Rūtera izvēle

Vēlējos lūgt padomu par to, kādu rūteri labāk izvēlēties.
Vēlējos iegādāties kaut ko no MikroTik - hAP ac2 vai Audience, bet grūti izlemt, ko labāk.
Paredzēts divistabu dzīvoklim pēdējā stāvā.
Audience ir dārgāks, bet subjektīvi liekas varētu kalpot ilgāk. Vai arī priekš dzīvokļa tas būtu overkill?
hAP ac2 ir lētāks un tam ir vairāk Ethernet portu.
Kādu no šiem jūs labāk izvēlētos? Varbūt kādam ir vēl kādi ieteikumi (+ punkti, ja ierīce neizskatās tā, ka to skapī gribās noslēpt)

Ja ņemtu ac jebšu Wi-Fi 5 rūteri, tad skatītos uz 3x3 antenām (ASUS RT-AC66U ap 110 eiro), bet ja uz ax jeb Wi-Fi 6, tad šajā cenā ir jau TP-Link Archer AX10 (ap 80 eiro) vai ASUS RT-AX55 (ap 110 eiro).

MikroTik baigi mīklaini izsakās par Audience, neesmu ātrumā iebraucis, kas tur tieši tiek solīts.

1 Like

Mūsdienās jau nu vajadzēja Wi-Fi 6 ņemt ja upgreidojas.

Kāda jēga no wifi6, ja tik ātrs internets mājās nebūs nepieciešams vēl 10 gadus? Hap AC2 ir 5GHz, ātrums pietiekams atliektiem galiem.
Mikrotik rūteri ies ilgi (noteikti ilgāk par Asus utml) un labi, jebkurš no tiem būs derīgs tā ka var izvēlēties pēc dizaina. Audience tomēr vairāk paredzēts kaut kādām semināru zālēm pie sienas vai pie kolonnas skrūvēt.

Ja pareizi atminos, tad bezvadu caurlaidība šim Hap AC2 ir ap 250 Mbit/s, kas mūsdienu mājoklim ir jau visai paknapi. Bet pastāv iespēja ka kļūdos.

Paldies par ziņām! Vēlējos nomainīt Lattelecom doto modemu/rūteri ar ko mierīgi ir iztikts līdz šim, bet vairākiem cilvēkiem strādājot no mājām sāk rasties problēmas.
Katrā ziņā ir ko papildus ņemt vērā, izvēloties jaunu. Paldies!

Lattelekomam vajag sabraukt augumā - viņi laikam tagad dod kaut kādu labāku (ja nemaldos) Nokia modemu ar iebūvētu Wi-Fi. Tas spēj padot par gaisu cauri ap 550 megabitiem, tātad kārtīga puse no 35 eur gigabita tarifa.

Tā ir. Pirms dažām dienām man nomainīja uz Nokia. Sūdzējos tet, ka vairākas reizes dienā uz pāris sekundēm pazūd nets. Bez ierunām nomainīja modēmu. Tet tehniķa vizīte maksās 5 eur.

Personīgi ņemtu routerboard no mikrotik un ja vajag wifi tad cAP ac aizvilktu kur vajag.

Šo te? Ar tikai 2.4 GHz? Nu nezinu gan, izklausās pēc mazohisma. Tāds der, ja dzīvo viensētā un internets ienāk pa švaku 4G USB puļķi. Jebkurš Tet dotais optiskais modems ar integrētu Wi-Fi būs 5x ātrāks.

1 Like

no kurienes tu izfantazēji, ka cilvēks vēlas RouterBoard hAP?

drīzāk MikroTik RouterBOARD hEX RB750Gr3 ar gigabita switchu un PoE + cAP ac

No tās pašas vietas, kur Tu ar savu modeli.

tad tev laikam problēmas ar teksta uztveri, pasīvi-agresīvais. frāze “un ja vajag wifi tad” norāda, ka nekādus liekus wifi, kur nu vēl 2.4GHz, cilvēks rūterī redzēt negrib. wifim tiks piepirkts cAP ac, ja vajadzēs.