarā pilnīgi pietiek ar 3. Savienojums ar tālruni ir labs, turklāt no tālruņa iespējams ērti pārvaldīt visus pulksteņa iestatījumus, nebakstoties pa pulksteņa ekrānu. Wi-Fi profili tiek ņemti no telefona, un līdz ar to Wi-Fi paroles papildus nav jāievada. GPS, atšķirībā no Gear S ir daudz ātrāks un sakarīgāks. Vispār daudzas funkcijas, kuras Gear S bija pieejamas tikai savienojumā ar telefonu, tagad ir kļuvušas patstāvīgākas. Ja Gear S Wi-Fi bija visai bezjēdzīgs, tad šajā pulkstenī to var izmantot jau daudz vairāk. Pulksteņa lietošanā daudz palīdz vairumā esošie logrīki, kuros var apskatīt aktuālāko informāciju, gan no sHealth, gan laika ziņas un Flickr, tāpat arī ir ērti uzstādīt atgādinājumus un modinātājus.Screen_20180924_091903 Screen_20180924_091911 Screen_20180924_091955 Screen_20180924_091936 Screen_20180924_092009
Pulksteņa aktivizācijas žests darbojas +/- tāpat ka citos viedpulksteņos, tāpēc pirms gulētiešanas ir labi, ka pastāv Naktsmiera režīms, kas atslēdz visas naktī nevajadzīgās funkcijas. Žēl, ka neiznāca nopeldēties ar pulksteni rokā, lai pārbaudītu tā ūdensizturību pamatīgāk, taču pēc roku mazgāšanas un dušas, tas nekādus darbības traucējumus neuzrādīja. Papildus gan ir arī iespēja ieslēgt ūdensdrošo režīmu un pēc saskarsmes ar ūdeni iztīrīt to no skaļruņiem, taču, šis fīčas vēl neesmu izmēģinājis. Skaļrunis ir labs, un sarunāties caur pulksteni var, ja apkārt nav pārāk trokšņains. Mūziku klausīties gan tomēr labāk uz austiņām :). Kas attiecas uz veselības funkcijām: sirdsritma sensors darbojas precīzi un rādījumi uz Note8, MiBand 2, ir gandrīz vienādi, taču soļu skaitītājs nedaudz laikam iemieg, jo no noietiem 100 testa soļiem saskaita 89. Arī miegu MiBand 2 uzskaita precīzāk. Treniņu režīmus, kuru ir vesels lērums, labāk iestatīt manuāli, jo malkas skaldīšanu, pulkstenis uztvēra kā skriešanu un braucienu ar velosipēdu, 17 minūšu garumā, nez kāpēc apgrieza līdz 4 minūtēm. Kas attiecas uz lietošanas saskarni: visai subjektīvi - kad pierod, ir ļoti ērti darboties, taču vienīgais lielais mīnuss, kas kaitināja vēl Gear S lietošanā - Bluetooth aktivācija. Statusa joslā ir visādi iestatījumi, taču Bluetooth ieslēgšana/izslēgšana, prasa visai lielu čakarēšanos. Kopumā, šis viedpulkstenis ir beidzot tas, ko meklēju: pulkstenis, pulss, soļi, miegs, plānotājs, laika ziņas, GPS, ūdensizturība un izturīgs korpuss. Tas pilnībā aptver man nepieciešamās funkcijas un paliek vēl daudzas, kas varētu būt nepieciešamas nākotnē.

4 Likes

Vai tiešām tik jauna ierīce lādēšanai izmanto morāli novecojušo Micro USB ?

MicroUSB ir savienojumam ar uzlādes staciju. Pulkstenim pašam ir bezvadu uzlāde.

Tas ir ļoti labi.
Viedierīce izskatās tiešām laba, būs jāapsver ideja par tās iegādi.

Vispirms, jāizlemj, vai vispār ir nepieciešams tieši viedpulkstenis, jo atšķirībā no aprocēm tas ir jālādē biežāk, sportojot to uz rokas jūt pamatīgāk. Un cena - 329 EUR arī nav mazsvarīgs faktors.

Johaidī, paldies par plašo iespaidu rakstu par šo ierīci! Lai kalpo godam! Mūsu apskats būs pēc kādas nedēļas vai divām, jau arī esam tikuši pie testa ierīces.

Paldies par novēlējumu, un jā, iespaidu tiešām ir daudz un 99% pozitīvi. Par cik šī “rotaļlieta” tiešām bija gaidīta un jau youtube izskatīta kaudze ar video par šo pulksteni, tad varbūt pirmā mirkļa sajūta nebija tik grandioza, taču šo pulksteni nepirku vienai nedēļai, kā tas bija ar vairumu ķīniešu(izņemot MiBand2 un No1 F3). Pirms šī pulksteņa apsvēru domu par Lemfo G5 Pro ar Android, taču ieraugot Note 9 prezentācijā Galaxy Watch, sapratu, ka beidzot ir iznācis pulkstenis, kas man ir īstais. Treknāko punktu pielika ilgais baterijas darbības laiks ar vienu uzlādi un tas patiesi ir apbrīnojams! Gaidīšu kursors.lv apskatu par šo pulksteni un ļoti iespējams, ka atklāsiet vēl kādu jaunu un noderīgu fīču šajā brīnumgadžetā.

Priekš kam jāslēdz ārā Bluetooth? Man ir Galaxy Gear S3, Bluetooth esmu slēdzis ārā tikai lai ielādētu caur konsoli pirātiskās ciparnīcas.

Katram ir savi lietošanas paradumi un Bluetooth nav pats drošākais savienojuma protokols, turklāt arī kad nav savienojuma telefonu, no viņa nav nekādas jēgas, tikai lieks enerģijas patēriņš, turklāt man bieži nākas lietot citu telefonu un tad sanāk visādi misēkļi, ja telefonā ir ieslēgts zilais ilknis.

Skaidrs!