Smartfons gps vajadzībām

Tātad. Esmu galīgs čaiņiks viedtelefonu un gps jautājumos, bet vēlos aplaimot savu divriteni ar navigāciju, jo ir plāni jaunajai velo sezonai. Pats lietoju neviedu nokiju, bet navigācijai meklēju kādu android/windows lētuci ar mazu ekrānu (nevajag hd), labu bateriju, gps funkciju. Nezinu, cik ram un kodoli vajadzīgi veiksmīgai navigācijas darbināšanai, bet ceru uz kursoriešu sapratni. Jau kautkas trūkst, sakiet. Budžets ~30 eiro. Nebūtu slikti, ja telefons būtu labā vizuālā, tehniskā kondīcijā.

Uzreiz aizmirsti par telefoniem ar Mediatek čipsetu. Nopietni - ja nevēlies līmes peļķi GPS vietā. Budžeta segmentā zināmākie lietojamie čipseti, no augšas uz leju - Snapdragon, Exynos, Kirin.

Tikai 30 eiro - ak vai. Jaunu par tādu naudu nedabūsi. Drīzāk kaut ko lietotu ar 4.x Android sludinājumos. Vecāku neder, jo būs problēmas ar Google servisu atbalstu. Varbūt vēl paspēj noķert šo

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/phones/mobile-phones/huawei/ascend-g620s/bmfknj.html

Vēl ir jautājums, kādā stāvoklī būs baterija. Ja tā ir čau, tad skaiti klāt pie rēķina arī jaunu bateriju.

Ir arī Samsung Galaxy S3, taču par to cenu ir aizdomas, ka būs nojāts līdz kliņķim
https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/phones/mobile-phones/samsung/galaxy-3/bmecgp.html

Drūmi. Vai Lumia 532 ar Quad-Core 1.2 GHz Cortex-A7 der šim mērķim? Gribētos to telefonu dikti kompaktu, jo uz stūres maz vietas

ko Tev kirins nodarījis? ātrs un precīzs.

pa to naudu sameklētu nokia e50. navigācija strādā (turklāt balss vadība offlainā) un var riekstus klapēt. jāpacieš tikai ka nav kartēm apdeita - pār dienvidu tiltu nāksies braukt ar vaļā acīm.

[quote=Krotow]Uzreiz aizmirsti par telefoniem ar Mediatek čipsetu. Nopietni - ja nevēlies līmes peļķi GPS vietā. Budžeta segmentā zināmākie lietojamie čipseti, no augšas uz leju - Snapdragon, Exynos, Kirin.

Tikai 30 eiro - ak vai. Jaunu par tādu naudu nedabūsi. Drīzāk kaut ko lietotu ar 4.x Android sludinājumos. Vecāku neder, jo būs problēmas ar Google servisu atbalstu. Varbūt vēl paspēj noķert šo

https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/phones/mobile-phones/huawei/ascend-g620s/bmfknj.html

Vēl ir jautājums, kādā stāvoklī būs baterija. Ja tā ir čau, tad skaiti klāt pie rēķina arī jaunu bateriju.

Ir arī Samsung Galaxy S3, taču par to cenu ir aizdomas, ka būs nojāts līdz kliņķim
https://www.ss.lv/msg/lv/electronics/phones/mobile-phones/samsung/galaxy-3/bmecgp.html[/quote]

30… nu vai zinies. šitais jau man aņuku par tēvu/dēlu igauņiem maskavā atgādina. rupji - pastāstīšu, ja būs pieprasījums.

Zini, brīnumi notiek un izrādās ka 2017. ir tādi kā es, kuri neorientējās šajā sfērā. Iztiksim bez rupeklībām, paldies par to pašu

Par šādu budžetu neko prātīgu nevar nopikrt ar tādiem parametriem, kā Tev vajag. Ja vien kaut ko lietotu, kā Krotws minēja.

Ja jau velo, tad arī būtu nepieciešamība pēc mitrumizturīguma, jo nav jau tā, ka brauc tikai saulauinā dienā. Un ja GPS + ieslēgts ekrāns, tad baterija izčīgājas samērā ātri, sevišķi lietotiem telefoniem (ok, ja nav tīkla pārklājums, tad varbūt ilgāk). Tad vajdzētu padomāt arī par ārējo bateriju. Ja šo visu sasummē kopā, sanāk baigā uzparikte uz stūres. :smiley:

Un vai tik beigās nesanāk prātīgāk iepikrt kādu speciālo uzparikti priekš velo? Protams, tie varis nav 30 vai 70 eiro, bet vismaz ir kompaktāki – http://www.bikeradar.com/road/gear/article/best-gps-devices-for-cycling-43224/ (šis ir gandrīz gadu vecs raksts, tādēļ cenas varētu būt zemākas).

Nu labi, 30 naudiņas var aizmirst. Tagad skatos jaunu Lumia 532 pa 50 ar snapdragona kvādkoru un gigabaita ramu. Mitrumizturīgu apvalku un stūres stiprinājumu paņemšu aliexpresī. Ārējā baterija jau ir. Tas ir, bateriju paka ar četrām 3.7V 3400mah baterijām (18650) ar kurām var barot lukturi un/vai telefonu. Šāds komplekts jau izklausās labāk?

Cerams, ka varēsi to visu nostiprināt pietiekami cieši un ūdensdroši :slight_smile: Skaties, kā winfonam ir ar karšu aplikācijām.

Karšu aplikācijas trūkuma nav ne winam, ne andrim. Arī bezmaksas

Dodoties geocaching’ā esmu sapratis, ka gps viedtelefonos ir mēsls, jo tīkls it kā nepazūd. Pilsētās viss darbojas +/- ok. Kā izbrauc no pilsētas, nostājies pie pirmā koka - vienu brīdi precizitāte 5m otrā 40m.

Tas ir ar online vai offline navigāciju? Vai arī tam nav nozīmes?

Nav nekādas informācijas par to kādiem nolūkiem, cik garām distancēm un laika periodiem tev to ierīci vajag. Es no 3 gadu pieredzes varu teikt ka NEVIENS viedtelefons nav tā vērts lai dotu viņam priekšroku, ja salīdzina ar vistizlāko velodatoriņu. Pats lielākais mīnuss - baterija. Neko vairāk par pāris stundām viņa nevelk, ja vēlies ar ieslēgtu displeju. Brauksi ar izslēgtu - tad kāda jēga? Pie tam visnegaidītākajā brīdī viņš nolems ieslēgt kādu nebūt mītisku taupības režīmu un atslēgs vai pazaudēs GPS signālu vai programma kuru tu lietosi vienkārši uzkārsies un pazaudēs visus datus un tu to pat nepamanīsi. Īsām distancēm ar piespiešanos vēl var lietot - bet ja braukā desmitus Km - pilnīga bezjēga. Vēl jo vairāk ja skaties uz lietotiem un veciem smartfoniem. Padomā arī par to kā tu to rīku stiprināsi pie velo? Labs stiprinājums kas garantē ka vismaz pa piķi braucot smartfons nebeigs savu dzīvi uz asfalta - maksās vairākus desmitus €. Tāptat padomā kas notiks ja trāpīsi lietusgāzē? Manam velo ir dinamo rumba - un pat tas neglābj - viņa nspēj dot pietiekami španunga lai telefons neizlādētos pārāk ātri. Mans tev silts ieteikums - nopērc velodatoru un nemokies. Būs gan pietiekami ilga dzīve no vienas uzlādes, gan vienmēr ieslēgts ekrāns, gan ūdensdrošība, gan labs stiprinājums. Protams ar GPS tas tik un tā būs ārpus 30€ bet ne jau vienai sezonai pērc. Un kas zin vēlāk sagribēsies vēl kadences sensoru utt…

Ja ceļošanai, tad varbūt piespiežoties un vedot līdzi akumulatoru paku var iztikt ar telefonu + ūdensizturīgu, caurspīdīgu somu.

https://www.google.lv/search?q=bicycle+bag+for+smartphone&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi18PyVwvPRAhVKKpoKHdKPDQEQ_AUICCgB&biw=1426&bih=320

Sportiskiem pārbaucieniem ar iepriekš plānotu GPX maršruta ielādi - tikai un vienīgi speciāls velodators. Bet jārēķinās, ka GPS velodators ar maršruta ielādi, varbūt kādu kadences sensoru u.tml. niekiem maksās vismaz 4x…10x dārgāk.

Manuprāt, lētākais velodators ar GPX kartēm ir Bryton Rider 330 E (ap 115 eiro). Vai un kā konkrētais modelis strādā - nezinu. Esmu tikai garām ejot tādu internetā uzgājis.

Kaut kādi Garmin Edge Touring jau tuvojas 200 eiro, bet labs Garmin maksā ap 300…400 eiro. Garmin var nākties piepirkt klāt kādas topo kartes…

Iekš tā jau ir tas joks. Neesmu pro raideris, kadence, pulss, statistika utt. neinteresē. Ideja ir šāda - mājās izplānot maršrutu, riteni iekraut vilcienā (piemēram) un gala stacijā ievadīt navigācijā interesējošo maršrutu/objektu. Tālāk? Ne pārāk steidzīgi, izbaudot ainavu, mīties uz izvēlēto objektu.

Te jau cilvēki teica - ja gribi redzēt karti bez čakara, verķis jāstiprina pie stūres un jāparedz, ka baterija pietiks vismaz brauciena laikam. Smartfonam ar ieslēgtu ekrānu ātri izēdīsies baterija un tas ir vieglāk sasitams. Arī ar izslēgtu ekrānu GPS režīmā tā plok diezgan ātri. Esmu braucis ar riteni un maršruta logošanu telefonā, tāpēc zinu. Braucot bezceļā, visādi gadās pat ja nenesies kā traks. Ja vajag redzamu karti priekšā uz stūres, velodators tiešām būs labāks ilgtermiņā.

Ņemsim vērā, līdz vasarai vēl laiks diezgan

Ja autora pārliecība par labu telefona izmantošanai ir tik grandioza, tad ieteiktu sākt no otra gala - paprovē izstrādāt kādu maršrutu un to saglabāt telefonam saprotamā formātā.

Pats ļoti reti izmantoju šo iespēju, par pamatu ņemot bikemap.net. Teiksim tā - kamēr maršruts iet pa ceļu, viss ir OK, bet mežā vismaz šis serviss nestrādā, ceļu iezīmēt nevarēsi. Vismaz tā bija rudenī. ridewithgps.com ir spējīgāks plānot ceļu mežos un purvos, bet šis ir maksas.

Doma laba, bet no sākuma jātiek pie tā telefona. Viss ko šobrīd apzinos ir tas, ka nevēlos tērēt daudz naudas