Sazvejots internetā

Crypto ATGRIEŽAS! :alien:

A Jewish man sends his son to Israel to live there for a while. Eventually he returns home and he is now a Christian. The man finds this to be odd and mentions it to his friend.

The friend listens, thinks for a moment and says, “That’s odd. I sent my son to Israel as a Jew and he returned as a Christian.” So the two of them went to see the Rabbi.

They told the Rabbi the story of how they had both sent their sons to Israel as Jews, and how both sons had returned as Christians. The Rabbi listened, thought for a minute and then said “That’s odd. I also sent my son to Israel as a Jew and he returned as a Christian.”

So the three of them decide to go to Israel to find out what’s going on over there. The arrive and go straight to the Western Wall to pray.

They explain to God all about how they sent their sons to Israel as Jews and how the all returned as Christians." There is a long silence, and then God begins to speak saying, “That’s odd…”

1 Like

labs topiņš savākts :))

no autora:

Breakfast? Breakfast.
I became obsessed with this old piece of film footage and it evolved into a music video.

2 Likes

kad varbūtības teorija ir paņēmusi brīvdienu… :))

prooflinks uz loterijas lapu ar izložu rezultātiem

2 Likes
1 Like

misunderstandungs

misunderstandungs

ja nu kāds nav redzējis — grupa Ok Go mīl izcelties ar viena piegājiena klipu filmēšanu, un šajā gadījumā arī ar dzīvo skaņu. visas 55 pianīnas un 288 ģitāras ir cietušas filmēšanas laikā ;)

nu un viņu pirmais(?) populārākais bezmontāžas klips

— kā pacelt Nobela prēmijas laureātu vidējo IQ līmeni divas reizes?
— izņemt no saraksta Alu Goru un Baraku Obamu.

1 Like

Žonglēšanas cīņas

1 Like

:metal::skull_and_crossbones: DEATH GRETAL :skull_and_crossbones::metal:

2 Likes