Portatīvais skolēnam

Labdien! Tā kā šobrīd pat pirmklasniekiem ir jāmācās attālināti, tad meklēju kādu labu un ne dārgu portatīvo. Vai varat ko ieteikt?

Vilciens nokavēts, šobrīd pats meklēju radu bērniem tieši to pašu - lētu un lietojamu. Bet tirgus ir pilnīgi tukšs. Noteikti nekādā gadījumā neņem Intel Core 3rd gen un droši vien arī ne 4th gen i3, i5 un i7. Tie ir jau ļoti uz robežas ar strādās/nestrādās (raustīsies). Neņem arī Celeron, būsi vīlies. 4th gen ar SSD ir lietojams, bet nu es par to vairāk par 80 eur nemaksātu.

Da jebkas ar 8th gen maksā jau tik, cik man negribētos saukt par lēti.

Veikalos lētākais jaunais klēpjdators, kas nav jāgaida līdz aprīlim, maksā virs 600 eiro.

Principā atbildes nav. Ja kaut ko ņemamu ieraugi, tad tas ir brīnums.

Paldies, Neiepriecināji!

Nav tik skumji. Pirmklasniekam jāmācās, nevis jācenšas nokļūt Fortnite, COD u.tml. topos. Tas krietni atvieglo dzelžu izvēli - t.i. nevajag krutus 3D čipus. Drīzāk būtiski lai ir vismaz 15" ekrāns (acis), +/- ērta klaviatūra un webkamera (Zoom, MS Teams). Derēs jebkas piemērots no +/- 6 gadu vecuma uz augšu. Par bateriju vari neuztraukties, jo tāpat strādās ieštepselēts mājās pie galda. Tāpēc mierīgi vari ņemt ko piemērotu no lietotajiem. Piemēram ko šādu

Piekrītu ka Celeron nevajag, jo lēni. Un vēl jo vairāk neņem Intel Atom (Nxxxx) - ar Win10 un mūsdienu softu = baismīga bremze.

Vecs vecis pabļaus uz mākoņa…

 1. Kāpēc tāds uzsvars uz portatīvajiem? Kas stacionārajam vainas, vai tiešām skolniekiem tagad mājasdarbus vajag pildīt arī ārpus mājas?

 2. Kapēc mācību programma un tā organizešana ir tāda, ka skolniekam neder Raspberry pi 400 + lombardā nopirkts monitors.
  Re cik skaisti būtu - https://bgr.com/wp-content/uploads/2020/11/raspberry-pi-400-1.jpg
  bildē tak viss ko vajag - skaitļotājs par pieejamu cenu, atvērta koda programmatūra, un kit versijā grāmata kurā māca kā lietot skaitļotāju, nevis tā makulatūra un reklāma kas iebāzta jauna portatīvā datora kastē.

 3. Kāds aktīvi lobē cilvēkus kas ministrijā sastāda mācību programmas, jeb cilvēki kas sastāda un apstiprina mācību programmas paši skolā tika apmācīti (sazombēti) ar komerciālām M$ programmām un neko citu nav redzējuši un negrib zināt - tāpēc ar 2021. gadā mums ir prasības, ka skolniekam vajag portatīvo datoru ar M$ Word, lai iemācītos par Veidenbaumu un kā atrast kvadrātvienādojuma saknes.

Ja portatīvos datorus skolniekiem vajag tāpēc ka tos izmanto portatīvi - nēsā kaut kur līdz, tad tas 17" ar budžeta akmulātoru ir slikti - smagi, no baterijas dabināms tikai pāris stundas, un vajag lielu somu.
Jauniem cilvekiem acis košas, 11"-13" jābūt ok!

 1. stacionāro tirgus arī ir ļoti vājš, turklāt stacionārajiem vajag milzu vietu atvēlēt. Portatīvo aizver un pieslien stūrī. Stacionārajam jāpērk monitoru, jāmeklē tastatūru, web kamera arī nepieciešama parasti.

 2. Vai esi iepazinies ar Raspberry softu (OS)? Protams, protams, uz Raspberry var visu ko uzstutēt, bet bērni izmanto YouTube apmācībās un tad ar Raspberry dzelžiem var nepavilkt.

 3. Te nu gan info ir nepareiza, ģimenē 2 skolēni, viens toč mauc visu uz Ubuntu darbināta laptopa un nekad ne par ko nav maksāts (par licencēm). Iespējams, vecākās klasēs ir citādāk.

Gandrīz 400 priekš lietota Acer… šī brīža situācijā nav krimināla cena, bet man neceltos roka par to aparātu maksāt vairāk par 150.

Reku tā maksāja jauns, OK, ir biš vecāks i3, bet nu ideja ir aptuveni skaidra.

Acer-u iemetu idejai lai cilvēks zina ko meklēt.

 1. un 3. To viņš apzināti trollē :stuck_out_tongue: Ubuntu būtu Ok, bet avenes tur acīmredzami neder.

Sazin… Te visādi antivaxeri vazājas apkārt. Vēl ir viens Raspberry fans un teorētiķis par maksas softu uzspiešanu.

protams, maksas softu lobēšana valsts politikas līmenī ir jāpiemin blakus antivakseriem.
lielisks demagoģijas piemērs.

Sveiki visi, lūdzu, konsultējiet, kā izvēlēties normālu klēpjdatoru, mans vecais nedarbojas vispār, es vienkārši nevaru, vai jūs varat palīdzēt ar izvēli kaut ko jaudīgāku, kas būtu ātri ielādēšanas vietnes.