Poco F3 nedarbojas 5G

Čau!

Man uzdāvināja Poco F3 viedtālruni, taču tas neatrod nevienu 5G tīklu Rīgā. Ne Bite, ne LMT, ne Tele2. Kad ieslēdzu manuālo tīklu meklēšanu, parāda vienīgi visu šo trīs operatoru 2G, 3G un 4G tīklus. Izmēģinājos Vecrīgā, RTU Ķīpsalā, pie LMT Ropažu ielā etc. Kas varētu būt par vainu? Poco F3 it kā atbalsta 5G n78 bandu (3500 MHz).

Nezinu ka Latvija, bet lai stradatu 5G ir jabut SIM kas atbalsta 5G. Otrs tarifu planam kura ieklauta 5G izmantoshana. Iespejams kludos, bet Lielbritanija pie EE operatora nav jamaina SIM karte, bet ir 5G tarifu plans japiesledz.

5G izvēršana LV notiek lēnām, pārdomāti un tās dažas vietas, kuras ir atvērtas ir vairāk PR un testa nolūkiem. Šobrīd 5G tīkla uztveršana Latvijā ir atvērta tikai dažiem Samsung un Huawei modeļiem. Poco nav oficiāls pārstāvis Latvijā, kas sadarbojas ar operatoriem, lai iegūtu sertifikāciju 5G lietošanai, līdz ar to Tavam telefonam 5G atbalsts parādīsies noteikti ne drīzumā. Sākumā tiks galā ar populārajiem zīmoliem Samsung, Apple, Huawei un tad Xiaomi u.c.
Un ko Tev dos 5G telefonā? Youtube video atvērsies par nanosekundi ātrāk?

Neviens LV operators, cik man zināms, neko nav sacījis par nepieciešamību mainīt SIM karti, kā tas notika ar 4G SIM kartēm, vai papildus pieslēgt 5G.

Vai tad 5G standarts nav unificēts visos tīklos? Kad iegādājos 4G aparātu 2010. gadu sākumā, neviens neko neteica par īpašiem ražotājiem. Ja bija LTE bandi 1, 3, 7, 20, tad telefons LV pilnībā darbojās LTE tīklā.
5G gribēju pamēģināt vnk intereses pēc.

@Liga1991 Tā kā 5G ir jauna tehnoloģija, tad tam nāk daudz nezināmo, kā arī nav vēl notikusi pilnīga globalizācija par standartiem un frekvencēm.

Visi, kas izstrādā 5G tīklu ir aizņemti ar tā pielietojumu meklēšanu dažādās industrijās un tāpēc 5G aktivizēšana telefonā nav prioritāte. Nesen bija raksts, ka LMT pirmie palaida 5G Ādažos, lai to var lietot Mikrotik rūteros. Tas ir virziens, kas vairāk prasa pēc 5G, proti, mājas internets, uzņēmumi nevis telefonu lietotāji.

1 Like

No Bites mājaslapas:
“Kas jāizdara, lai pirmoreiz pieslēgtos 5G tīklam?
Lai pirmoreiz pieslēgtos 5G internetam, ir nepieciešams veikt atbilstošā telefona sistēmas atjauninājumu.”
“Ar kādu zīmolu telefoniem ir iespējams pieslēgties Bites 5G tīklam?
Bites 5G tīklam ir iespējams pieslēgties ar arvien plašāku dažādu ražotāju ierīču klāstu. Bite.lv lapā ierīces, kas atbalsta 5G tehnoloģiju ir atzīmētas ar viegli pamanāmu 5G simbolu.”

Kādēļ tu domā, ka operatori jau tagad nepiedāvā 5G telefonos?
Varbūt šeit ir kāds cilvēks, kuram izdevies ieraudzīt 5G ikoniņu pie sigāna stipruna rādītāja savā telefonā? Priecātos, ka pateiktu savu operatoru un atrašanās vietu, kur izdevās noķert 5G.

Jā, pa lielām šaibām vajag Samsung jaunākos flagmaņus, LMT tīklu, kaut kādu mistisku telefona apdeitu un tad jāsameklē tie 2 torņi, kas raida 5G. Teikšu kā ir - esmu pats meklējis ar Tele2 (bija Mūkusalas ielā testa režīmā it kā) un LMT un Galaxy S20 un S21 sēriju, nekad neesmu noķēris to brīdi, kad 5G būtu bijis aktīvs.

Kopumā var sacīt, ka Latvijā 5G nav un nekas uz priekšu nekustas, ja neskaita muļķīgus pī-ār apkārtrakstus.

1 Like