Pirmie iespaidi: Death Stranding – neko tādu neesmu piedzīvojis

Death Stranding ir neierasta, savāda, interesanta un oriģināla spēle, kas liek apjukt, un joprojām brīžiem neko nesaprotu, kas pie joda spēlē notiek :D:

Death Stranding iznāca 8. novembrī uz PlayStation 4. Kādi ir tavi iespaidi? Uzreiz varu teikt, ka šo spēli gluži nevarētu nosaukt par “staigāšanas simulatoru”, jo ir gan taktiski jādomā, jācīnās utt…

Nespēlēju, bet noskatījos pilnu izspēli (ja latviski tā var teikt par play-through).

Iespaidi divējādi, centīšos izteikt bez spoileriem.

No vienas puses, ir liels potenciāls, visu laiku šķiet, ka tūlīt būs kaut kas grandiozs, lielas cerības… Pamatā interesantas sci-fi un mistikas idejas.

No otras puses - atmosfēru bojā dažādas atskaites un HUD un palīgelementu realizācija. Ļoti gribējās, lai tas viss integrētos vairāk spēles vidē un nebūtu tik uzbāzīgs. Visus tos “like” un sociālās fīčas vispār varēja atstāt ārpus spēles, kā statistiku, ko var apskatīties tikai tad, ja pats ar nolūku atver. Lai nerēgojas spēles vidē visādi burbuļi un bumbuļi.

Scenāriju bojā pārspīlētais patriotisms un klišejas. Nu cik reizes var izturēt “Let’s make America great again” dažādās variācijās, ja runa ir par visas cilvēces un pat Visuma eksistences risku.

Ir arī mirkļi, kad šķiet, ka varētu sākt just līdzi stāsta varoņiem, briest kaut kas episks, kāda atklāsme … un visu sabojā kāda pamatīgi uzkrītoša klišeja.

Arī pie loģikas varēja piestrādāt, pārāk daudz momentu, kad šķiet - bet kāpēc nevarēja izdarīt lūk tā? un spēle nedod atbildi, un paliec ar sajūtu, ka autoriem vienkārši nebija laika par to padomāt.

Arī vienveidīgā preču piegāde reizēm sāk apnikt. Un to saku es, kas fano par Euro Truck Simulator :D Varbūt iemesls ir, ka šāda mēroga un stila spēlēs negaidi tik vienveidīgas darbības, atšķirībā no ETS, kur jau uzreiz zini, kas tas ir un ko no tā gribi.

Gaidīju no šīs spēles vismaz tikpat dziļu klātesamības un līdzi jušanas efektu kā no Dreamfall Chapters (kuru nopirku, izspēlēju pats saviem spēkiem un biju ļoti apmierināts), bet kaut kā neaizķēra. Tāpēc labi vien ir, ka nenopirku, bet tikai skatījos video.

1 Like