Telefons akā (ūdens kvalitāte)

Problēma: telefons (Nexus 5x) ir iekritis akā.
Jautājums: Kā šāda telefona atrašanās ietekmēs ūdens kvalitāti? Vai ir jāiespringst ar izvilkšanu par katru cenu vai arī var nesatraukties. Cik saprotu problemātiskā detaļa ir baterija.

Aka dziļa, ūdens tiek lietos dzeršanai vasaras periodā.
Jocīgi, bet googlē visi uztraucas tikai par telefonu nevis ūdeni. :slight_smile:

Telefonā iekšā ir visādi mēsli. Manuprāt, būtu jāmakšķerē ārā. Kādu neodīma magnētu varbūt var dabūt aizņemties, tam vajadzētu pieķerties pie akumulatora. Bet jāuzmanās, lai šitos spēcīgos magnētus pie kaut kā cita nepielīmē, nost noraut var neizdoties.

Arī par to, ka to telefonu vajadzētu mēģināt dabūt ārā no ūdens. Telefonu akumulātorus ne velti vajag nodot speciālās vietās, nevis brutāli mest ārā gružkastē.

Bet šeit atkal ideja kādam ķīmiķim vai biologam pētījumam – kā mainās ūdens kvalitāte, ja ūdenī atrodas akumulātors, piemēram.

Aka ir dziļa un ūdens svārstās no pilna pavasarī līdz gandrīz tukša sausā vasarā. Ūdens tiek lietots no maija līdz oktobrim.
Tā, ka pavasarī telefonu izmakšķerēt nevarēšu. Domāju, vai vai ir vērts vasarā iespringt ar izvilkšanu. Vai arī sen jau būs par vēlu un viss sliktais būs vai nu aizplūdis vai izdzerts.
Nu akās jau ar ūdens plūst un mainās.

[quote=rereiny]Aka ir dziļa un ūdens svārstās no pilna pavasarī līdz gandrīz tukša sausā vasarā. Ūdens tiek lietots no maija līdz oktobrim.
Tā, ka pavasarī telefonu izmakšķerēt nevarēšu. Domāju, vai vai ir vērts vasarā iespringt ar izvilkšanu. Vai arī sen jau būs par vēlu un viss sliktais būs vai nu aizplūdis vai izdzerts.
Nu akās jau ar ūdens plūst un mainās.[/quote]

Kas ir dziļa aka? 5 grodi? Vai 10? Es kā paranoisks cilvēks makšķerētu laukā. Vai do some experiment. Iemet kādu telefonu akvārijā un paskaties kā reaģē iemītnieki.

7 grodi, un pavasarī pilns ar ūdeni. Labi, vasarā, kad ūdens būs maz, tad būs jālien pakaļ.

Es arī negribētu dzert ūdeni, kurā ilgstošāku laiku peld akumulators. Var jau būt, ka pie liela ūdens daudzuma ietekme nebūs liela, bet nu tāpat.

Nu ir jau ir arī akvārijs mājās ar zivīm, vecs HTC, hmm… :confused:

Laiks eksperimentam!

Es izvirzu, ka zivteles 30 dienu laikā apmirs.
P.s pirmais ko izmeta Google:

Batteries are made from a variety of chemicals to power their reactions. Some of these chemicals, such as nickel and cadmium, are extremely toxic and can cause damage to humans and the environment. In particular, they can cause soil and water pollution and endanger wildlife.

Noslēdzot tēmu.
Aka izrādījas ~10m dziļa no kuriem 3m bija ūdens. Tā kā ciemos atbraukušo ļaužu suns akas ūdeni demonstratīvi nedzēra, tad tika doti mājieni uz iemeslu noslīkuša Nexus5x izskatās. Tā nu 3 vīri pārpīpējot risināja probēmu: sastiķēja 10m garu kārti, galā piestiprināja bērnu tauriņu ķeramo tīkliņu (vertikāli), ielaida akā jaudīgu Led lukturīti un izmakšķerēja nelaimīgo aparātu.
Telefons izskatījā kā jauns, Tik lādētāja vieta bija aizkaļķojusies. Kaļķi nokasīja, aparātu saulē izžāvēja, dienu rīsos paturējaa un pieslēdza pie lādētāja. Un nekas nenotika.

Jautājums? Vai pusgadu akā mērcētu telefonu ir vērts nestu uz servisu un mēģināt salabot? Varbūt tikai baterija jānomaina un viss ies?

2 Likes

Mēģini iešmugulēt uz garantiju!

Nespēšu tā naivām acīm skatīties teikt, ka vienkārši vakar neieslēdzās. :)
Vai tad to nevar kaut kā redzēt, ka telefons pusgadu nav lādēts piemēram. Logi vai tml.

Es troļļoju! Neko tur nevar labot. Aizmirsti.

Tikai izjaucot varēs novērtēt izveikto skādi. Viss pārējais ir prātojums par “kaķi maisā”.

1 Like