Ryzen vs Intel portatīvajā datorā

Sveiki, meklēju portatīvo datoru un nespēju izlemt starp Ryzen un Intel darbinātiem datoriem. Lasīju, ka Ryzen īsti nesaudzē enerģijas resursus, tāpēc nezinu pie kā pašlaik palikt. Dators primāri tiks ņemt līdzi uz skolu, spēles nespēlēju, vienīgi būtu forši, ja varētu ik pa laikam “samontēt” kādu video. Pašlaik skatos uz LENOVO IDEAPAD 530S Varbūt kāds varētu pateikt kāpēc labāk neņemt Ryzen portatīvo un izvēlēties Intel? Jeb tieši kāpēc izvēlēties Ryzen? Šim datoram, manuprāt ir ok CPU, 8GB RAMS (vienīgi neatradu cik MHz), 256GB SSD un Radeon Vega 10 videokarte, taču sen neesmu lietojis portatīvos datorus un nav ne jausmas kā šādas videokartes attiecas pret video renderēšanu, kāds varbūt spēj pēc pieredzes kaut ko pastāstīt? Budžets principā būtu kādi 800€, ja ir normāls pamatojums kāpēc tādu naudu portatīvajam vispār vajag tērēt :smiley:

Mums šomēnes būs apskats par Lenovo ThinkPad E595, kas darbojas ar Ryzen procesoru. Lai arī tas ir biznesa klases dators, tomēr Ryzenu notestēt sanāks un tad jau būs vairāk pieredzes ar tā spējām gan veiktspējas, gan baterijas patēriņa ziņā.

Man liekas, ka šobrīd ar Ryzen viss ir labi arī portatīvajos datoros.

1 Like

Veiktspējas ziņā vienīgi skaties lai ir ryzen 4700u nevis 3700u ;)

1 Like

Jaunie piezīmjdatori ar Ryzen procesoriem ir patiešām labi!

Es pats ļoti ilgi domāju, atjaunot vai neatjaunot savu klēpjdatoru par jaunu Ryzen, jo viņš ilgu laiku stāv bez domas un vairs nav spēļu dators. Cenas internetā ir diezgan augstas, izņemot šeit https://www.mdata.lv/products/lv/448/252501/sort/1/filter/6_0_0_0/DELL-Optiplex-7010-Core-i7-3770-16GB-240ssd-1TB-HDD-GTX1050ti-4gb-Windows-10-Professional-COPY-gaming-dators.html ņemt stacionāru, es atradu vairāk vai mazāk pieņemamas iespējas. Bet es arvien vairāk sliecos atteikties no klēpjdatora

Tajā linkā norādīto datoru gan nebūtu prātīgi pirkt, ja nu vienīgi jau laicīgi nesāc veidot muzeju uz priekšdienām.

Jaunākie Ryzen 4000 sērijas datori ir monstri. Viņi ir jaudīgāki un netērē tik daudz bateriju, kā Intel 10nm piedāvājumi.