PSU ventilators

Korpus Corsair Obsdian series 450D
PSU SeaSonic PRIME Ultra Gold 650W

Jautājums
PSU korpusā jāliek ar ventilatoru uz augšu vai leju ?
Kā ir pareizi ?

Jau iepriekš atvainojos, ja kādam jautājums liekās muļķīgs,
bet labāk vienkāršs jautājums, nekā PSU otrādi :slight_smile:

Tieši šim korpusam tas nav kritiski nevienā gadījumā. Abos gadījumos būs labi. Vispār parasti liek uz leju.

Kritiski nav to es saprotu, jo visapkārt korpusam ir siets,
gribētos zināt kāds ir racionālais izskaidrojums uz kuru pusi liek ventilatoru un kā būtu pareizāk

Nav tur nekāda izskaidrojuma šādiem korpusiem parasti apakšā ir ventilācijas vieta speciāli priekš psu. Kritiski būtu tikai tad, ja liktu barošanas bloku uz augšu ar augšējo korpusa izvietojumu, vai ja apakšā ir tā saucamais pagrabs priekš psu.

1 Like

jā visa apakša ir ar caurumiem un virsū ir smalka sieta filtrs, noņemams un notīrams, nu jā galvenais lai nebūtu nosprostots ventilators, lai būtu kur gaisam cirkulēt

Krit paldies par atbildi

Diemžēl… tā ir liela starpība ,vai dzesēšanai tiek izmantots gaisa pūsšanas vai vilkmes sistēma. Pēc savas pieredzes varu teikt,ka militārajās iekārtās izmantoja tikai gaisa atsūkšanas sistēmu,jo tā ir daudz efektīgāka.
Kas attiecas uz pašu jautājuma būtību,tad svarīgi ir ne tikai gaisa cirkulācija uz CPU radiatora,bet svarīgi ir pareizi izveidot gaisa cirkulācijas atveres pašā datora korpusā. Kāda gan jēga būs sakarsušu gaisu trenkāt pa metāla kasti . Tā ir klasiska iesācēju kļūda,kad vecajā,mazjaudīgajā datora korpusā sāk uzstādīt lieljaudas barošanas blokus + jaudīgus procesorus ar vēl jaudīgākām grafikām. Tas ir tas pats kas mēģināt trīslitru burkā ieliet četrus litrus alus.

tur ir citi iemesli, nevis dzesēšanas efektivitāte. tā ir daudz augstāka pūšot virsū karstošajiem elementiem.