SpaceX Falcon raķete!

Vai Elons, saņemot 5 miljardus (!) subsīdijas no āmurikāņu valdības, ar mums dzen jokus?

Šis auto esot palaists orbītā 180 kilometru augstumā un tam fonā redzama visa zemeslode, smuka apaļa mūsu zilā planēta? Vai man kaut kas nav riktīgi ar galvu?

aha. Artani, Tu tak esi normāls džeks. Paskaties uz zemeslodi, atrodi Latviju, iedomās pacel to dummy apmēram tādā augstumā kā no Rīgas līdz Liepājai un Tu redzēsi apaļu zemeslodi? Nasa ar IIS no 450 km augstuma pat vairs nerāda apaļu zemi. Viņi tak apgalvo, ka tas ir real thing, nevis joks.

ā, nu super. tad jau mums būs kaudze īstu zemes bilžu. a to jāskatās vislaik uz tām dažādajām blue marble, kas sataisītas no satelītu uzņēmumu gabaliņiem, ar sakolonētajām debesīm.

gaidīsim teslas veiksmīgo nolaišanos uz marsa un pirmos braucienus. [quote=Artanis]Pag, es laikam tad nesapratu, par ko Tu brīnies? Ja tu par to, kāda izskatās Zeme no turienes, tad ņem vērā, ka tas Roadstar nav tuvajā orbītā ap zemi, bet gan eliptiskajā orbītā uz Marsu - tās attālums līdz zemes pēc palaišanas stipri pārsniedz ISS, un turpina palielināties.[/quote]

tas viss pēc feika izskatās: 167 km - paskaties kā zeme izskatās. tas vnk nav iespējams; abām palaidējraķetēm visu laiku identisks liesmu zīmējums. un kad raķetes nolaidās - sinhroni - vienai bija putekļu mākonis, otrai - nē. Nu klau, pat priekš vislielākā bulšitera šis viss jau ir perebors!

un paskaties uz šo feiku: pilnībā izgaismota zeme, kas spīd cauri pat caur riteņiem un mašīna ēnā melna? kur ir saule? cik ļoti jā-nedraudzējās ar veselo saprātu, lai šo rādītu?

Vēl pasakiet, ka nekādas raķetes nebija un vispār SpaceX projekts ir tapis un dokumentēts kādā no Holivudas studijām. Folijcepurītes un plakanās Zemes piekritēji par to ir pārliecināti jau pāris gadus.

klau - viss ir daudz vienkāršāk: neprasi, lai kāds tev pierāda, ka zilais papagailis ir zaļāks par to sarkano.

komentē konkrētus skrīnšotus no pozīcijas - tie ir legit. man ir poh** - zeme ir vai nav apaļa, jo tas nekādi neietekmē manu ikdienu.

Artani - vai esi kādreiz fotografējis? kurš platleņķis uzvedās selektīvi - tālumu uztaisa apaļu, bet priekšplānu (teslu) absolūti neietekmē? Vai esi kādreiz izvietojis objektiem gaismu? tak apskati - kur saule izgaismojusi zemi pilnībā, kamēr auto ir slīps spotlaits, nu bļin - saule ir liela, tā vnk no*ujārītu to visu auto, jo tai jāatrodas aiz muguras. es nemaz nerunāju par to, ka visi satelīti un speissteišens ir ar visādām atstarojošām virtuves folija plēvēm notīti, bet te - habana - smuki krāsots auto peld kosmosā :smiley: :smiley: :smiley: Nu kamooooon, bulšita filtrs uz zero līmeni???

liekam mierā iss un visas pārējās teorijas.

Mani vairāk uztrauc tas, kā viņi to štrunta auto dabūs lejā? Vai nebūs atkal par vienu kosmisko lūzni vairāk orbītā?

Es, lasot garus tekstus, zaudēju koncentrēšanos jau pie ceturtā teikuma. Lasot piekto, esmu jau aizmirsis otro utt. Skaidris. Tātad tomēr būs izplatījumā par vienu lūzni vairāk. Cool!

Starp citu laba ideja nākamajai akcijai. Eksperimenta nolūkā nolaist to lūzni zemē un paskatīties, vai viss sadegs beržoties pret atmosfēru vai kaut kas arī nokritīs zemē :slight_smile:

https://twitter.com/engoodz/status/962824492270563329

smieklīgi, tomēr.

nope. problēma ir tajā, ka Tu mēģini sasiet šīs lietas kontekstā kopā. atmet tos pēdējos visus topikus.

1. glitch ar studijas fonu bija reāls
  2. tur nav ulraplatleņķa objetīvs - to var redzēt pēc mašīnas

Es brīnos, ka Tu nespēj abstrahēties no visādām plakanajām zemēm un neredzēt, ka atvēetu muti seko grandiozai teslas reklāmas kampaņai.

starp citu - jau jau elons apgalvo, ka tā ir īsta mašīna, kāpēc noņēma atpakaļskata spoguli? :smiley: :smiley: :smiley: Kamooooooon. be reasonable!

[quote=Artanis]Lapsiniek - nav smieklīgi, patiesībā skumji…

Es varētu mēģināt veltīgi ziedot savu laiku un deldēt klaviatūru, lai tev paskaidrotu par jonizējošo radiāciju, par to, ka atšķirība starp termālo siltummaiņu kosmosā un uz zemes ir tikai ~30%, vai vēlreiz atkārtot, ka tas mašīnas kuzovs ir pieskrūvēts raķetes galvai, kas atrodas heliocentriskajā orbītā, turklāt atrodas konstantā ritmiskā rotācijā, un to, ka kā darbojas ultraplatleņķa objektīvi uz mikroskopiskiem CMOS sensoriem tām borta kamerām, bet nu es saprotu, ka tas viss šeit būs lieks, vai ne?

Lets agree, to disagree - zeme ir plakana, Antarktīdas ledāji ieskauj pasauli pa perimetru, GPS navigācija un satelīttelevīzija ir feiks, un pasauli pārvalda ķirzakcilvēki maskās. Viss, chill - varam beigt šo diskusiju?[/quote]