Ryzen vs Intel stacionārajā datorā

dīvaini, ka tā sakritis, bet man līdzīgs jautājums par desktopiem. kopš AMD izrāviena tā arī nav sanācis nevienu savākt — te proči bija deficītā, tad cenas gaisā, neskaidrības par čipsetu stabilitāti, un vēl piegādes vīrusa dēļ kliboja.

vai ir kādas pārbaudītas AMD kombinācijas CPU+čipsets (būs Nvidia video)? tā pamatā būs spēļmašīna. protams, nebūtu slikti pie viena uzzināt, kuram Intelam tas līdzinās vai apsteidz.

Abpusēji. Arī gribēju vākt kopā jaunu mājas PC ar 3700X proci uz B450 mātes. Taču posms ap jauno gadu sanāca finansiāli ļoti nelabs un pasākums aizkavējās. Pa to laiku AMD pusē cenas sāka mainīties uz patīkamo pusi. Nu izskatās ka no defekta jātaisa efekts un jāvāc jaunais dzelzis jau ar 3900X proci uz X570 mātes (vai 3950X, ja paveiksies) un +/- RTX 2070 Super videokarti. Vēl jo vairāk ja mājas PC pēc tam ar minimāliem upgreidiem paredzēts lietot nākamos 8-10 gadus. Un piedrāzt, kuram intelam tas līdzināsies.

2 Likes

Nedaudz jāpaciešas, un atnāks nVidia 3.sērija arī Latvijā - varbūt arī cena būs 2070 līmenī, bet toties jūtami jaudīgāk. Ja tic troksnim Internetā… bet pagaidīsim testus.

Darbā pirms kāda laika apsvēra Ryzen darba vajadzībām, bet tajā specifiskajā gadījumā bijām spiesti atteikties, jo nebija pienācīga hardware acceleration atbalsta Android emulatoram (nu jau laikam esot varianti no Googles, tā ka problēma varbūt vairs nav aktuāla).

Jebkurā gadījumā, var būt kādas specifiskas situācijas, kurās Ryzen var negaidīti iegāzt… bet laikam jau kaut kas pavisam specifisks.

Jā, pēc septembra sākuma info izskatās ka jaunajam datoram jāņem uzreiz RTX 3070.

Šobrīd nav aktuāli, taču paldies par brīdinājumu saistībā ar Android emulatoru. Cik saprotu Ryzen procesoriem dzelzisko paātrināšanu Android emulatoram atrisina, ieslēdzot AMD-V BIOS-ā.

Tur vēl bija ķibeles ar emulatoram specifisko draiveri. Intelam ir HAXM, bet AMD ilgu laiku nebija analoga, un relatīvi nesen Google izlaida “Emulator Hypervisor Driver for AMD Processors”.

Es pats vēl sēžu uz GTX 960, priekš manis *60 sērijas parasti ir piemērotas, jo parasti (un reti) spēlēju vieglākas spēles. Taču reizēm patīk pablēņoties ar deep learning projektiem, bet tie prasa daudz GPU RAM, un tā 60 sērijai parasti ir pamaz.

Varbūt pēc RTX 3 iznākšanas būs īstais laiks nogrābt 2 sērijas karti par ļoti labu cenu :smiley: Kaut kā taču nVidia un veikaliem būs jāiztirgo vecie krājumi.

RTX 20xx kartes tagad jāgrābj eBay, kur šodien pamanīju 2080 par 470-kautkur USD. Tikai atvešanas maksa uz LV visu samaitā :smile:

To par AMD un emulāciju tiešām palaidu garām - jau 4 gadus nav aktuāli. Taču no Android SDK aprakstiem izskatās, ka parasto aplikāciju testēšanai visam būtu jānotiek arī ar Ryzen.

Pats par šito skatījos, bet atkal - nav īstais laiks, ja Ryzen jaunā paaudze tepat aiz stūra.

Nesen budžetā vienam saliku Ryzen 3100 uz B450 plates ar labu ram un lietotu gtx 1070. Nesūdzas, visas spēles ko gribēja spēlēt iet uz urrā. Būtu licis 3300, bet nebija pieejams.