Projektora izvēle mājas un dārza vajadzībām

Sveeeeeeiki,

vēlos iegādāties un tādēļ izmisīgi meklēju projektoru mājas un dārza vajadzībām. Skatīties ābeļdārzā vaasaras vakarā filmas un sportu, istabā arī filmas un kādu xbox spēli. Cenu amplitūda droši vien no kādi 500 līdz 800 EUR.

Skatos dažādus variantus un esmu apjucis - Benq TH683 ir ok, bet ekrāns maziņš, Benq 733 laikam vairāk prezentācijām domāts un padārgs un vēl ir benq W1050. Ko Jūs ieteiktu? Kāda pieredze?

Paldies par fantastiski noderīgo atbildi. Noteikti apsveru iespēju izkāpt no savas komforta zonas gan cenu ziņā (skatoties uz modeli W1210ST), gan esmu gatavs arī piekāpties prasībās. Otrais gan būtu vienkāršāk.

Vēl man piedāvā internetveikals tādu modeli kā DELL 1850. Ko sakat par to? Esot dzesēšana atšķīrībā no Benq modeļiem. Tā ir?

Vai varbūt kādu epsonu? Piemēram Epson EB-990U V11H867040?

[quote=Artanis]Pieņemu, ka te laikam ir kārtējais gadījums, kad trūkst fundamentālas saprašanas par to, kas un kādēļ atšķirās ofisa un mājas projektoriem.

Garais stāsts īsumā - arī projektoru jomā, tāpat kā gandrīz visās citās jomās, joprojām spēkā ir vecā patiesība - kas der visam, patiesībā neder nekam. Vidējā cenu gala (>1500Eur) projektoru gadījumā tas nozīmē sekojošo - ja projektoram ir augsts gaišuma līmenis, tad cietīs kontrasts un krāsu reprodukcija. Savukārt ja no projektora gribi izspiest sulīgas krāsas un tumšos toņus, tad ziedosi gaišumu.

Te arī rodas galvenā atšķirība starp ofisa (prezentāciju) un mājas kino projektoriem - ofisa projektori ir paredzēti izmantošanas gaišās telpās, kā rezultātā tiem ir augsts spilgtums, bet krāsu precizitāte ir sekundāra. Mājas projektori savukārt ir paredzēti izmantošanai aptumšotās telpās, un tajos prioritāte ir augstākam kontrastam, precīzākām krāsām, augstākam refresh rate, bet lai to sasniegtu, tiek izmantotas tumšākas spuldzes.

Tavā gadījumā tu gribi savienot lielu ekrāna izmēru, augstu gaišumu, bet dabūt arī labas krāsas filmām un lielu refresh rate spēļu baudīšanai, turklāt to visu gribi vienā iekārtā, un pa lēto… Kā jau saproti, tad vai nu samazini vēlmes, vai ver plašāk vaļā maciņu. Lētākais no Benq zīmola aparātiem, kas puslīdz labi spētu pildīt vismaz daļu tavu vajadzību ir W1210ST, atskaitot gaišuma līmeni. Tas gan laikam bija kaut kādus 100Eur virs tava budžeta, ja nemaldos, paskaties interneta bodēs. No taviem minētajiem W1050 arī ir pieņemams.

P.S. ja taisies staipīt projektoru ārā dārzā, tad centies nekustināt projektoru, kamēr tas tiek izmantots, un vismaz piecas līdz desmit minūtes pēc tam, kad tas ir izslēgts un vēl nav paspējis atdzist - elektrodiem lampā nepatīk vibrācijas un sitieni, it sevišķi, kad tie ir nokaitēti līdz baltkvēlei.[/quote]

Vēl šāds iekrita acīs --> Benq TH534

Bet varbūt vispār es skatos nepareizo ražotāju un kāds cits iesakāms bez benq?

nevajag lauzīt galvu - vajag ņemt labāko http://www.hi-fi.lv/products/lv/165/4228/sort/1/filter/0_0_0_0/SONY-VPL-VW5000ES.html

un nevajag stāstīt bēdu stāstus pak feniņu kniebšanu

vai uzreiz nopirkt sony 100 collu oled paneli

ok,ja nopietni, tad pie salīdzinoši zemām 70 collu oled 4K TV cenām, kuru var izstiept ārā, neredzu jēgu ieguldīt nenormālu naudas daudzumu projektorā, lai pagaišā jūlija vakarā varētu daudzmaz ko sakarīgu dārzā baudīt. pie vienādas naudas tur vnk nekas blakus nestāvēs.