Rūteris 1Gbps ienākošajam savienojumam bez wifi funkcijas

Labrīt.

Šobrīd esmu rūtera meklējumos. Man ir ienākošais tīkls ar zvērīgi mūsdienīgu savienojuma ātrumu 1Gbps un tas loģiski rada problēmas ja tīkls nav smuki sakārtots. Šobrīd tīkla shēma ir sekojoša:

1. Ienākošais Cat5e ar RJ45 uzgali aiziet līdz slēdzim.

2. Slēdzis izdala trīs IP adreses katru savā portā - serverim, stacionārajam datoram un WiFi.

3. WiFi portā tiek pieslēgts vecs Mikrotik rūteris ar pieslēgtu labumu labo TP-Link (neticēju ka reiz teikšu ko tādu par šo firmu) EAP225 WiFi AP.

Esmu nolēmis beidzot mainīt veco Mikrotik rūteri kas šobrīd ir pieslēgt pie WiFi AP porta slēdzī un caur to laist arī Savu stacionāro datoru lai Man kā biezajam nav 3 IP adreses. Ir arī praktiskās lietas kas nāks par labu, stacionārais dators būs mājas tīklā. Vecais rūteris itkā ir 1Gbps, bet čipsis ne tuvu nepanes tādu caurlaidību rūtējot, bridža režīmā ir atbilstoši ātrumi, bet kā rūtē tā nevar izspiest vairāk par 240 labākajā gadījumā.

Esmu noskatījis kā potenciālo variantu Mikrotik hEX S vai parasto hEX rūteri. Cenu negribētos baigi vairāk par ~50eur, bet ja nāksies varu pacelt laktiņu. Prasības ir stabilitāte un attiecīga 1Gbps caurlaidība (iperf3 testos lai arī uzrāda ap 940 uz abām pusēm). Vai esat kāds mēģinājis šo rūteri? Vai ir kādi citi rūteri ko varat ieteikt šajās cenu diapazonā?

Es vairākās vietās izmantoju šādu - eurodk.lv/lv/products/mt-rb/routerboard-4011iGS-plus-RM
Strādā ļoti stabīli (pareizi nokonfigurējot), pieslēgums gan ātrāks par 700Mbit nav pieejams, bet tas ‘‘apēdīs’’ arī gigu. Ja nav lielas slodzes, varbūt arī tevis minētais Hex būs okei, bet ja tas būs piem. office ar padaudz kompīšiem, tad Hex īsti nederēs.Nu tas tā,salīdzinājumam…

Pēc parametriem izskatās labi, bet Man par dārgu… Tāpat 10 porti Man ir par daudz.Neminēju, bet iet runa par tīklu mājās. Slodze būt tik liela cik saģenerēšu ar stacionāro datoru un cik paņems serveris. WiFi ierīces ir viens port 2.4Ghz frekvencē un 2-3 telefoni, nekas daudz. Tapēc likās ka hex varētu būt labākais variants no Mikrotika.

Nu tad tev ar Hex toč pietiks. Tikai ņem to, kam ir hardware accelerator, jo ja sadomāsi lietot vpn (palūrēt kādas savas mājas kameras,pieslegties kādai iekārtai pakopēt datus utt.), lai vismaz ātrums ir pieklājīgs. Parastie ‘‘Soho’’ varianti cauri rūtē līdz ~31-33Mbit. Šim - eurodk.lv/lv/products/mt-hex/routerboard-hex
vismaz būs vpn ipsec caurlaidība līdz 450Mbit. Vai nu arī heX S modeli.

VPN Man jau ir uzlikt uz servera ja ir tāda vajadzība, bet ikdienā reāli nav prasība. Man stacionārais dators ir ieslēgts un ja kas varu caur TW visu izdarīt. Bet jā, Es skatījos parametrus, arī ipsec ja nu kas un šis ir labākais variants. Šaubas bija tik par to vai tiešām spēs pacelt caurlaidību, itkā čipši var apstrādāt ap 2Gbps. Ja ņemšu tad hex s, itkā nav vajadzības pēc sfp porta bet tomēr jaunāka rūtera uzbūve un tā.