Problēmas ar jauno MacBook Pro tastatūrām

Pēdējā laikā arvien biežāk sanāk lasīt par to, ka dažu pēdējo gadu MacBook Pro datori ir aprīkoti ar ļoti cimperlīgām tastatūrām. Proti, tās ir plānas un tās var sabojāt pat mazākie gruzīši, kas aizkrīt aiz taustiņiem un kurus nevar vienkārši izdabūt laukā. Plus, ja tas nav garantijas gadījums, remonts būs nejēgā dārgs.

Tāpēc jautājums šāds: Kā tev uzvedas šāda datora tastatūra? Viss darbojas OK? Varbūt ir bijušas problēmas? Kā tās risināji un vai tas bija lēts prieks? Apjautājies apkārt arī saviem draugiem, kas lieto jaunos MacBook Pro, gribas saprast vai šādas problēmas ir novērojamas arī Latvijā. Paldies!

Protams, ka problēmas ar MacBook Pro klaviatūrām ir arī Latvijā. Par cik arī te ir putekļi, ēdiena drupačas utt…

Patiesībā noņemt uz iztīrīt konkrēto iestigušo/nefunkcionējošo (taustiņš palicis spiedienam ciets) taustiņu nav tik sarežģīti, tik jāsapro no kuras puses viņu vērt vaļā (no augšas). Internetā ir vairāki klipi, kuros var redzēt kā to darīt. Problēma ir ar “space” taustiņu, jo tā noņemšana to nesalaužot, vismaz mēnešus divus atpakaļ, vēl joprojām bija noslēpums. Video internetā nebija. Es personīgi klaviatūru izpūšu ar kompresoru blakus mājai esošajā Circke K :smiley: Tik pūšot vienlaicīgi taustiņš ir jāspaida, tad rezultāts nāk ātrāk un efektīvāk. Līdz šim 4 mēnešu laikā klaviatūru esmu izpūtis 2x. Otrajā reizē to darīju drīzāk profilakses pēc, ne reālas problēmas dēļ. Man klaviatūra sevišķas problēmas nesagādā, bet citiem, laikam, tā ir lielāka problēma. Citi saka, ka var mēģināt kkā atbrīvot iestrēgušo taustiņu viegli sitot pa apgriezta datora aizmuguri (manuprāt visai sviestains paņēmiens), vai izpūšo ar saspiestā gaisa balonu (manuprāt, par maz jaudas un viens baloniņš par 5 eiro noteikti pūš kādu… 1 min).
Katrā ziņā, manuprāt, tāda klaviatūras “vaina” nav nekāds dīlbreikers. Drizāk jautājums, cik ikdienā esi akurāts ar savu tehniku un cik tīra ir darba vide.

Kā izņemt klaviatūras taustiņu: https://www.youtube.com/watch?v=nnroNe9NduU

Arī bija tāda pat problēma - kaut kas tika pie taustiņiem, un viena no pogām nespiedās kārtīgi… Pārgāju pāri ar compressed air can, un viss ok. Varbūt veiksmīgi…