Rūteris priekš lielas mājas

Sveiki! Kādas firmas rūterus izmantot priekš 2 stāvu mājas ar 10 istabām? Pašreizējais setups Netgear R6400 ar Tplink Re450 un Tplink TL-WA750RE extenderiem. Gribas lai nebūtu extenderi, lai pietiktu ar vienu rūteri.

2 stāvi, 10 istabas un 1 rūteris? Ja vien netaisies ņemt industriālu iekārtu, tad aizmirsti par to. Tur kā minimums 3 access pointi jāliek priekš normāla signāla, pie noteikuma, ka nav 1m mūra sienas.

mikrotikus jāņem. viens galvenais un AP zem Capsman.

1 Like

Es jau laikam ņemtu pašu bāleliņu ražoto Audience. Bet divas vāzes. Ar vienu būs par švaku dēļ daudzajām sienām jebkurā gadījumā. #fizika

te neviens nav uzrakstījis pirmo, ko ļoti derētu apsvērt — izvilkt vadus līdz katram no raidītājiem. wifi extenderi un wifi mesh ir tikai puskoka lēcēja risinājumi.

otra lieta, ko neviens nav pateicis — nepietiek ar vienu apraidē jaudīgu rūteri, jo tavi aparāti nespēs tikpat stipri “pabļaut” atpakaļ un sakari tāpat būs nekādi.

1 Like

Tieši tā. No pieredzes varu teikt, ka uz tādu mājas platību ir likti 3 AP (https://www.eurodk.lv/lv/products/mikrotik-wap/routerboard-wap-ac-black ), bet tas arī pie noteikuma, ka blakus neatrodas daudzstāvene, kurā bez maz katrā dzīvoklī ir AP un attiecīgi ēters ir ļoti piedrazots. Ja ir iespēja izvilkt vadus no pieslēguma vietas līdz katram AP ,tad var dabūt maksimāli labu rezultātu. Ja taisīt to pasākumu ka extendēto, protams viss strādās, bet nebūs tik labi kā ar vadiem.

2 Likes