Situācija ar Windows viedtālruņiem

Klau, jautājums tiem, kas šobrīd lieto Windows (Phone/Mobile) viedtālruņus. Kādas ir sajūtas 2017. gada sākumā un redzot, ka platforma neattīstās, lai neteiktu vairāk un vai nākamā mobilā ierīce būs ar Microsoft radīto OS? Kas ir tas iemesls kāpēc joprojām lietojat Windows darbinātu viedtālruni?

Lūdzu, nevajag te izvērst platformu kariņus. Mani interesē konstruktīvas atsauksmes no tiem, kas joprojām izmanto šīs ierīces. Paldies!

Es varu padalīties ar savām domām, kā izbijis WP lietotājs.

Iespējams joprojām lietotu WP, ja nebūtu sabojājies kaut kas, kas atbild par to, lai es dzirdētu sarunas biedru. Bet nu vecums aparātam arī bija…

Bet iespējams tomēr nebūtu lietojis joprojām —akūti trūkstošo lietotņu dēļ. Manā profesijā fantastiski noder call recorderi un tādas vienas sūda lietotnes dēļ, kas Androīdiem ir bezmaksas es būtu gatavs piemaksāt par WP gana labu ciparu, lai tikai būtu. Bet nebija (nezinu, varbūt tagad ir)! Tas arī ir vienīgais mīnuss, manuprāt, lietotnes.

Jo neapšaubāmi Win interfeiss ir pats ērtākais no visiem — lielas, ideāli pārskatāmas ikonas, nav jāritina ekrāns uz sāniem, lai piekļūtu kādai lietotnei — visu sev nepieciešamo sabāz vienā ekrānā, sliktākajā gadījumā jāskrollo uz leju. Jā, Androīdam arī, ja labi grib, visu var salikt sākumekrānā, bet tās mazās ikonas mani ir izbesījušas.
Neredzu nevienu citu būtisku iOS vai Androīda plusu, kā dēļ WP būtu jāsarkst. Lumia 950 un arī lielais aparāts nebija slikti — bet līdz galam nenostrādāti un par dārgu. Bet kamera bija fantastiska! Manuprāt, labāka par tolaik atrodamo Samsung S6 (varu vērtēt, jo biju paņēmis patestēt)

Ko tagad?
Divi vārdi — Surface Phone

Esmu pilnīgs Nokia/Lumia/Windows Phone fans, un man ir ĀRKĀRTĪGI žēl, ka lietas notiek tā kā tās notiek. Esmu pilnīgi apmierināts ar savu Lumia 820. Savulaik to izvēlējos tāpēc, ka tajā bija Office un varēja ielādēt arī e-pasta pielikumus, kas darbam bija nozīmīgi. Tagad gan Office ir arī Android telefonos. Ļoti patīk Windows Tiles izvēlne. Patīk, ka telefonā nav neka lieka - pērkot iekšā bija tikai viss pats nepieciešamākais. Lai arī Windows Store nekāda plašā izvēle nav (salīdzinot ar Android vai Apple) visu pārējo varēja dabūt bez maksas vai par maksu Windows Store. Principā ne par vienu app neesmu maksājis, visu vajadzīgo esmu dabūjis bezmaksas app ‘plauktiņā’. Patīk ka visas izvēles ir tikai vienā sadaļā un ir viegli atrodamas. Kad pirku, WP bija daudz tādu funkciju ko citos telefonos nemanīju. Tagadējais telefons mani pilnībā apmierina, tikai nu jau tam ir vairāk kā 3 gadi un būtu jāpērk jau jauns telefons, bet nezinu ko pirkt - Android negribu, bet Lumia pirkt ir tas pats kas tagad nopirkt datoru ar XP. Jāpapēta kas ir Surface.

Līdz Surface gan vēl jāpagaida, drusku baida arī iespējamā cena, bet tad jau redzēs

par šo var īsumā?

Vienkārši ideāli tālruņi! Personīgi mans Lumia 620 nostrādāja vairāk kā trīs gadus un nelabprāt nomainīju tālruni, jo tas ar gadiem bija palicis nedaudz lēnāks, bet nedaudz saudzīgāk lietotais Lumia 625 darbojas joprojām. Jā, daudzu labu lietotņu trūkums ir diezgan jūtams mīnuss, bet WP ir arī savi plusiņi: laba navigācija, arī sākumekrāns šķita ļoti ērts, kameras plašās iespējas. Arī fakts, ka lietojot WP nesaskāros ar vīrusu saķeršanu un telefona uzkāršanos to dēļ ir pozitīvi, varbūt vienkārši veicās, bet varbūt tiešām šī platforma ir drošāka. Žēl, ka platforma netiek pietiekami novērtēta un attīstīta, kas liek tomēr padomāt pirms turpmākai lietošanai iegādāties WP.

paziņam pēc gada sāka gļukot 950. LMT pateica, ka salabot nevar :frowning: piedāvāja S6 6SE vai P9 vietā. šodien kā reiz par to runājā, jo prasīja man ko ņemt vietā. visvairāk besija banku aplikāciju trūkums. Nordea esot (nezinu) tikai web versija un pein in ass.
savukārt kolēģim 830tajai vnk izbeidzās navigācija. neatrod signālu un basta.
draudzenei bija 720, kuram ik pa laikam palika melns ekrāns. bez īpašas kombinācijas atdzīvināt nevarēja - vnk turot taustiņu - nekas nenotika. Par laimi nometa uz asfalta un iznīcināja.

Jā. sākumekrānu varēja uztaisīt ļoti glītu, it sevišķi, kad palaida fīču - caurspīdīgas ikonas uz fona.

Pašam ar kādu laiku bija un vienu lietu varu pateikt, kas besīja pzdc - zvana profilu menedžēšana. nevis zvans, nezvans, vibra, bet jātur taustiņš lai uztaisītu skaļāk/klusāk…
vēl vien problēma - nevar sasinhronizēt visu ar gūgli - ja uz datora ir chrome, epasts, kopā sajūgtas adreses, kontakti, bukmarki… nevari “turpināt no vietas kur pameti” tā teikt.

a kuros telefonos un kam ir vīrusi? vai kādu vīrusaino pazīsti personīgi?

par šo var īsumā?[/quote]

Pirms vairāk kā 3 gadiem alfabētiskā izvēlne, WP izvēlnes izkārtojums, Office atbalsts, HERE kartes, Lumia Camera aplikācija bija salīdzinošs jaunums. Varbūt kaut kas līdzīgs bija arī Android - nezinu, toreiz tos tik ļoti nepētīju, jo jau pirmās neparocīgās izvēlnes ar mazajām ikonām mani no tiem atbaidīja. Par iPhone vispār neko nezinu, tāpēc nevaru salīdzināt. Microsoft izdarīja pamatīgu muļķību, ka Office un HERE iedeva arī citiem. Protams, tagad daudzas no tām lietām ir pilnīga norma jebkurā telefonā.

nav “iedeva”. iekasē zvērīgu naud. pat nevar salīdzināt ar čakaru un tām kapeikām, ko var nopelnīt ražojot telefonus.[quote=zalgauckis][quote=Lapsinieks][quote=zalgauckis]Kad pirku, WP bija daudz tādu funkciju ko citos telefonos nemanīju. [/quote]

par šo var īsumā?[/quote]

Pirms vairāk kā 3 gadiem alfabētiskā izvēlne, WP izvēlnes izkārtojums, Office atbalsts, HERE kartes, Lumia Camera aplikācija bija salīdzinošs jaunums. Varbūt kaut kas līdzīgs bija arī Android - nezinu, toreiz tos tik ļoti nepētīju, jo jau pirmās neparocīgās izvēlnes ar mazajām ikonām mani no tiem atbaidīja. Par iPhone vispār neko nezinu, tāpēc nevaru salīdzināt. Microsoft izdarīja pamatīgu muļķību, ka Office un HERE iedeva arī citiem. Protams, tagad daudzas no tām lietām ir pilnīga norma jebkurā telefonā.[/quote]

Lietoju, jo pagaidām vēl lietotņu trūkums nav īpaši sarežģījis man dzīvi.

Vienīgā problēma, ar ko saskaros, ir WP10 lēndarbība, jeb drīzāk lēndarbība salīdzinot ar lidojošo WP8.1. WP8.1 nelietoju, jo nav universālie appi un trūkst pāris sistēmas funkcijas.

Nākamais telefons visticamāk būs kāds iPhone. Android tikai tad, ja tīra OS virsū.

Pagaidām vēl turēšos pie Windows, jo iknedēļas INSIDER BUILDi liecina, ka Mikromīkstie vēl nav atmetuši cerības platformai. Interesē, ko viņi sadarīs ar to Project Cobalt - http://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-get-x86-emulation

Iepriekš lietoju Nokia Lumia 920, tai vēl garantijas laikā kaut kas nomira, remontnieki nespēja līdzēt un ieguvu Microsoft Lumia 950. Ko lai saka… Nebija visžiglākais, tomēr atsaucīgs ikdienas lietu - tīmekļa, Twitter, Instagram, apgaizīta Facebook utt. skatīšanai. Apmēram gada vai pusotra laikā Win10Mobile bija kļuvusi lietojama un bez īpašiem caurumiem. Tomēr vismaz manā gadījumā Spotify gan lielākoties atteicās sadarboties, tas ir, apklusa, kad tik ienāca prātā, neielādēja albumus u.tml. Tas bija ļauni un kļuva par iemeslu pirms pāris nedēļām atvadīties no šīs visādi citādi foršās ierīces.

Galvenie plusi:

1. loģisks, pārskatāms interfeiss. Vienmēr paticis flīžu formāts (salīdzinājumā Android raibumi mazliet izskatās pēc dāvanu izpakošanas orģijām pie eglītes);
  2. foto un video iespējas ( pateicoties Jukas Alakarhu divīzijas veikumam, manas domas par mobilo fotogrāfiju mainījās, kā arī atklāju video priekus, kas rezultējās, piemēram, ar skatāmiem un klausāmiem video pat no ausplēša Arēnā Rīga utt.).
  3. lielisks displejs. Galējas nepieciešamības gadījumā YouTube apskatīšana bija gauži pieņemama.

WP un vēlāk Windows Mobile platforumu nolietoju gadus 3, ja 950Xl būtu strādājais kā nākas, gan jau lietotu arī šobrīd. Ja neskaita aplikāciju trūkumu (tagad šķiet ir sliktāk kā pirms 2-3 gadiem, daudzas aplikācijas, kas bija vairs netiek supportētas vai atjauninātas), likās pievilcīgākā un ērtākā OS (un joprojām liekas). Tādēļ, protams, ir žēl, ka Microsoft tā ar viņu nolažoja. Nezinu vai būs kādi Microsoft mēģinājumi vel to OS atdzīvināt (par mistisko Surface Phone galu galā baumo jau gadus 5), bet diezgan tāls ceļš ejams, lai es kā nākamo telefonu iegdātos ar Windows OS. Domāju, ka pa lielam mirusi OS.

Draudzene lietoja WP kādus gadus 5… Kopš sākām dzīvot kopā, ikdienā redzēja manu Android, un aplikācijas/fīčas, kas ir ērtas, bet uz WP nav pieejamas. Kad WP sāka nobeigties, un tika apsvērts ko pirkt nākamo, vairs nebija šaubu, ka tam ir jābūt Android.

Vai kāds, kurš ir pārgājis no windows mobile uz androidu var pakomentēt - whatsapp sarunas var pārnest vai nevar ?

wacapa sarunu pārnešanai nav nekāda sakara ar sistēmu. ja esi wacapā nospiedis arhivēt sarunas, tad viss smuki pārnesīsies.

Nu vēl pāris gadus atpakaļ internetā raudāja , ka nevarot pārnest starp dažādām sisitēmām . Bija kautkādas spec programas utt.
Nu cerēsim , ka ir kautkas mainījies .
Laiks mest pie malas windows phone… :slight_smile:

paskatījos - lai čista: wacaps defoltā taisa kopijas gūgles diskā. paskaties pie iestatījumi/sarakstes/sarakstes kopija

[quote=Armands]Nu vēl pāris gadus atpakaļ internetā raudāja , ka nevarot pārnest starp dažādām sisitēmām . Bija kautkādas spec programas utt.
Nu cerēsim , ka ir kautkas mainījies .
Laiks mest pie malas windows phone… :)[/quote]

Tur jau tā lieta , ka windows phone defaultā dublējumu taisa OneDrive . Iespēju dublēt Google diskā nemaz nepiedāvā.
Bet androida telefons nezinu vai pieņems kopiju no Onedrive. Varbūt var pārkopēt to dublējuma failu no Onedrive uz google disku !?

es pārgāju, bet man nekādas sarunas nesaglabājās, laigan nebiju pievērsis uzmanību kur dublējās. whatsapp izmantoju gan telefonā, gan web (gan pirms gan pēc).
Man pat androidā pazuda whatsap sarunas, ko veicu pirms factory reset (nācās pirmajā dienā uztaisīt, jo kautko sačakarēju ar kontiem pirmajā uzsstatīšanas reizē). Jopprojām neesmu ticis skaidrībā, kas uz kurieni man sinhronizējas. Uz WP viss vienkārši - ondedrive. androidā - gogle, samsung, onedrive. Ja ar googli kautkā varu tikt skaidrībā (labprāt atslēgtu, bet kontaktus nesanāk nosinhronizēt uz/no onedrive), tad uz onedrive daļa bilžu aiziet daļā nē. par samsung cloud vispār neko nesaprotu, kā no datora tikt klāt.