Problēma ar monitoru

Sveiki,

Mājās strādājot izmantoju Samsung monitoru (modelis: LU28E590DS), taču pieslēdzot monitoru datoram ar HDMI kabeli (gan MacBook, gan Lenovo), ir izteikti jūtams, ka ekrāns lago (ir lēns, neatsaucīgs, nezinu kā vēl apzīmēt, bet kaut kas līdzīgs mouse lag).

Varbūt kāds no jums varēs palīdzēt saprast, kas par vainu un kas varētu palīdzēt. Paldies!

Nu ekrānam tomēr 4k izšķirtspēja.
Varbūt kompīts netiek galā? Kāds MacBook’s, kāds Lenovo?
Varbūt HDMI kabelis vnk slikts?

nav ideju. kabelis var gļukot, bet nevar bremzēt. divi kompji izslēdz iespēju, ka kādam vainīga videokarte vai paša kompīša darbība, izņemot UHD izšķirtspēju. varbūt tev ir iespēja notestēt uz DP pieslēguma?

@digitalk Pašreiz tāda iespēja nav, taču pats arī iedomājos, ka varbūt ar DisplayPort būtu labāks rezultāts.

@Janis.Lacaunieks MacBook Pro, 2017.gada versija, Lenovo ThinkPad X1 Tablet 2nd Gen, bet ir mēģināts arī ar praktiski jaunu Dell datoru, turklāt ne lētuci - visiem tas pats…

 • novēroju, ka viņš negrib piedāvāt 60hz frekvenci - tikai 30Hz.

nav ideju

ir ideja. tev HDMI noteikti ir v1.4 un uz UHD nevar padot refresh rate vairāk par 30 Hz.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet 2nd Gen

Lenovo nepiemin HDMI izeju, tikai miniDP :-/

Monitoram nav jābūt redzamai aizturei. Vismaz ne parastajās lietotāja darbībās (FPS spēles ir cits stāsts). Drīzāk piekrītu @digitalk par HDMI 1.4 un 30 Hz.

Lenovo nepiemin HDMI izeju, tikai miniDP :-/

Lenovo X1 Tablet (2nd Gen) dokstacijā arī HDMI un pilnā izmēra DisplayPort izejas.

Autoram: Ja tavai tabletei nav dokstacijas (zinu, oriģinālā jauna maksā ap 400€), pamēģini pieslēgt to tableti monitoram caur pāreju no Mini DisplayPort uz parasto DisplayPort. Kādu no šīm (vari pirkt arī citur)


P.S. Pašā tabletē UI nelago? Ir gadījies šo dzelzi pačamdīt. Ļoti ātrs nelikās, lai gan prezentācijām ir Ok.

Tableti izmanto sieva, tāpēc par UI lagošanu nevaru komentēt. Sieva ikdienā strādā ar Excel, e-pastu un vēl pāris programmām - sūdzējusies it kā nav, bet nu skaidrs arī, ka tas nav nekāds nopietnais rādītājs.

Ja par HDMI kabeli - vai mana Xbox One X oriģinālajam HDMI kabelim nebūtu jābūt gana kvalitatīvām? Ja nekļūdos, Xbox One X komplektā nāca 4K 60hz atbalstošs kabelis, kam būtu jābūt fine. Jūsuprāt, ir vērts mēģināt pirkt DisplayPort kabeli vai varbūt kaut kādu jaunu HDMI kabeli?

Tur nav vaina kabelī, bet video pieslēguma standartā. Izskatās, ka HDMI atbalsts tai planšetei ir par lēnu. Ja vari aizņemties DisplayPort kabeli un pāreju no Mini DisplayPort, vari pirms pirkšanas izmēģināt. Taču domāju ka lētāk nebūs.

netērējies uz jaunu HDMI kabeli, tas neko neizmainīs, jo lielākā daļa vadu ir piemēroti visādām frekvencēm. tikai galīga ķīna var traucēt, bet tad tu redzētu vizuālus gļukus, nevis “bremzēšanu”.

Diemžēl problēma jau nebeidzas tikai ar planšeti - arī ar Macbook Pro un Dell datoru nespēju izdabūt 4K (vai zemāku izšķirtspēju) ar 60Hz…

iedod precīzus modeļus, kā ar Lenovo, paskatīsimies speceni. HDMI 1.4 videokartes izeja nav spējīga izdot tik daudz pikseļu normālā frekvencē. [edit] bez opsistēmu hakiem tikai FHD 1920x1080@60Hz.

Klau, a kurā monitora HDMI portā tu spraud to kabeli?
Lietotāja rokasgrāmatā skaidri un gaiši rakstīts:

 • Lai parādītu izšķirtspēju 3840x2160 un atsvaidzes intensitāti 30 Hz, pieslēgvietai HDMI 1
  pievienojiet HDMI kabeli, kas atbalsta izšķirtspēju 3840x2160 un atsvaidzes intensitāti 30 Hz.
  HDMI avota grafikas kartei ir jāatbalsta izšķirtspēja 3840x2160 un atsvaidzes intensitāte 30 Hz.
 • Lai parādītu izšķirtspēju 3840x2160 un atsvaidzes intensitāti 60 Hz, pieslēgvietai HDMI 2
  pievienojiet HDMI kabeli, kas atbalsta izšķirtspēju 3840x2160 un atsvaidzes intensitāti 60 Hz.
  HDMI avota grafikas kartei ir jāatbalsta izšķirtspēja 3840x2160 un atsvaidzes intensitāte 60 Hz

Jautājums par HDMI 1.4 vai 2.0, protams, paliek aktuāls, tas pats ar kabeļa kvalitāti, bet man ir aizdomas, ka te risinājums būs ļoti vienkāršs :slight_smile: