Portatīvais skolniekam

Ko no šobrīd pieejamajiem ne-Mac portatīvajiem varat ieteikt skolniekam (pirmklasnieks)? Budžets maksimāli minimāls, jo rēķinos, kas var sanākt nejaušas šaizes (apliet, atsist). Ideāli, ja iekļautos līdz 400 Eur. Visu dienu skatos, lasu arī ‘review’ un neko sakarīgu neesmu atradis (un sapratis).
Negribas pavisam vecu modeli, būtu labi, ja kompis būtu ar vismaz nelielu rezervi (resp., šobrīd vajag tīri attālinātajām mācībām,bet gan jau tuvākā gada laikā sāks arī uzraut kādu spēlīti un nākamgad jaudīgāku nebūs lustes pirkt). Ekrāns 15.6".
Un visticamāk vajag, lai ir jau windows, jo ņemt ar dos un pēc tam pirkt atsevišķi windows (cik es salīdzināju viena un tā paša modeļa ietvaros-sanāk dārgāk).

Ticu, ka ir kas teiks, ka var nokačāt un uzhakot… bet manuprāt, tie laiki ir pagājuši. Un no otras puses, gribas pa godīgo ;)

Jau iepriekš paldies visiem atsaucīgajiem!

Es paņemtu kādu biznesa klases Dell / Lenovo refurbished modeli no izplatītāja ar garantiju. Mazlietoti, stabili biznesa klases portatīvie ir izturīgāki nekā tas, ko par to pašu cenu vari dabūt jaunu. Jaudas ziņā pēdējā laikā nekas ievērojams nav noticis; i5 ir tikpat stabils vidusmēra procesors, cik bija pirms daudziem gadiem. Tagad gan Ryzen arī ir sakarīga alternatīva, ja pērk jaunu.

Protams, vecākie biznesa klases modeļi nebūs vizuāli pievilcīgi - tādi mazliet ķieģeliski, bet toties stabili darba zirgi ilgākam laikam.

Es sev pa 200 EUR reiz nopirku mazlietotu biznesa Lenovo ThinkPad ar i5, 8GB RAM; minimālas lietojuma pazīmes, pat baterija turēja uzlādi 4h. Nomainīju tikai disku uz SSD (šim modelim to bija pavisam viegli izdarīt - disks izvelkams no sāna caur speciālu slotu), un dators nu jau strādā 2 gadus un veiktspējas ziņā necik neatpaliek no citiem i5, ko mūsdienās var nopirkt. Par 200 EUR nav arī žēl, ja nejauši apliesies utml.

Spēlītēm portatīvais gan nav labs variants gan cenas, gan izturības ziņā. Ir dzirdēts, ka daudziem modeļiem papildus integrētā AMD/Nvidia grafika kļūst par vājo vietu, kuras dēļ datoram ir risks pārāk ātri “izbeigties”, it īpaši zemākajā cenu segmentā. Stacionārais tomēr ir ekonomiski izdevīgāks jebkurā gadījumā.

2 Likes

te derēja no savas pieredzes norādīt izplatītājus, ne?

šis ir no diskusijas Jauns portatīvais dators

esmu apinstalējis portatīvos no Wintek, nav ne vainas, tikai tās skandināvu klaviatūras “nosit ēstgribu”.

Manā gadījumā izplatītājs droši vien jautātājam nebūs aktuāls, jo datoru pirku Anglijā. Bet princips tas pats - skatījos, kuram tirgonim ir stabila vēsture un dod kaut kādu garantiju. Domāju, ja lietots dators iztur pirmos mēnešus bez problēmām, tad kalpos vēl gadiem ilgi.

Es arī pirku X230 :smiley: Ekrāns tam maziņš (un ne pārāk kvalitatīvs - nav nekāds IPS), ikdienas lietošanai nav labs variants, ja vien nepieslēdz ārējo monitoru.

Protams, ir arī bijuši biznesa klasē neveiksmīgi modeļi, no kuriem jāuzmanās (it īpaši tie ar atsevišķiem video čipiem) - jāpalasa atsauksmes par populārākajiem modeļiem un to raksturīgajām kaitēm. Te atkal parādās lietotu datoru priekšrocība - būs sakrāts pietiekoši daudz statistikas, lai ātri atrastu lērumu sūdzību par problemātiskiem modeļiem.

vienīgā pieredze ar lietoto bija no privātpersonas un nebija pozitīva, tādēļ lietoto virzienā neskatījos. Bet, ja ir tagad uzņēmumi, kas vēl dod 6-12 mēn.garantiju, tad jau varētu darīt kā iesaki - ņemt atjaunoto biznesa klases :)

Ir dzirdēti gadījumi, kad pie izplatītājiem nonāk pavisam praktiski nelietoti datori. Piemēram, ja kāda liela kompānija izmanto datoru grupu tikai sanāksmēm, prezentācijām, viesiem utt., un pēc tam nomaina šos datorus uz jauniem tikai tāpēc, ka vecie ir morāli novecojuši. Tad sanāk, ka šie datori ir lietoti tikai dažas stundas vai pat minūtes.

Pērkot var uz vietas veikalā aptaustīt, lai eņģes ir stabilas un lai bilde neraustās un dators neuzkaras, kad kustini ekrānu un kad aktīvi drukā uz tastatūras.

Manējam X230 eņģes bija mazliet vaļīgas, bet to varēja viegli izlabot acumirklī neatverot datoru - tikai pievilkt skrūvītes eņģēs. Visādi citādi daudziem biznesa modeļiem eņģes ir stabilas, nevis tā, kā tiem lētajiem, kam eņģes pabāztas zem plastmasas apvalka, lai pircēji neredzētu, kādi neticami plāni un aizdomīgi mazi metāla gabaliņi mēģina saturēt kopā visu to konstrukciju :smiley:

Esmu labojis jau divus radu Acerus, kam nejēdzīgi uzkonstruētās eņģes kļuva pārāk stingras, līdz vienu dienu, verot datoru ciet, tika izlauzts ekrāna stūris, jo eņģe neliecās, un nācās “liekties” ekrānam.

Kā digitalk minēja, ar tastatūrām gan var būt ķibele - reizēm tā var būt ar skandināvu vai vācu vai UK izkārtojumu, no kurienes nu tie datori ir nākuši. Vai nu jāpierod, vai jālīmē virsū uzlīmes vai jāmaina uz pierastāku (vēl viena biznesa modeļu priekšrocība - rezerves daļas diezgan viegli atrodamas). Kaut gan atkal - aktīvai skolas vajadzību lietošanai tomēr labāk nopirkt ārējo ekrānu un tastatūru, lai skolēns nebojā muguru ar neērtu pozu.

1 Like

uzstādītie nosacījumi neatstāj nekādu manevra iespēju, pie tādas summas būtu jāņem portatīvais bez windows un jāliek kāds no linuxa paveidiem. tikai mūsu korumpētā lobētā izglītības sistēma pieprasa m$ produktu obligātu lietošanu un strādāt ar Office 365 onlainā būs neērti.

tāpēc lietots EliteBook vai kāds cits biznesa klases dzelzis būtu optimāls. ja nāk komplektā ar win7, tad joprojām strādā iespēja apgreidot uz win10 bez maksas.

Mums nesen bija populārāko Dateks.lv veikalā tirgoto portatīvo datoru saraksts: https://kursors.lv/2020/03/25/popularakie-portativie-datori-dateks-lv-interneta-veikala-pavasaris-2020/

Uz testu tagad esam saņēmuši arī budžeta klases Hewlett Packard 250 G7 (~250 EUR) un centīšos drīzumā sagatavot tam apskatu.

ja neskaita, ka HP 250 G7

tad piedāvāt Celeronu kā atbildi uz “būtu labi, ja kompis būtu ar vismaz nelielu rezervi” ir galīgi garām.

Piegādes jautājums ir risināms. Bet, jā, mani arī māc skepse par Celeron, tāpēc arī piekritu notestēt šo datoru.

piegādes jautājums nevar tikt atrisināts, ja vairumnieku noliktavās nav šī modeļa, ko arī nozīmē nocitētais teksts no Dateks lapas.

man pirms gandrīz gada arī kļuva aktuāls jautājums par laptopa nomaiņu. Galvenais uzsvars uz biroja programmām un pa reizei kādu mājas video sarediģēt. Tā kā jaunie spīdīgie plastmasas verķi man izraisa vemiņas, uzstādījums bija 1-3 gadus vecs biznesa laptops.
Beigās nonācu pie Elektroonika24, kur tomēr cenas/ieguvuma attiecība man likās vislabākā. Pēc 2 dienām lapsis bija rokās, smuks un glīts un ar 12 mēnešu garantiju. Varu ieteikt tur pameklēt.

Ierīces noliktavās nav, tad tās ražotājs atkal pieražo un aizsūta uz noliktavām.

tu jaušami nekad neesi strādājis ar vairumtirgotājiem un nepārzini viņu “'žargonu” :)
ja vairumnieka noliktavā ir ierakstīts piegādes laiks ~4 nedēļas, tas 99% nozīmē, ka tiešī šīs preces vairāk nebūs. Dateksa lapā tas tiek interpretēts ar jau citētajiem vārdiem “pasūtījumi netiek pieņemti”.

Tātad tu saki, ka tas konkrētais HP kompis ir sasniedzis EOL?

man ir aizdomas, ka jā, varbūt vēl kādas ārzemju noliktavas pārpalikumi var parādīties. šis noteikti nebija nekāds gardais kumoss. daudzā atmiņa nevar uzlabot Celeronu N4000 un 1366x786 ekrānu.

Esmu ievērojis, ka modeļi ar Celeroniem bieži ir “paredzēti EMEA reģionam” (vienkāršāk sakot - nabadzīgajām Austrumeiropas valstīm), un meklējot ražotāja vietnē, tādu opciju bieži nemaz neatrod (vai arī noslēpta kaut kur dziļi). Un, ļoti iespējams, šādiem modeļiem ir arī tendence ātrāk izbeigties, jo to ražošanai dod mazāku prioritāti. Manuprāt.

Paldies! Nezināju par tādu. Noskatīju vienu Lenovo, kas principā ir tāds pats kā darba - tātad zinu, ka strādā :)

tātad nelasīji manu komentāru? ;)

Arī Tavu lasīju un arī Tev paldies par norādi uz EE ;)