Sīki, sarkani punktiņi

Izrāvu un tad atkal pieslēdzu monitoru, tagad uz monitora bildes tušākajām daļām ir mirgojoši sarkani punktiņi, bilde neraustās, krāsas arī ir OK, monitora HDMI vads iesprausts videokartē, no kura gala sākt meklēt problēmu, vadus pārspraudu, liekas viss ir tādā pašā kārtībā kā pirms vadu atvienošanas.

Monitors https://ej.uz/3hap

Videokarte https://ej.uz/9zod

• monitoram ir garantija

Sāc ar monitora pieslēgšanu citam datoram un cita monitora bez punktiņiem pieslēgšanu esošajai videokartei. Taču lieku uz to, ka monitoram iesprūduši pikseļi - tā gadās.

mani vairāk interesē, kā tas varēja notikt? viens HDMI kabeļa piespraudiens un aiziet pa pieskari n-punkti? un DELLam, kas sāls pudu noēdis uz monitoru ražošanu?

@Vilis_Lauskis Krotow’s pareizi raksta — izmanto spraudīšanas diagnostiku, bet es sāktu ar fizisku portu iztīrīšanu ar otiņu un spirķiku, un varbūt cita kabeļa piespraušanu (vēlams resna un ar pretinterferences magnētiem).

Pagaidām nebija laika bet, sarkano punktiņu “gļuks” sākās tieši pēc datora izvilkšanas no pilna ar putekļiem stūra. Pirms vadu atvienošanas “gļuks” nebija un uzreiz pēc datora ielikšanas vietā parādījās sarkano punktiņu “gļuks”. Izvilcis no stūra biju lai izsūkt putekļus, kas zina, varbūt HDMI vads iekrita kādā putekļu čupiņā. Vispār skaisti izskatās. :) :)

Ja dators un monitors savā apakštacijas pusē pieslēgti vienai elektrotīkla fāzei un tiem nav zemējuma problēmu, vienkārši izraujot HDMI kabeli no ieslēgta monitora vai videokartes, nekam tamlīdzīgam nav jānotiek. Arī kabelī signāla sprieguma līmeņi un strāvas ir praktiski nekādi. Kā @digitalk teica, paņem saspiestā gaisa balonu vai klizmas bumbieri un izpūt kabeļa spraudņus un abu iekārtu HDMI ligzdas.

nu nav tas skaisti :-/ mani jebkurš spīdošs, vai vēl trakāk, mirgojošs punkts izbesītu ārā. esmu pieradis pie CRT vienmērīguma un tāpēc pērku tikai ideālus monitorus ar “100% bad pixel free” garantiju.

1 Like

Pēc HDMI vadu un ligzdu tīrīšanas gandrīz nekas nemainījās, varbūt sarkanie punktiņi palika vismaz divreiz mazāk, paņemšu velo grīdas pumpi, ar to noteikti vajadzētu izpūst visu ārā.

Pievienoju pie cita monitora, uz abiem monitoriem “gļuko”, sanāk ka videokarte. Zvanīt uz Dateksu?

ja iztīrīji porta ligzdu, tad uz garantiju. katram gadījumam pārbaudi ar citu kabeli.

[kasa sirmo bārdu] bet, pirms skraidīt un tērēt savu laiku, izskrūvē videokarti no kompja un iespraud atpakļam, jo varbūt tā ir izkustējusies no slota? mazticams, protams, bet 5 min. ar skrūvgriezi ir labāk nekā garantijas process :) un nomazgā videokartes zeltītos kontaktus. ja pa rokai nav izopropils, tad droši vari izmantot degvīnu vulgaris, tikai nosusini pirms spraust atpakaļ.

Vai! Pavisam aizmirsu pēc datora ieslēgšanas, kādas divas reizes uz mazāk kā sekundi pazūd bilde, pēc tam, atkal sarkani punktiņi mirdz.

ja “katram gadījumam” izraustīšana nelīdz, tad viennozīmīgi garantija.

1 Like

biju paņēmis svaigi pasūtītu dell moni, bija domāts pie sevis uz mūžu mūžiem, bet nu sarkans pikselis. nācās atlikt atpakaļ veikalā. ražotāji gan saka, ka 1-4 miruši pikseļi esot sīkums un garantijā tādus neņems, cik atceros.

jā, uz monitoriem ir diezgan skarbi noteikumi, jo ražotāji negrib mainīt. bet, kā jau rakstīju, es pirku monitorus ar 100% garantiju. kas notiek pēdējos 3 gadus īsti nezinu, jo klienti nav sūdzējušies. agrāk sakarīgākais (protams, ar IPS) bija Philips ar 0 dead pixel. tomēr arī Philips un daudzi cūkojās ar dažādiem brāķēšanas noteikumiem, par 100% vajadzēja piemaksāt, bet tas bija to vērts.

Jopčik. A manā informācijas burbulī arī likās, ka nu no DELL jau gan gļuki nebūs un ja būs tad bez ierunām mainīs :open_mouth:

pats sev paņēmu divus LG, IPS 24 collīgos. nu jau, tpu, tpu, vairāk kā gadu iet. cik citiem uzlikti, arī nav bijušas problēmas ar ekrāniem. vienīgās problēmas ar šiem lg sākas pēc gadiem, kad ārējā baroklī kāds kondensātors padodas. bet nu pāris minūtes ar lodāmuru un iet atkal saules mūžu.

vai tad tas mūsdienās ir to vērts? ārējie monitoru (tāpat kā laptopu) barokļi ir aizmetināti ar ultraskaņu, lai tos dabūtu vaļā ir jāpatērē vismaz pusstunda ar zāģi zobos. tālāk puse var būt aizlieta ar epoksi. pie šobrīdējās vidējās barokļa cenas ap 20-30 eiro, labāk beigto nodot utilizācijai un maksimums pārlodēt štekeri uz jauno.

Laikam man jāatvainojas par “panikas” celšanu, izpūtu, iztīrīju ar spirtu visus kontakts un tagad, vismaz pagaidām, viss ir bumbās.

2 Likes

mums jau “panikas” nekādas, tikai mentāli, caururbjot laiku un telpu, mēģinājām uzminēt ;) forši, ka strādā un noķēri. aiznest strādājošu karti uz garantiju beidzas ar bezjēdzīgu laika un naudas patēriņu.

ja jau tīrīji kompi no putekļiem, pie viena pačeko kā ventilatori strādā. sākumā uzrīdi prime95 un vēlāk tikai priekš video FurMark. vizuāli/fiziski pārbaudi vai visi karlsoni pie noslodzes griežas.

2 Likes

pusminūte ar plakanu skrūvju draiveri un baroklis ir vaļā. ne pirmā diena ar pīpi uz jumta.

tev pirksti vēl dzīvi? :)) lai atrautu ar utraskaņu sametināto plastmasu, to nākas pārzāģēt ar metālzāģīti vai dremel tipa griežamripu, kā tu spēj atlauzt sakausētu plastmasu? es nekādā ziņā negribu tevi aizvainot, bet es labprāt noskatītos šādu uzlaušanas video…

1 Like