Telefona izsekošana

Bez moralizēšanas. Kādas ir opcijas, lai sekotu līdzi sava pusaudža izdarībām internetā? Lai iespēja izlasīt saņemto/nosūtīto no konkrēta kontakta un redzama bērna atrašanās vieta. Čalis advancēts, pašam par to nevajadzētu zināt. Tā kā viņa telefonu pirku es, rēķinu maksāju es, man ir pieejama parole un varu uzstādīt tur vajadzīgo, tikai interesē ko tieši rekomendētu. Maksāt vairākus desmitus eur mēn bez garantijas, ka strādās, nevēlos.

Ja kāds dikti satraucas par bērna privāto dzīvi, varu pievienoties-es arī satraucos.

Sveiki,

ir tak iPhone “Find my Friend”

Čalis tad redzēs, ka ir zem lupas. Turklāt tas arī netur lietas kursā par notiekošo whatsappā, jo viņš mēdz dzēst sarakstes

Ko viņš tev tādu sadarījis? Aizdzina auto un skolā pušo zāli?

Negribu te tagad iztirzāt iemeslus, jebkurā gadījumā iemesls gana nopietns, lai kādu laiku pasekotu līdzi ar ko, kur un ko. Lasīt visas sarakstes un sekot katram solim līdzi tiešām intereses nav. Ir runāts, ir pat it kā izrunāts, bet ir iemesls, kāpēc ticība līdz galam nav. Papētīju internetā un šāda veida programmas ir pieejamas pa maksu. Varētu pat kādu menesi maksāt, bet tēreties bez pārliecības, ka tas tiešām strādā un ir gana viegli lietojams, nav. Tāpat arī nav skaidrs, vai tā programma ir jāuzstāda manam vai pusaudža telefonam un ja kaut kas viņa telefonam tiek uzstādīts, lai nav tā, ka to arī pamana.
Aizdomīgi sācis slēpt telefonu un nejauši piefiksēju, ka dzēš whatsapp ziņas. Kamēr nebija radusies viena problēma, šāds satraukums par telefona satura slēpšanu nebija. Tāpat nesakrīt sacītais par nodarbību apmeklējumiem, kuras basto, nesakrīt arī ciemošanās pie konkrētiem draugiem.
Lai adekvāti zinātu kā reaģēt, gribētos vispirms precīzi zināt patiesību

Pagājušo mācību gadu uz bērna telefona bija https://www.qustodio.com, bet šogad lietoju https://www.kaspersky.com/safe-kids. Aplikācijas ir redzamas. Atrašānās vietu varu trekot, lietotnes kontrolēt un telefonu bloķēt pa nakti. Pirmo pamanījās izmest no atmiņas, bet man atnāca notifikācija. Abas lietotas uz Android tālruņa, bet arī Apple versijas ir pieejamas.

Mazam bērnam risinājumi būtu un redzamas aplikācijas, kas atbild par to, ka vecāki var izsekot, ir pašsaprotami. Bet man negribas diskusijas par neuzticibu un izsekošanu, ja paziņošu, ka tagad, gandrīz pilngadīgam cilvēkam vajag šādu opciju telefonā. Vajag, lai pats to neatrod un kā vairums jauniešu, ir gana advancēti,lai to viegli atkostu. Tā jau hormoni trako un šo tēmu labāk pat neaizsākt.