Sony Z2 kamera

Sveicināti!
Lieta tāda, ka gribētu uzzināt citu lietotāju pieredzi, ja kādam vēl lietošanā ir/bija Sony Z2 kameras attēlu kvalitāti. (Kursors.lv pie jaunajiem Sony telefoniem bija asa diskusija arī par foto spējām) Tika pirkts (2014 jun.) dēļ izslavētās labās (spējīgās) foto kvalitātes. Kvalitatīvas bildes, diezgan reti sanāk, un tikai ideāli perfektā gaismā. Tā kā mums visiem ikdienā nav tās gaismas, tad bildes ļoti bieži izskatās pēc “kakas”. 700eiro (Z2) bildē kā 150 eiro vērts telefons, man tas nebija pieņemami.

[quote=Jaans]Sveicināti!
Lieta tāda, ka gribētu uzzināt citu lietotāju pieredzi, ja kādam vēl lietošanā ir/bija Sony Z2 kameras attēlu kvalitāti. (Kursors.lv pie jaunajiem Sony telefoniem bija asa diskusija arī par foto spējām) Tika pirkts (2014 jun.) dēļ izslavētās labās (spējīgās) foto kvalitātes. Kvalitatīvas bildes, diezgan reti sanāk, un tikai ideāli perfektā gaismā. Tā kā mums visiem ikdienā nav tās gaismas, tad bildes ļoti bieži izskatās pēc “kakas”. 700eiro (Z2) bildē kā 150 eiro vērts telefons, man tas nebija pieņemami.[/quote]

kāds ir jautājums? “man tas nebija pieņemami…” prāsās pēc turpinājuma “… tāpēc esto trīs gadus veco lūzni noskaloju podā?” skaidrs, ka šodien pat 100 eiro vērts telefons var uzņemt labākās bildes kā trīs gadus vecs flagmanis.

Jautājums ir, kāda ir jūsu pieredze ar foto kvalitāti? Ikdienā es pats to telefonu nelietoju, pret pārējām telefona funkcijām pretenziju nav, kaut arī būs 3 gadi. Un tiks vēl 3 gadus lietots.
Kursors.lv apskatā kamera novērtēta uz 9 (nepelnīti daudz). Vai arī man gadījies brāķēts telefons.

Ir gadijušās problēmas ar Sony Z3 sērijas kamerām, bet kvalitāte ir bijusi apmierinoša, lai gan biju gaidijis vairāk.
Varbūt kameras programmatūras gļuks?
Bet pat gadu jaunākajam Nexus 5x, kurš skaitās mid-range kamera “point-and-shoot” režīmā likās daudz labāka, izņēmums vienīgi ir tumsā.

Viss ir relatīvs. 2014. gadā Sony tiešām bija spicas kameras. Ap to laiku gan sāka parādīties arī LG G3 ar optisko attēla stabilizāciju, lāzera autofokusu un 4K video.

Šobrīd Sony telefonu kameras nav vispār attīstībā uz priekšu gājušas.

Lietoju Z1C un Z3, par cik kameras modulis vienāds (arī Z2 ir tas pats) tad var konstatēt atšķirības tikai tās kuras ievieš softs.
Lielākās problēmas novērotas HDR funkcijas sliktajā darbībā, citādi viduvēja kamera. 6 androidā ērtāka kameras funkciju vadība, bet rezultāts līdzīgs kā Z1C ar 5 andro.

Šķiet, ka Xperia Z sēriju glāba citas foto lietotnes izvēle. Ja nemaldos, tīri neko darbojās Camera FV-5, bet nu baaaaaigi lēni.

Sony kameras nekad ar izcilo kvalitāti nav izcēlušies, arī iznākšanas brīdī Z2 kamera bija drīzāk vienkārši ok, nevis kaut kas ievērības cienīgs. Turklāt Sony līdz pat X sērijai kameras stikliņi bija plastmasas, tātad nereti arī pie saudzīgas lietošanas tika saskrāpēti, kas bildes padarīja jau drausmīgas.

Diemžēl Sony ir iebūvējis aizsardzību dzelžu līmenī un neviena foto programma (izņemot oriģinālo) nespēj izmantot matricas pilnu funkcionalitāti. To piemin arī Camera FV-5 izstrādātājs. Visas neoriģinālās foto programmas maksimāli var bildēt tikai ar 8 MP. Protams arī RAW failu saglabāšana ir atslēgta.

Spicas bija uz papīra, ne realitātē. Vai tā laika Samsungi un Iphoni arī tik bezcerīgi bildē

Sony, kameras acij ir pamanījušies uzbāzt virsū lētas plastmasas lēcu, kura jau pēc 6 mēnešu lietošanas ir nelietojama.