Spams (diskusijām, kas neiederas nekur citur)

Juristu aprindās kā galveno iemeslu nāvessoda atcelšanai/neesamībai min to, ka tiesa mēdz kļūdīties un pat pēc gadu desmitiem kādu atzīt par nevainīgu. Šķiet arī Latvijā ir bijuši gadījumi, lai gan tas šķiet mazāk sāpīgi, kā izlaist no ķurķa pēc pāris gadu desmitiem no sērijas “opsī”.
Bet nu jā, prasītos.

«Electrical engineer, robotics wiz, Mythbusters ’ cast member, Disney consultant, TV host and Hollywood animatronics designer Grant Imahara died Monday from a brain aneurysm. He was 49.»

RIP :((

No šodienas 11. augusta mūsu LVM GEO karšu pārlūkā https://www.lvmgeo.lv/kartes pievienotas sen gaidītas datu kopas un jaunas fona kartes:

• Valsts zemes dienesta kadastra karte, kurā var atrast jebkuru zemes vienību Latvijā pēc tās apzīmējuma un apskatīt īpašuma robežas
  • Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas serviss mērogā 1:500, kurā pieejami topogrāfisko uzmērījumu dati par teritorijām (daļējs teritorijas pārklājums)
  • Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) tūrisma infrastruktūras dati - līdzās LVM tūrisma infrastruktūras datiem atrodama arī DAP apsaimniekotās tūrisma infrastruktūra, lai vieglāk būtu plānot savu atpūtu dabā
  • Telpiska topogrāfiskā karte, kas ir unikāls kombinēts karšu serviss - zemes reljefs apvienots ar LĢIA topogrāfisko karti mērogā 1:10 000. Līdzās telpiskajai topogrāfiskajai kartei pieejama arī ierastā topogrāfiskā karte.

Līdz šim pieejamie un no jauna pievienotie datu avoti nodrošina iespēju vienā karšu pārlūkā apskatīt un kombinēt zemes īpašumu, meža zemju, tūrisma objektu, lauksaimniecības zemju, meliorācijas, kultūrvēsturisko objektu un topogrāfisko uzmērījumu datus ar aerolāzerskenēšanas modeļiem, ortofoto kartēm un pārskata kartēm.

2 Likes

sinoptiķi uzdevuma augstumos — šodienas prognozē 0 mm nokrišņu, aiz loga pērkons un lietus :D

Tas tāpēc, ka pārkona/lietus mākonis nevis kaut cik prognozējami atnāca no kautkurienes, bet saveidojās pats virs Rīgas. Nu tas ka lietus mākoņi var veidoties gan jau bija zināms, bet visādas aplikācijas un rādio ziņas tādus sīkumus parasti nestāsta.

1 Like

[filozofiski gaisā]
saule iet, domas iet. kāpēc “tīras” valodas cīnītāji tā uztraucas, ka arī runa var iet?

šodien rimčikā ieraudzīju ar līmlenti pārkrustotu plauktu un “piedodiet, šīs preces nevar iegādāties”. uzminiet, kādas bija šīs epidemioloģiski “bīstamās” preces?

ps. liekas, ka 100 treknie šņukuri pie valsts siles un viņu MK (mahinatoru kabinets) ir galīgi saspieduši savas galvas lifta durvīs.

Es personīgi to sarakstu nesmu pat skatījies, jo nerūp, jo nedēļas nogalēs gaišais dienas laiks tiek pavadīts svaigā gaisā, bet pieņemu, ka “preces kuras nevar” iegādāties būs tās, kuras tu pirms pirkšanas apčamdīsi, apgrozīsi, stāvēsi domāsi nevis pagrābsi, kā pienu un iemetīsi ratos.
Radīt palielinātu cilvēku baru 5dienās, ir neloģiski, vispār arī saraksts ir kaut kas “īpašs”, draugi. Bet nu nav jau arī traģēdija. Es tik centos izprast MK domu gājienu. Kā jau teicu - nogales žopings nav manā dienas plānā jau 10 gadus.

1 Like

tie bija flomasteri un guaša krāsas.

ja nu noder

Kopā ar Rīga.lv piedāvājam digitālo karti www.mdps.rigasmezi.lv ar informāciju ceļa atrašanai un maršrutu plānošanai pastaigām Rīgas mežos.

Bezmaksas takas (daudzas ar aprakstiem), un LVM piknika vietas pa visu Latviju - https://www.dodies.lv/

no Delfiem:

Tehnoloģiju kompānija “Google” un “Apple” no sava lietotņu veikaliem izņēmusi sociālā tīkla “Parler” aplikāciju, ko brīvo lietošanas noteikumu dēļ iecienījuši radikālu uzskatu paudēji.

“Parler” sevi sauc par “vārda brīvības lietotni”. Tīkls, kas sevi pozicionē kā brīvu no cenzūras, īpašu popularitāti guvis konservatīvo amerikāņu aprindās.

vārda brīvības citadelē Amerikā pie varas atkal tikuši demokrāti un tu drīksti runāt visu, bet tikai kamēr tas atbilst viņu viedoklim un ievēro PC ;)

aplikāciju, ko brīvo lietošanas noteikumu dēļ iecienījuši radikālu uzskatu paudēji

Kamēr nav atraduši citu veidu kā efektīvi nobanot tos, kuri aicina uz citādi domājošo apšaušanu, bloķē aplikāciju. Tā nu dzīvojam.

tā kā to raksta Delfi, tad man galīgi nav pārliecības, ka katrs otrais tur aicināja uz fizisku izrēķināšanos.

[filozofiski gaisā]
beidzot pieleca, kāpēc vajadzīgas spīdlampiņas uz bezvadu ausīm — lai naktī, zogoties līdz ledusskapim pēc kārtējā aliņa, geimeris nepamodinātu māti ar gaismas ieslēgšanu koridorā :)

1 Like

ja nu kāds palaidis garām, tad no 2021. gada 1. jūlija PVN pirkumiem internetā no ne-ES valstīm rēķinās visam sākot no 1 centa un nekādu “līdz 22 eiro PVN nav jāmaksā”.

LOL, jau sanāca izbaudīt pašam. Šo īpaši ieteicams ņemt vērā tiem, kas kaut ko pērk no UK vai no UK pērk kaut ko no ES valstīm. Lai nesanāk kā pēc veca paraduma pērkot, pēkšņi jāpiemaksā ui jopcik.

hqdefault

kārtējās “pirmās pasaules” problēmas. aizgāju uz krogu ‘nemiers’ (ar lielu burto pendergastus nerakstīšu) ietusēt piektdienas vakarā. lejā ielaida ar kovida vakcinācijas papīrīti un PA. kad džeza sesija pagalmā beidzās, augšējā krogā ielaidēji pateica, ka bez viedlāpstas QR ej dirst. smalki, ne? pe de ra sti.

ps. man nav viedlāpstas, es izmantoju pogufoni, kurš tur desmit dienas no vienas uzlādes.

Parādīji izdrukātu QR kodu un viss kārtībā?