Televīzija HD un uhd kvalitātē.

Jautājums mazliet muļķīgs,bet nekur nevaru atrast, piemēram, tv3 vai LNT mērķus uzlabot, attīstīt kvalitāti. Jau 10 gadus ir fhd ,bet televīzija nav tikusi tālāk par SD kvalitāti. Sāk mākt šaubas vai vispār te kaut kas notiek. Ziņu ,kā piemēram štatos jau “live” saturu dod UHD kvalitātē kamēr mēs knapinamies ar to kas nu ir.
Pirms pāris gadiem nomainīja malu attiecību un ar to viss beidzās. Vēl pirms pāris gadiem arī piespiedu kārtā visiem bija jāpāriet uz ciparu TV ,bet reāls ieguvums nebija. Protams, varu paslēgat un atrast kādu HD kanālu kā HD2 un citus ,bet te runa vairāk par mūsu pašu saturu… Ir kādam kas zināms? Vai kaut kur kaut kas pieejams ,bet es vienkārši nevaru atrast?

Ņemot vērā, ka LNT pagājušogad strādāja ar 1.1 miljoni eur zaudējumiem. Tad visdrīzāk LTV kaut ko ieviesīs. Bet tas atkarīgs no valsts budžeta lēmējiem.

Nesen par šo tēmu diskutēju ar Lattelecom, jo izteicu sašutumu par LV kanālu briesmīgo kvalitāti. Atbilde ir visai vienkārša - pieprasījums pēc HD televīzijas vēl ir ļoti mazs, jo pārliecinoši lielākā daļa TV aparātu neatbalsta HD un kur nu vēl 4K kvalitāti.

“Mazs pieprasījums” kas par atrunu…vāks kaut kāds. Cilvēki vienkārši nesaprot ,kā bilde ko viņi redz TV ir 1:1 ar bildi kāda bija 15 gadus atpakaļ.
Sen neesmu redzējis ,kā kādam mājās ir vecais resnais TV. Un ja ir kādam pensionāram tā vecā kaste… Nedomāju ,kā citiem būtu jācieš. Kā arī daudz kur ir prakse atstāt SD kvalitātes kanālu paralēli uztaisot arī HD kanālu. Ti… Tv3 un tv3 HD.

Attēla kvalitāti konkrētajā gadījumā nogalina pamatā nevis izšķirtspēja (protams, ir nežēlīga atšķirība starp SD un UHD), bet gan bitreits. Ne pa gaisu, ne pat vadiem netiek padots normāls bitreits, kas varētu glābt tos, kuriem ir kādi 40…42" televizori. 60 collas tas gan ne tuvu neglābs. Lattelekoms savu internetu ar augstāku TV bitreitu nepiesārņos, virszemes TV vienā frekvencē ir sabāzts tik liels kanālu skaits, ka tur vienkārši nekam labākam nepietiek vietas. Vēl jau ir tāda lieta, ka satura radītājiem diez vai būs pieejams Vienspatsmājās 2 UHD izšķirtspējā un diez vai kāds spēs nopirkt hoķa čempi baigi augstā izšķirtspējā.

Izslēdzot piemēram kādu no HD(kabelis) kanāliem kvalitāte ir salīdzinoši ļoti labākā nekā ne HD kanālam. Un man ir 43 collu UHD .
Satura rādītājiem droši vien nebūs viens pats mājās UHD kvalitātē ,bet HD kvalitātē noteikti būtu. Skatos ,kā pat ļoti vecam filmām ir tas HD .