Telefona izvēle - iPhone 6s vs Huawei P9

Sveiciens!

Būšu pateicīgs par viedokli telefona izveles jautājumā .

Budžets ~400e

“Parastais lietotājs” - kamera, internets , batereja , izturība.

Bieži vien noder GPS funkcija, mitruma ,putekļu izturība un gaismeklis.

Pagaidām - Iphone 6s vai Huawei P9 .

Varbūt nedaudz vairak Iphone ,ar cerību ,ka ilgak izturēs.Arī izmērs optimals. Vienīgi nedaudz biedē baterejas izlādes ātrums un iaukstuma jūtība.
Kurš ilgtspejīgāks fiziski , gan nenovecos iekšās?

Var būt kāds no sony… Samsung vizuāli nesaista.

Es ieteiktu izvēlēties Huawei. Pirms kāda laika 2 gadus nostaigāju ar iPhone, it kā “bija ok”, bet kaut kas līdz galam neuzrunāja pašā iOS. Nu jau pāris gadus esmu atpakaļ pie Android OS un esmu gana apmierināts. Gan jau rūdītākam iPhone lietotājam būtu cits viedoklis. :smiley:

Pašlaik ir tieši Huawei Nova un ir atzīts par ļoti labu telefonu. Baterija tur samēra pieklājīgi, metālisk korpuss. Ir nokritis uz flīžu griīdas no ~1,50 m augstuma, piezemējoties ar ekrānu pret grīdu un viss ir ok. Te gan jāatzimē, ka man ir ekrāna aizsargplēve, kas manuprāt to triecienu mazliet amortizēja.

Šobrīd 2002.gada ierīce , tā kā izteikts pieradums nav ne pie viena. :smiley: iOS varbūt šķiet nedaudz seklāks variācijās , bet neesmu tehnoloģiju guru , tāpēc droši vien nespēšu izmantot pilnu potenciālu ,vismaz tuvākajā laikā. Kā jau minēju - “parastais lietotājs”

Noteikti pilnīgi pietiktu ar pašu vienkāršāko variantu. Ceru ,ka aparāts izvilks pāris gadus ,bet ko nu var zināt.

Šķiet no ābola atbrīvoties un pāriet uz Android varētu būt vienkāršāk, tāpēc tas kā pirmais variants.

Noteikti 6s, lai cik arī šeit ir nācies redzēt, ka slavē Huawei radītās ierīces, tomēr tas UI liekas reti nepatīkams un tie Kirin procesori… Ja pēc gadiem izdomāsi, ka vēlies uzlikt, kādu svaigāku OS updeitu, lai atdzīvinātu ierīci, tiksi ļoti ierobežots procesora dēļ.
Ilgtspējīgās - 6s, jo neesmu īsti dzirdējis, ka kāds vel interesētos par P8, kamēr vēl pat 5s ir diezgan aktuāls temats ik pa laikam.
Sliktākajā gadijumā, ja nepatiks, nebūsi zaudējis lielu summu, pārdodot to pēc pus gada, kā tas būtu ar Huawei.

E: Nelikās, ka jau 2 gadi pagājuši… Damn…

Tas jau ir skaidrs, ka nākamā paaudze būs krietni labāka, ja tā nebūtu, neviens jaunas ierīces jau nepirktu. Tas, ka jo vairāk ne-stock OS, jo vairāk parastie lietotāji ir ieinteresēti, ir sen jau pierādijies.

Vispār P8 ir 2 gadus vecs un P9 ir krietni labāks par P8. Vairāk tiek slavēts tieši P9 modelis, kas tiešām ir izdevies. Man arī pirmais iespaids par EMUI nebija tas labākais, bet kad sāku lietot iepatikās. Draudzene arī spļaudījās, paņemot manu telefonu, bet kad pašai ir Honor 8 domas ātri mainījās.

[quote=niCe]Noteikti 6s, lai cik arī šeit ir nācies redzēt, ka slavē Huawei radītās ierīces, tomēr tas UI liekas reti nepatīkams un tie Kirin procesori… Ja pēc gadiem izdomāsi, ka vēlies uzlikt, kādu svaigāku OS updeitu, lai atdzīvinātu ierīci, tiksi ļoti ierobežots procesora dēļ.
Ilgtspējīgās - 6s, jo neesmu īsti dzirdējis, ka kāds šogad interesētos par P8 iegādi, kas vien ir gadu veca ierīce, kamēr 6s joprojām ir diezgan aktuāls temats, vismaz Latvijā.
Sliktākajā gadijumā, ja nepatiks, nebūsi zaudējis lielu summu, pārdodot to pēc pus gada, kā tas būtu ar Huawei.[/quote]

[quote=niCe]Noteikti 6s, lai cik arī šeit ir nācies redzēt, ka slavē Huawei radītās ierīces, tomēr tas UI liekas reti nepatīkams un tie Kirin procesori… Ja pēc gadiem izdomāsi, ka vēlies uzlikt, kādu svaigāku OS updeitu, lai atdzīvinātu ierīci, tiksi ļoti ierobežots procesora dēļ.

Tas, ka jo vairāk ne-stock OS, jo vairāk parastie lietotāji ir ieinteresēti, ir sen jau pierādijies.[/quote]

Kirin proči ir tik pat ierobežoti, kā Samsung Exynosi. Vieni drusku populārāki. OS updeitu esamība nosaka tikai un vienīgi modeļa popularitāte. Man nav datu cik % no konkrētā top modeļa lietotājiem to laika gaitā pārliek uz ne-Stock romu, bet pieļauju, ka krietni mazāk par 10%.

Vienu varu teikt droši, lietotājam parastajam derēs abi nosauktie, tikai ābolam būs lielāka tālākpārdošanas vērtība.

“…mitruma ,putekļu izturība…” - tās nav nevienam no šiem modeļiem, tādēļ droši var teikt 0 : 0.

“…kamera, internets , batereja , izturība…” - kamera ir sakarīga abiem, spēja klejot pa internetu, kā arī baterija ir ļoti līdzīgis, tāpēc šeit dodu pa punktam abiem 1:1.

“…Vienīgi nedaudz biedē baterejas izlādes ātrums un iaukstuma jūtība…” - baterijas izlādes ātrumu atrisina līdzi nēsājamās bačas, ja dosies ceļojumos vai garākos izbraucienos, šī lieta ir nepieciešama jebkura viedtālruņa saimniekam. Attiecībā uz baterijas jutīgumu pret aukstumu, šeit akmens ābola lauciņā, tāpēc 1:2, punkts P9.

“Kurš ilgtspejīgāks fiziski , gan nenovecos iekšās” - dzīvotspējas ziņā, gan dzelžos, gan softā, punkts ābolītim. Lai arī nezinu daudz nosprāgušus P9, taču zinātāji zin teikt, ka ābolam joprojām tiekot izmantotas augstas klases detaļas un materiāli. Kas vēl ļoti svarīgi, Apple iOS atjauninājumi 6s tiks nodrošināti vismaz gadus 5. Androīdiem ar to ir švakāk, ja vien netaisies klausuli rūtot. Tāpēc te 2:2.

Par Sony aizmirsti… Pirms gadiem 3 varbūt, bet ne šodien. Nonākam pie tā, ka 6s un P9 ir visai līdzīgi aparāti. Es izvēlētos iPhone, jo tas ir lietošanā vienkāršāks. To nevajadzēs reizi pusgadā vai gadā pārinstalēt, jo tas nesāks gļukot un bremzēt, kā tas notiek ar Android darbināmiem aparātiem. iOS ir uzticamāks un krešo ārkārtīgi reti. Ja Tev ir svarīgi vidžeti un neskaitāmās iespējas pielāgot un modificēt UI u.c. fiņķikļuškas, tad izvēlies Android. Personīgi es esmu sasniedzis to vecumu, kad man eksperimentiem nav ne laika, ne vēlēšanās, tādēļ izvēlējos stabilu aparātu ar stabilu iOS. Ar savu izvēli esmu ļoti apmierināts. Ceru, ka kaut nedaudz Tev palīdzēju! :slight_smile:

Pielabošu, ka iPhone 6s ir gandrīz ūdensdrošs. Proti, ir, bet tas nav oficiāli baigi izziņots. Kas attiecas uz baterijas aukstumproblēmām, tad nesen par to dzirdēju sūdzamies arī Huawei P9 lietotāju.

Un kā izrādās, tad iPhone 6s nemaz nav jānodrošina darbība mīnusos. Apple ļoti skaidri norāda, ka telefonam ir godam jādarbojas 0-35 grādu temperatūrā. Te avots: https://support.apple.com/kb/SP726?locale=en_US. Samsung saviem produktiem norāda tieši tādu pašu temperatūru diapazonu, tāpēc tā drīzāk ir bateriju tehnoloģijas prasība.

lietoju P9 jau gadu. ne reizi nav restartēts, nekas ne reizi nav bremzējis (ok - pēc nugata aupdeita, protams,
restartējas) Joprojām nekādu gļukošanas pazīmju, aizturu vai citu draņķu. Nekas no tā, ko Kristaps apraksta par savām problēmām ar aifonu - lēns esot palicis, nē, latgaliski apdomīgs.

[quote=Briedis]"…mitruma ,putekļu izturība…" - tās nav nevienam no šiem modeļiem, tādēļ droši var teikt 0 : 0.

“…kamera, internets , batereja , izturība…” - kamera ir sakarīga abiem, spēja klejot pa internetu, kā arī baterija ir ļoti līdzīgis, tāpēc šeit dodu pa punktam abiem 1:1.

“…Vienīgi nedaudz biedē baterejas izlādes ātrums un iaukstuma jūtība…” - baterijas izlādes ātrumu atrisina līdzi nēsājamās bačas, ja dosies ceļojumos vai garākos izbraucienos, šī lieta ir nepieciešama jebkura viedtālruņa saimniekam. Attiecībā uz baterijas jutīgumu pret aukstumu, šeit akmens ābola lauciņā, tāpēc 1:2, punkts P9.

“Kurš ilgtspejīgāks fiziski , gan nenovecos iekšās” - dzīvotspējas ziņā, gan dzelžos, gan softā, punkts ābolītim. Lai arī nezinu daudz nosprāgušus P9, taču zinātāji zin teikt, ka ābolam joprojām tiekot izmantotas augstas klases detaļas un materiāli. Kas vēl ļoti svarīgi, Apple iOS atjauninājumi 6s tiks nodrošināti vismaz gadus 5. Androīdiem ar to ir švakāk, ja vien netaisies klausuli rūtot. Tāpēc te 2:2.

Par Sony aizmirsti… Pirms gadiem 3 varbūt, bet ne šodien. Nonākam pie tā, ka 6s un P9 ir visai līdzīgi aparāti. Es izvēlētos iPhone, jo tas ir lietošanā vienkāršāks. To nevajadzēs reizi pusgadā vai gadā pārinstalēt, jo tas nesāks gļukot un bremzēt, kā tas notiek ar Android darbināmiem aparātiem. iOS ir uzticamāks un krešo ārkārtīgi reti. Ja Tev ir svarīgi vidžeti un neskaitāmās iespējas pielāgot un modificēt UI u.c. fiņķikļuškas, tad izvēlies Android. Personīgi es esmu sasniedzis to vecumu, kad man eksperimentiem nav ne laika, ne vēlēšanās, tādēļ izvēlējos stabilu aparātu ar stabilu iOS. Ar savu izvēli esmu ļoti apmierināts. Ceru, ka kaut nedaudz Tev palīdzēju! :)[/quote]

man telefons iekrita ūdenī. nenotika pilnīgi nekas…

aga. tas ir tāpat, kā jebkurai rotaļļietai ir vecuma ierobežojums - 3 gadi, par ja tas ir divmetrīgs plīša zilonis.[quote=krizdabz]Un kā izrādās, tad iPhone 6s nemaz nav jānodrošina darbība mīnusos. Apple ļoti skaidri norāda, ka telefonam ir godam jādarbojas 0-35 grādu temperatūrā. Te avots: https://support.apple.com/kb/SP726?locale=en_US. Samsung saviem produktiem norāda tieši tādu pašu temperatūru diapazonu, tāpēc tā drīzāk ir bateriju tehnoloģijas prasība.[/quote]

Parunāsim par šo pēc gada vai diviem :wink:

[quote=Lapsinieks]lietoju P9 jau gadu. ne reizi nav restartēts, nekas ne reizi nav bremzējis (ok - pēc nugata aupdeita, protams,
restartējas) Joprojām nekādu gļukošanas pazīmju, aizturu vai citu draņķu. Nekas no tā, ko Kristaps apraksta par savām problēmām ar aifonu - lēns esot palicis, nē, latgaliski apdomīgs.[/quote]

Paldies par atsaucību! Izvēle par labu 6s. ))

Vienīgais, kas 6s sērijai ir no ūdensizturības, ir uz mātes plates esošas silikona joslas, apkārt konektoriem. Tām paredzēts agrūst mazu mitrumu un palīdzēt nosargāt kontaktus. Bet tas arī ir viss. Pats korpuss no ūdens un mitruma nav pasargāts vispār. Triks ar silikonu bija kā eksperiments pirms iPhone 7 iznākšanas, kas jau reāli skaitās mitruma izturīgs aparāts, tādēļ Apple arī ne vārda nav teikuši par 6s izturību, jo tādas, patiesībā, nav. Iespējams, ka šis jaunums palīdz vieglāk atdzīvināt slīkoņus, jo ūdens nesalīst kontaktos.

Runājot par bateriju, esmu ļoti tajā vīlies. Man vienalga ko raksta Apple, jo, kā zināms, jeņķiem ziemas nav, bet tas nav normāli, ka aparāts, esot bačai zem 50%, mēdz izslēgties jau pie +4 grādu “aukstuma”. Esmu šo stulbo joku piedzīvojis reizes piecas rudens laikā. Kretinē. Nezinu nevienu citu populāru aparātu, kas tā darītu. Jā, Huawei mēdz izslēgties, arī Samsungs, bet tas nenotiek pie +4. Tas noiek -10 un zemākā temperatūrā, un pie tam lielas slodzes apstākļos.

tu nejauc ar Austrāliju? :slight_smile:

Normāla ziema Ziemeļamerikā sākas ar Kanādu un uz augšu, bet Aļaskā ābolus nelieto, jo tie tur vienkārši sasalst :slight_smile:

Kristaps ar Briedi klusi murrā stūrītī

Laba izvēle no divām gandrīz līdzvērtīgi labām izvēlēm! :smiley: Lai ierīce kalpo godam!

vašinktoņā -10 nav nekas neparasts

Normāla ziema Ziemeļamerikā sākas ar Kanādu un uz augšu, bet Aļaskā ābolus nelieto, jo tie tur vienkārši sasalst :)[/quote]