Portatīvais grafiskajam dizainam - help

Dāmas un kungi. :wave:
Palīdziet lūdzu man saprast un atrast.
Neemu galīgi zaļa, bet vienreiz jau uzņēmos pati izvēlēties portatīvo, kas beidzās… nu tādēļ esmu te pēc palīdzības.
Meklēju portatīvo darbam, kurš spētu pavilkt ne tikai standarta darbiņus, bet arī grafisko dizainu. Garfiskais dizains sevī neikļautu kaut kādas video apstrādes vai ko jaudīgāku. Tīri foto / vizuāļu grafiskā apstrāde iekš CorelDRAW Suite un Adobe. Vakaros ar viņu spēlites nespēlētu.
Varbūt varat padalītes uz ko man skatīties, lai tas portatīvais nenomirst pēc gada? Vai izcili ar konkrētu pc modeli parādīt, ko man vajag.
Skatoties uz tirgu rokas neceļas pirkt datoru, cenas liekas jaudīgākas par pašu portatīvo. Bet ko vajag to vajag. :unamused: Būtu izcili ja kompis nepārsniegtu 750eur (ar vai bez Windows), bet uz ko gan var cerēt… :smiley:

Paldies jau iepriekš.

Ja jau grafisko dizainu, tad arī 17" ekrānu vajadzēs lai spētu kaut ko saskatīt. Pie kam IPS ekrānu lai labāk izskatās. SSD pats par sevi. Un RAM pavairāk. Ja spēles nespēlē, pārējais vairs nav tik būtiski. Sēžot gallvenokārt mājās pie vada, par baterijas izmēru un laptopa svaru arī var neuztraukties. 750€ limits gan ir ļoti ciešs. Taču kaut ko var atrast.

Ar 16 GB RAM

Ar 8 GB RAM (FYI 4 GB uzlodēti uz mātesdēļa)

Varbūt kāds vēl kaut ko var piemest.

Super. Paldies par atsaucību. :)
Tas cenas diapzons (750), būtu tikai izcili un sapņos pēc šī brīža situācijas. Var jau arī piemest (saprāta robežās :smiley: ), tik lai ir cerība, ka dators strādās ilgāk kā uz vienu -diviem gadiem.

Intersanti. Es pat neskatījos uz 17’’ ekrānu. Visiem kuriem 14’’ viena cena, bet ja ekrāns un iekšas gandrīz līdzīgas 15.6’’ tad pavisam cita, daudz augstāka. Domāju, ka būs nedaudz jāpatērējas uz 15.6’’, bet te varianti pat ar 17’’.

Varbūt vari ieteikt kādu procesoru nekādā gadījumā neņemt? Šajā maz saprotu.

Ja video kodēšana, daudzu failu programmu projektu kompilēšana un spēles neinteresē, tad jaudīgs procesors ar 8+ kodoliem un jaudīga video karte nav nepieciešami. Corel, Adobe CS programmas (Photoshop, Lightroom), un CAD-i neprofesionālām vajadzībām pietiekami labi strādā arī ar vidējā līmeņa procesoriem. Kas tiešām ir aktuāli - SSD disks bez variantiem un pavairāk RAM (8 GB vai labāk 16) - grafikas apstrādes programmām daudz RAM ļoti patīk.

Ja ir doma skatīties vēl kaut ko:

Laptopiem ar 14…15.6" ekrānu par tiem pašiem 750€ būs labāks procesors/vairāk atmiņas, taču mazāks ekrāns, kas grafikas darbiem var būt par mazu. Šī izmēra ekrāniem pievērst uzmanību izšķirtspējai. Lētākiem modeļiem var gadīties ekrāns ar 1366x768 izšķirtspēju, kas grafikas programmām ir galīgi garām (graudains, interfeisa elementi nelien iekšā utt.).

Pievērst uzmanību procesoram. Intel procesoru gadījumā vēlams vismaz i3-10…, taču labāk i5-10… AMD variantā - Ryzen 5 4500U vai 4300U. 4…H minētais budžets nepavilks :face_with_hand_over_mouth: Pavisam noteikti izvairīties no Intel procesoriem ar N sākumā un 4 ciparu skaitli aiz tā galā (N2815, N4020). Tie ir planšetēm domātie procesori, kas laptopos jau ir baismīgas bremzes. Lēti, jā :slight_smile:

RAM - vismaz 8 GB, labāk 16 GB.

Ja kāds uzdāvina 24" monitoru ar vismaz 1080p izšķirtspēju un IPS paneli, vari ņemt laptopu ar mazāku ekrānu, bet labāku procesoru. Un strādāt ar ārējo monitoru :wink:

Un nopērc peli, ja šobrīd nav. Bezvadu Logitech M185 būs laba diezgan. Ļoti atvieglos strādāšanu ar grafiku.

2 Likes

bez intel N sērijas nerekomendējas arī viss, kas nosaukts par Celeron vai Pentium G — veiktspēja būs slikta. ja nav slinkums, meklēšanas procesā vari salīdzināt papagaiļus <- piemērs.

skaties, lai būtu matēts ekrāns. spīdīgo spoguļu veikalinga laiks ir pagājis, bet tomēr uzmanies.

Met projām reiz cerības tumšajā kapā:
No saulainām lejām ir mirstīgais šķirts

— Eduards Veidenbaums

viss var atstiepties, atliek tikai paļauties uz garantiju. mans iegādes top3 šādā budžetā būtu Lenovo vai HP un papildus garantija (vēlams ražotāja, nevis veikala).

[edit] tikko paskatījos — @Krotow piedāvājis linkus uz HP un Lenovo :joy:

2 Likes

Paldies par info. Ļoti noderīgi.

Izcils Veidenbauma citāts šajā situācijā. :sweat_smile:

Diemžēl, HP esmu zaudējusi uzticību, būs jārokas starp Lenovo sortimentu.

Vabūt varat pateikt savu viedokli par šo PC: https://www.balticdata.lv/lv/datortehnika/portativie-datori/lenovo-gaming-3-15arh05-blue
Saprotu ka šis ‘‘spēlītēm’’, soo pieņemu, ka ir arī citas labas alternatīvas, bet šo man ļoti izslavēja. Paziņa ieteica šo modeli, bet es viņam neuzticos līdz galam. :laughing:

Minētais Lenovo Gaming 3 15ARH05 derēs pavisam labi. Atmiņa pietiks (iespējams pacelt arī uz 16 GB), procesors labs, ekrāns arī (15.6, nevis 17, bet lai, pēc Lenovo specenes esot IPS) un cena OK. Vari ņemt.

Paldies par atļauju. novērtēju :grin: :+1:

Var paņemt šo uz nomaksu

AMD Ryzen™ 9 4900HS (8 MB Cache, 3 GHz) procesors, pavilks visu.
GeForce RTX 2060 videokarte, lai pavelk renderingu adobe un coreldrawā + ja atbrauks radinieki ar sīčiem, varēs iedot kādu speliti uzspelēt :smiley:
1TB SSD
16 GB operatīvas. Ja būs pa maz - varēs līdz 32GB palielināt.

mīnuss - cena: 2.205,00 € :smiley: bet kā jau rakstīju - paņemt uz nomaksu

Un paralēli paņemt kādu 32 collu monitoru, kur visu rādīt, lai nav acis jālauž sīkajā monitorā :slight_smile:

hmmm… :grin:
Paldies dievam, ka radiniekiem nav sīču, tad jau varu neņemt. :innocent:

Videokarte arī ir svarīga pie fotožopiem, coreliem, ja nu sadomā 3D taisīt ;)

1 Like

@Katrina - daži precizējošie jautājumi:

1. Vai ir labi pārdomāts, ka nepieciešams tieši portatīvais dators, nevis stacionārais?
    (Stacionāro datoru gandrīz vienmēr par to pašu cenu iespējams nokomplektēt ar jaudīgākām komponentēm nekā portatīvo. Turklāt arī pēc vairāku gadu kalpošanas stacionārajam datoram var būtiski uzlabot veiktspēju, savukārt portatīvajam to izdarīt būs sarežģīti vai praktiski neiespējami.)

2. Vai portatīvā datora ekrāns būs vienīgais ekrāns, kas tiks izmantots? Un vai krāsu precizitāte un atbilstība realitātei ir svarīga? Ja atbilde uz abiem jautājumiem ir “jā”, tad jāskatās, lai ekrāns būtu IPS tipa un nodrošinātu krāsu pārklājumu, kas vismaz tuvojas 100% sRGB un ideāli, ja aprakstos redzams, ka Delta-E <2 vai vismaz <4.

3. Cik ilgi iespējams gaidīt? Respektīvi, vai obligāti vajag pirkt uz karstām pēdām, vai arī iespējams pagaidīt dažus mēnešus? Ik pa laikam skatos, ka dateks.lv savā lapā rāda interesantus modeļus, kas varētu būt pieejami pēc mēneša vai vēlāk.

P.S. Pievienojos Lenovo atbalstītāju saimei, bet jāņem vērā, kā jebkuras kompānijas lētā gala datori var būt ar mīnusiem.
Un mana pēdējā pieredze ar HP arī bija neforša - pat pie nelielas slodzes pavisam jaunam 15.6 collu portatīvajam datoram dzesēšana darbojās ar nepatīkmi spalgu, augstu toni - pēc ilgākas strādāšanas ausīs sāka parādīties džinkstoņa. Tagad HP metu līkumu.

Grafiskajā dizainā, agrāk vai vēlāk, bet būs svarīgi kopējais pikseļu daudzums ekrāniem. Līdz ar to tad var arī piedomāt pie tā kāda ir datora ekrāna izšķirtspēja. Jo lielāka jo labāk. Tāpat, kad sāksi izmantot ārējus ekrānus, tad jāskatās lai datoram ir pieslēgvietas kur tos augstas izšķirtspējas ekrānus slēgt klāt.

1 Like

[offtopic]

@Katrina @gleb
neforšā pieredze ar HP — vai varētu uzzināt ar kādiem modeļiem? tie parasti uzrakstīti uz datorpakaļas.

kāpēc jautāju? es ikdienā laboju un apkalpoju kompjus, un HP nav novērotas problēmas pēc Pavilion sērijas gadus vismaz 10 apakļam. zaļo teroristu RoHS epidēmiju neskaitīsim, tā skāra gandrīz visus.

[/offtopic]

1 Like

@digitalk Mana sliktā pieredze bija ar HP Pavilion 15-cw1024na.
Pēc tam sāku lasīt, ka arī citi saskārušies ar līdzīgām problēmām:

1 Like

Paldies. Lieliska piebilde, lai padomāt arī par pieslēgvietām nākotnei. :)

Nepateikšu vairs kāds konkrēti. hp 15-db…kaut kas.
Bet dators kļuva maksimāli ātri lēns. :unamused: Protams varētu vainot, ka daudz ko saliku viņā utt, bet viss ko paspēju - pasērfot basic lietas internetā. Labi, ar lēnumu vēl tiktu galā, kāds gudrāks cilvēks, bet ekrāns sāka raustīes, līdz ko vienkārši atteica. Tas dators pat netika nēsāts apkārt! Ok, viņš ilgi atstāvēja bezdarbībā, bet kopā ņemot kādu mēnesi paspēju paspaidīt viņa podziņas.
Nu tik ļoti vīlos, ka sāpīgi atcerēties.

1 Like

Sveiks @gleb
Jā, šis diemžēl pārdomāts lēmums. :smile: Pati saprotu, ka izdevīgāk būtu stacionārais, arī ērtāk pie tāda strādāt būtu. Stacionārais man ir no kā strādāt, tik interesanti vai tā ekrānam ir IPS, būs jāapskatās.
Portatīvais nepieciešams papildus, lai pārvietotos.
Portatīvajam viennozīmīgi pievērsīšu uzmanību ekrānam. Paldies, ka padalaties ar padomiem.
Ar to gaidīšanu tā ka skatos jau mēnesi. Nav jau degoši, bet esmu palikusi bez datora… Jā, man arī patīk dateksā paskatītes, tik tagad kā skatos tur tiešām mēneši un vairāk jāgaida… Ceru, ka neuznāks man impulsīvā pirkuma variants, ka jau gribu un viss :smile:

@Katrina Šis ir viens no adekvātākajiem modeļiem nosauktā budžeta tuvumā, ko atradu:
Lenovo Legion 5 82B500AJPB

Ražotāja apraksts:

Cena Latvijas interneta veikalos:

https://www.salidzini.lv/cena?q=82B500AJPB

Galvenie mīnusi -

1. nav iekļauta operētājsistēma,
  2. ekrāns nav piemērots 100% precīzam darbam ar krāsām (ja vajag tādu portatīvo, tad budžets jāpastiepj tuvu vai pāri 1000 eiro robežai). Bet ja ir iespējams datoru pielikt pie laba ārējā monitora, tad šī problēma atkrīt.

Visādi citādi šis šķiet gana labs variants aprakstītajām vajadzībām.
Te divi apskati angļu valodā - pirmais ar AMD Ryzen procesoru, otrs ar Intel procesoru:

P.S. Ja gribas šādu modeli ar 100% sRGB krāsu spektru ekrānam, tad var skatīties uz 82B500HXPB vai 82AU00H8PB, kas šobrīd rādās nopērkami dažos interneta veikalos.
Ja ir laiks un vēlēšanās, var aiziet uz PSREF Legion Lenovo Legion 5 15ARH05 un tur cilnē “Models” atfiltrēt “Country/Region: Estonia, Latvia, Lithuania + Poland”, un pie “Display” atzīmēt tos variantus, kas satur 100% sRGB. Tad ar iegūtajiem modeļu numuriem iziet cauri LV cenu salīdzināšanas portāliem, lai redzētu, vai un kas no tā ir šobrīd nopērkams.

Heyy paldies. Ļoti noderīga informācija.
Biju iepriekš uz šo konkrēto skatījusies. Likās it kā sakarīgs variants, tikai neglīts korpuss. :laughing: Bet es ļoti cenšos, lai tas neietekmētu manu viedokli izvēlē.