Pirmais Iphone

Doma ir pāriet no Android uz IOs. Esmu dzirdējis daudz atsauksmes ka Aifons vairs nav tas kas bija agrāk.
Šobrīd apdomāju divus variantus - Iphone SE un Iphone 7
Vēlētos dzirdēt atsauksmes no tiešajiem iphone 7 lietotājiem, jo esmu lasījis par iphone7 gps problēmām, freezošanu, izslēgšanos aukstumā.

[quote=Artanis]Pats agrāk lietoju droīdu, tad kādu laiku lietoju gan droīdu gan Ābolu (no 4s laikiem), un tagad pēdējos gados Ābols ir galvenā truba (šobrīd 7, gan jaunā gada sākumā kad drusku nokritīsies cena, paķeršu X), un šobrīd droīdi mētājas tikai atvilktnē darbā, lai testētu aplikācijas pirms deployošanas.

No visām tevis nosauktajām dzelžu problēmām vienīgā, ar ko man un citiem kolēģiem, kas lieto Ābolus, ir nācies saskarties, ir izslēgšanās aukstumā (kā arī karstumā - lai baterija priekšlaicīgi nenosprāgtu), bet cik saprotu, tad pēdējais iOS ielāps tieši šo problēmu tieši adresē, un turpmāk tālrunis ļaus darboties gan lielākā salā gan svelmē.

Tīri no lietošanas pieredzes - jaunā iOS 11 ir reizē gan funkcijām bagātākā un krutākā, bet reizē arī viszaļākā relīze, kāda jebkad ir redzējusi dienas gaismu. Lai gan tikko pēc 11.0 iznākšanas vairākas reizes gribēju telefonu izsmērēt pa sienu, jāatzīst ka pēdējā 11.1.2 versija (un beta 11.2) jau daudz ko no agrīnajām problēmām (ekrāna orientācijas gļuki, iMessage gļuki, baterijas ātra izlādēšanās) ir izlabojusi, un beidzot jau sāku novērtēt arī visas foršās jaunās fīčasm jo paliek mazāk un mazāk lieto, par ko gadās sabesīties.

Ar Ābolu telefoniem ir interesanti - tā vienmēr ir tāda love-hate simbioze. Ir lietas, ko gribētos no Droīda un, kad iznāca Galaxy S8, es pat drusku sāku apsvērt iespēju pamēģināt Droīdu vēlreiz, bet beigās tā vēsu galvu apsvēru plusus un mīnusus, pāris dienas palietoju te vienu te otru pašreizējo Droīda flagmani, un tomēr beigu beigās secināju, ka tā intuitīvā vienkāršība, ērtība un ātrums, ko piedāvā iOS, tomēr izkonkurē tās pāris tiešām krutās Droīdu funkcijas, kuru Ābolā nav.[/quote]

Paldies par atbildi, nedaudz ieviesi skaidrību un noklusināji manu satraukumu savādāk tik daudz video iekš jūķūba esmu saskatījies ka jau biju sācis apsvērt ideju palikt pie Androida.

Tā ļoti vienkāršoti runājot, visi jelkad radītie telefoni ir gļukaini. Atšķiras tikai tas, kādos aspektos un cik tas traucē ikdienā.

Ja gribi pamēģināt iPhone, tad pamēģini iPhone. Mazulītis iPhone SE tagad maksā smiekla naudu. Palieto un ja iepatiksies, varēsi nopirkt “normāla” izmēra iPhone, bet SE par sakarīgu naudu pārdosi kādam tālāk.

[quote=Artanis]Nu visus video un atsauksmes (gan labās, gan sliktās, tajā skaitā) vajag uztvert ar zināmu skepsi. Kā es rakstīju - ja man kāds būtu pajautājis, ko domāju par jauno iOS nākamajā dienā pēc iznākšanas, tad tur būtu labi ja viens necenzējams vārds starp piecām rupjībām. Bet tagad, pēc pirmajiem ielāpiem, viss jau ir gandrīz pilnīgi normāli, kā tas pierasts Ābolu [diskutējamajai] kvalitātei.

Pirms tu pārmeties uz Ābolu un tā infrstruktūtu, iesaku gan uzreiz laicīgi apskatīties, vai visi tavi iecienītie softi vai vismaz labas to alternatīvas ir pieejamas uz iOS. Tāpat ņem vērā, ka lai gan App Storē ir kopumā daudz kvalitatīvāki softi, bet tomēr daudzi no tiem nav par velti. Rēķinies, ka lai tā normāli nokomplektētu telefonu ar visiem ikdienas softiem, savi 30€ gan jau aizies (te viena aplikācija 2.99, te otra 1.99, un savācas). Protams, ja reklāmas bannerīši netraucē, tad gandrīz visam softam ir arī Free versijas, bet nu es domāju, ka ja cilvēks var atļauties nolocīt 600Eur par telefonu, iztērēt 20-30 par softu ir pieklājīgais minimums lai dzīvotu kā džentlmenis un nebojātu nervus ar reklāmām.[/quote]

Ja drīkst jautāt cik gb atmiņa tavam iphone 7, ja 32 vai pietiek visam nepieciešamajam?

[quote=krizdabz]Tā ļoti vienkāršoti runājot, visi jelkad radītie telefoni ir gļukaini. Atšķiras tikai tas, kādos aspektos un cik tas traucē ikdienā.

Ja gribi pamēģināt iPhone, tad pamēģini iPhone. Mazulītis iPhone SE tagad maksā smiekla naudu. Palieto un ja iepatiksies, varēsi nopirkt “normāla” izmēra iPhone, bet SE par sakarīgu naudu pārdosi kādam tālāk.[/quote]

Iphone ir turēts rokās un paložņāt pa to arī ir gadījies… Iepatikās… Bet mētāties no SE uz “krutāku” modeli nevaru jo ņemu nomaksā.

Nu kāpēc nevari? Pārdod un par nopelnīto naudu izmaksā to telefonu uzreiz.

Tu te ierunājies par atmiņu. Manuprāt, šobrīd vispār nav jēgas ņemt telefonu, kam ir mazāk par 64 GB atmiņu. Ja vien nav kaut kādi ļoti specifiski apstākļi vai ierobežojumi (piemēram, maksimāli zema cena, kuras dēļ esi gatavs upurēt daudz ko).

[quote=krizdabz]Nu kāpēc nevari? Pārdod un par nopelnīto naudu izmaksā to telefonu uzreiz.

Tu te ierunājies par atmiņu. Manuprāt, šobrīd vispār nav jēgas ņemt telefonu, kam ir mazāk par 64 GB atmiņu. Ja vien nav kaut kādi ļoti specifiski apstākļi vai ierobežojumi (piemēram, maksimāli zema cena, kuras dēļ esi gatavs upurēt daudz ko).[/quote]

Iphone 7 64gb nepastāv bet 128gb manam maciņam jau pa dārgu. Biju lasījis(manuprāt tepat kursorā) ka iphone 7 ar mazāku atmiņas ietilpību ir arī lēnāki…

P.S Manuprāt 32gb tālrunī var izlīdzēties ar icloud

Ja cena ir problēma, tad es ieteiktu nepirkt ierīci, ko nevari atļauties. Ja tomēr gribas pamēģināt iPhone, tad lētākais (jaunais) variants būs mazais SE.

Tiesa, šodien kaut kā visi aktīvi baumo, ka jau pavisam drīz jaunais iPhone SE modelis: https://www.gsmarena.com/iphone_se_sequel_in_q1_next_year-news-28382.php

katram savas vajadzības, tālab vnk pateikt, ka 64 ir minimums ir muļķīgi. Man ir 32, bet telefonā nav mūzikas un es nefolmēju.
Joprojām stāv brīvi 8gb.

[quote=krizdabz]Nu kāpēc nevari? Pārdod un par nopelnīto naudu izmaksā to telefonu uzreiz.

Tu te ierunājies par atmiņu. Manuprāt, šobrīd vispār nav jēgas ņemt telefonu, kam ir mazāk par 64 GB atmiņu. Ja vien nav kaut kādi ļoti specifiski apstākļi vai ierobežojumi (piemēram, maksimāli zema cena, kuras dēļ esi gatavs upurēt daudz ko).[/quote]

Es domāju, ka tu tad esi ļoti rets izņēmums. Parasti cilvēkiem kamera telefonā ir teju galvenā funkcija un šādā gadījumā 32 GB aizpildīsies ļoti, ļoti ātri.

bildes nevajag telefonā turēt, androīdā jo īpaši. kad aiziet tūkstošos - telefonam vairs nav spēka to visu menedžēt:
tas tizlenis tak visu laiku taisa un indeksē kautkādus sīkfailus. un kad piedzen atmiņu - nekas cits neatliek kā factory resets [quote=krizdabz]Es domāju, ka tu tad esi ļoti rets izņēmums. Parasti cilvēkiem kamera telefonā ir teju galvenā funkcija un šādā gadījumā 32 GB aizpildīsies ļoti, ļoti ātri.[/quote]

Šis nav teksts, ko vari pateikt parastam lietotājam. Parasts lietotājs bildēs kā dulls un visu sabildēto turēs telefonā. Tāpēc šādām sarunām nav nekādas jēgas.

kā uz to raugās. es pāris cilvēkiem esmu iedīdījis, bet tas notiek brīdī, kad cilvēks vēršās pie manis ar ķieģeli=krātuvē pieejams 0

pēc tam ir labāk. aizdomājās.

Katram savu Lapsinieku!

mēs tagad apspriežam nevis virtuālo parasto cilvēku, bet rekomendējam konkrētam cilvēkam, un lai jau lauvris izvērtē, vai viņam pietiks ar 32GB.

varu tikai piebilst, ka šodien migrēju iP6 64GB uz iP7 128GB (migrācija, kā parasti, bija āboļcirks, dažbrīd pat saliekas dīvaini, ka cilvēkam bez priekšzināšanām izdodas paveikt tik samudžinātas lietas). cilvēkam bija aizņemti tikai ~20GB, pamatā ar foto, jo viņš uz telefona netur visa mūža mūzikas pleilisti un jaunāko serčiku 5 sezonas 1080p.

Kā tieši veici to migrāciju? Manuprāt, Apple gadījumā tas ir vienkāršāk par vienkāršu. Pieslēdz veco ierīci pie iTunes, sataisi pilno bekapu, pieslēdz jauno telefonu pie tā paša iTunes un līdz pēdējam bitam atrestorē to pašu iestatot jauno ierīci. Tas tev nav nekāds dancis ar bundziņām kā Android zoodārzā.

Jaunajam iPhone X vispār ir kaut kāds krutāks bekaps, kas prot pa gaisu no vecāka iPhone savākt reāli kaudzi datu. Vismaz tā pāri plecam izskatījās, pats īsti neizprovēju vēl.

Paga, šajā vietā mazliet lēnāk un konkrētāk :slight_smile: Tevis piedāvātais variants vai tad nepanāk to, ka jaunajam telefonam tās aplikācijas būs jāvelk nost no App Store? Tad tas nav tas, ko es teicu. iTunes gadījumā ir pilnais backup (ja šifrēts ar paroli), kurā uzreiz jaunajā telefonā būs aplikācijas, to settingi un pat visa veida paroles. To vai tad var kā citādi pārnest bez iTunes?

[quote=Artanis]Cik gadus Tu mucā, vecais? Neko ne pie kā nevajag slēgt jau kopš iOS 7 laikiem, kur tie gadi. :smiley: Vecajā telefonā ieej settingos, pārliecinies, ka ielikti visi ķekši, lai sinhronizētu aplikāciju krātuvi un personīgo info ar iCloud, un viss. Ņem ārā SIM, liec jaunajā, ielogojies savā iCloud, un pēc 15min telefons noklonēts 1:1 līdz pēdējai sīkākajai konfigurācijas niansei. Pat aizsāktā īsziņa palikusi tajā pašā vietā, kur atstāta pirms migrēšanas.
[/quote]

OK, izskatās, ka mums abiem ir taisnība. Jā, iTunes kopš kaut kura iOS vairs nevajag vadu savienojumam, bet paroles un max datus tāpat var pārnest tikai ar šifrēto iTunes bekapu. iCloud backup ir daudz lietas, bet ne viss. Savulaik, kad tas bija aktuāli, zināju starpību precīzi :slight_smile:

Bah, pareizi, paroles taču ir Keychainā. Bet Keychain pats par sevi nav gluži baigi vecs risinājums un man liekas, ka tas pilnais iTunes bekaps ir vecāka lieta. Davai, rīt svaigā prātā papētīšu šo jautājumu kur tās paroles tagad glabājas un vai vispār no tā pilnā iTunes bekapa ir kāda jēga, jo pa lielam, jā, daudz kas ir iCloud un arī aplikācijas fiksi savelkas no App Store.