Televizora izvēle.

Sveiki.
Domāju par TV iegādi, tikkai esmu nedaudz apjucis piedāvājuma klāstā…LED,LCD…UHD 4K, OLED…utt. Cik jēdzīgi ir iegādāties krutu TV ja latvijā televīzijas sniedzēji nespēj nodrošināt tik kvalitatīvu signālu. Es dzīvoju latvijas mazpilsētā, kur nav ne baltkom ne citas kabeļtelevīzijas, maksimums lattelekom virszemes televīzija.Un internets man ir lmt bezvadu ar rūteri un āra antena. Skatos protams arī uz smart tv. Ja kādam sapratne tad varu uzrakstīt savus ‘‘neta’’ mērījumus lai kāds zinošs cilvēks varētu saprastu un iespējams ieteiktu ko labāku. Internets ir 4G…Lejuplāde-22.76 Mbit/s, Augšupielāde-19.37 Mbit/s
Vairāk sliecos uz Samsung…un kādiem jābūt TV tehniskajiem datiem lai pietiktu vismaz manam internetam.
Paldies jau iepriekš par atbildēm.

Hey. Varu pārdalīties ar savu pieredzi. Paķēru 4k Tv pa 400 eiro Philips 43pus6101/12. 43, collas.
Iegādāties full hd tv , manuprāt, būtu muļķīgi. Reāli novecojis standarts,lai gan mums televīzijas kvalitāte ir 15 gadus veca ,un neko vairāk kā par pāris hd kanāliem neatbalsta būsi vismaz nodrošinājies tehniski uz 10 gadiem uz priekšu. Tas nav telefons ko mainīt ik pēc 2 gadiem. Par 4k saturu runājot… pašam ir kabeļtelevīzija. ir kādi 10 ārzemju Hd kanāli ,kuri izskatās ļoti labi salīdzinot ar Tv3 vai lnt. Bija manīts testa kanāls (rādīja īsu klipu) , kurš ķipa rāda uhd.Sākumā smagi apšaubīju vai tas pat ir FHD ,bet palasot interneta atradu ,ka pa kabeli tehniski ir iespējams virzīt uhd saturu.Vai tas ko redzēju bija 4k vai fhd nezinu ,bet izskatījās ļoti labi.Pienemu ,ka pēc 5 gadiem tv3 noteikti būs hd kvalitātē. enivēj… netflix piedāvā 4k saturu par 11 eiram mēnesī.

p.s Philips Tv gan vairs neņemtu.Problemas ar softu.
p.s.s 4k saturs stundas laikā noēd 7-10 gb. netflix minimums ,lai skatītos 4k bija 17-20 mb.s lejupielāde.

Es arī sliecos piekrist battleborn un teikšu, ka labāk šobrīd izvēlēties UHD izšķirtspējas televizoru. Tas tomēr ir produkts, ko nemainam ik gadu. OLED pagaidām ir pārāk dārgi, tāpēc paliekam pie LCD televizoriem. Tālāk jau jāskatās uz konkrēto piedāvājumu un specifiskām vajadzībām. Es neieteiktu pirkt Android darbinātu TV, jo būs vienas vienīgas klapatas un kāršanās. Runā, ka Sony prot veidot kvalitatīvus displejus. Ar Samsung man nav laba pieredze, jo pat dārgiem modeļiem pirms kādiem 2 gadiem bija problēmas ar krāsām un apgaismojumu, kas pa stūriem spīdēja cauri panelim. Mana izvēle būtu par kādu no LG televizoriem, jo viņi prot taisīt displeja paneļus, LG ir feinas pultis, kuras kustinot darbojas kā datora pele un viņu webOS operētājsistēma ir vienkārša un bezproblēmu.

Pēc tam pastāsti ko un kāpēc būsi nopircis. Veiksmīgi!

Ar tv os ir baigi interesanti ,un tiešām vienīgais stabilais os ko esmu redzējis ir tieši Lg tv.
Piemēram Philips tv os ir nelietojams ,ja neskaita ieiet netflix. Piemēram, ieiet pat youtube aplikācijā ir problemātiski. Un nesākšu pat stāstīt cik bieži televizors uzkaras cenšoties izmantot smart fīčas ,bet ko tu gribi par 400 eiro. Japriecajas ,ka displejā ir tie 4k un viss.
Par Samsung nemācēšu pastāstīt. Ir ieinteresējuši mazpazīstamu brendu 4k(sharp,hitachi) tv ar smart tv funkcijām ,bet ar mazpazīstamajiem var paveikties ,un var gadīties ,ka domā par striķi kaklā.
Uzreiz būtu arī vēlams saprast ko tu izmantosi,jo manā Philips tv nav amazone pakalpojumi diemžēl. Tikai netflix,megogo…un uzstādīt kādu citu nav iespējams(pagaidām).

p.s neaizmirstam par attālumiem no kuriem būtu ieteicams skatīties 4k saturu. Manu 43 collu tv paredzēts izmantot aptuveni ~1.6m attālumā ,lai izbaudītu visas ekrāna priekšrocības. Tas būtu jāņem vērā ,kad pērc Tv. Šeit gan jāatzīst ,ka ikdienā tik tuvu skatīties tv3 ,lnt būtu katastrofa.

[quote=krizdabz]Es arī sliecos piekrist battleborn un teikšu, ka labāk šobrīd izvēlēties UHD izšķirtspējas televizoru. Tas tomēr ir produkts, ko nemainam ik gadu. OLED pagaidām ir pārāk dārgi, tāpēc paliekam pie LCD televizoriem. Tālāk jau jāskatās uz konkrēto piedāvājumu un specifiskām vajadzībām. Es neieteiktu pirkt Android darbinātu TV, jo būs vienas vienīgas klapatas un kāršanās. Runā, ka Sony prot veidot kvalitatīvus displejus. Ar Samsung man nav laba pieredze, jo pat dārgiem modeļiem pirms kādiem 2 gadiem bija problēmas ar krāsām un apgaismojumu, kas pa stūriem spīdēja cauri panelim. Mana izvēle būtu par kādu no LG televizoriem, jo viņi prot taisīt displeja paneļus, LG ir feinas pultis, kuras kustinot darbojas kā datora pele un viņu webOS operētājsistēma ir vienkārša un bezproblēmu.

Pēc tam pastāsti ko un kāpēc būsi nopircis. Veiksmīgi![/quote]

Paldies, sāk ieviesties vismaz kāda skaidrība. Jo veikalā man pārdotu gan jau to kam vismazākais noiets.
Jā battleborn, un attālums no kura kura skatīšos ir 2,5m…doma ir par 40"
LG ieinteresēja…vnk esmu Samsung fans, bet viss plūst un mainās.
Te ari izskanēja vārds Sharp…savā laikā skaitījās kruti TV…un vispār brends labs.
Te vienā diskusijā bija tēma par gļukiem tieši smārtiem un Samsungiem…tapēc uzrakstīju māsai, viņa nu jau sen dzīvo Nīderlandē.Pirms 3 gadiem pirka Samsungu ari smārtu…UE40H5500AW. Pajautāju vai ir bijušas problēmas…izrādās nekādas. Pieļauju domu, ka mums šeit tirgo arī nekādu labo preci.

Noteikti skaties, lai ir WebOS, jo pārējās ir vienkārši nelietojamas un mirstošas arī atbalsta ziņā. Kā arī reti neparocīgas, pārsvarā.

Zinu, ka vecāki pirms kādiem 4 gadiem iegādājās Samsung LCD ar Smart. Pēc 3 gadiem uz LCD paneļa gan svītras parādijušās, gan pats Smart savā “ātruma” dēļ nav lietojams.

Pirms 6 mēnešiem meklēju sev Smart TV. Finālā biju nonācis līdz Samsung vs LG. Beigu beigās izdarīju izvēli par labu LG 4K TV ar WebOS 3.0. Un savu izvēli nenožēloju nemaz. Pults prīmā, OS fantastiska (visātrākā no visām, kas šobrīd pieejama. Pirms tam mocījos ar Philips. Tā bija elle…, tādēļ vēlējos ātru un lietošanā ērtu OS), ekrāns lielisks (salīdzinot ekrānus, es Samsung atmetu, jo tam tomēr krāsas ir drusku pārsātinātas, līdzīgi, kā telefoniem, kā arī LG ekrāni labāk saskatāmi skatoties no asa leņķa). Katrā ziņā ražotāji ir ļoti līdzīgi, lieliskus aparātus taisa gan viens, gan otrs.

Pačeko šo adresi - http://www.rtings.com/tv , tajā džeki salīdzina TV līdz pēdējiem sīkumiem. Varbūt palīdzēs izlemt kādam par labu! :slight_smile:

40collas uz 2.5 metriem… Budžets neatļauj lielāku? Es tagad mazāku par 55 nemaz neskatītos. 43 likās daudz līdz aizgaju ciemos (55collas),un sapratu ,ka krāniņu mērīšanās man tomēr aktuāla.

Negribu būt ļauns ,bet sievietēm ar tehniku ir kā ir. Vai nu viss labi vai pēdējais mēsls. Abos gadījumos reāli pakaļā. Tas ka mašīna iet nenozīmē ,ka viss labi… redzēt asfaltu starp kājām kamēr brauc nav nekas labs.

[quote=Roberta tētis]Paldies, sāk ieviesties vismaz kāda skaidrība. Jo veikalā man pārdotu gan jau to kam vismazākais noiets.
Jā battleborn, un attālums no kura kura skatīšos ir 2,5m…doma ir par 40"
LG ieinteresēja…vnk esmu Samsung fans, bet viss plūst un mainās.
Te ari izskanēja vārds Sharp…savā laikā skaitījās kruti TV…un vispār brends labs.
Te vienā diskusijā bija tēma par gļukiem tieši smārtiem un Samsungiem…tapēc uzrakstīju māsai, viņa nu jau sen dzīvo Nīderlandē.Pirms 3 gadiem pirka Samsungu ari smārtu…UE40H5500AW. Pajautāju vai ir bijušas problēmas…izrādās nekādas. Pieļauju domu, ka mums šeit tirgo arī nekādu labo preci.[/quote]

ar piekristu

[quote=krizdabz]Es arī sliecos piekrist battleborn un teikšu, ka labāk šobrīd izvēlēties UHD izšķirtspējas televizoru. Tas tomēr ir produkts, ko nemainam ik gadu. OLED pagaidām ir pārāk dārgi, tāpēc paliekam pie LCD televizoriem. Tālāk jau jāskatās uz konkrēto piedāvājumu un specifiskām vajadzībām. Es neieteiktu pirkt Android darbinātu TV, jo būs vienas vienīgas klapatas un kāršanās. Runā, ka Sony prot veidot kvalitatīvus displejus. Ar Samsung man nav laba pieredze, jo pat dārgiem modeļiem pirms kādiem 2 gadiem bija problēmas ar krāsām un apgaismojumu, kas pa stūriem spīdēja cauri panelim. Mana izvēle būtu par kādu no LG televizoriem, jo viņi prot taisīt displeja paneļus, LG ir feinas pultis, kuras kustinot darbojas kā datora pele un viņu webOS operētājsistēma ir vienkārša un bezproblēmu.

Pēc tam pastāsti ko un kāpēc būsi nopircis. Veiksmīgi![/quote]

tas ir izdiskutēts n’reizes visādos tehniskos forumos - ņem vislielāko, kuru vari atļauties, pat ja pirmajā brīdī veikalā liekas, ka tev tik milzīgu ekrānu nevajag. citādi pēc mēneša sāksi domāt, ka varēja jau arī piemest tos eirīšus, lai iegūtu nākošo diagonāli.

pat izšķirtspēja ir mazāk svarīga (saprāta robežās, protams). 4k kontentu vēl jāpameklē, toties diagonāle tev katru dienu acu priekšā. es neaizdomājoties mainītu 4k 40" pret FHD 50-55".

vienīgās kontrindikācijas ir fizisks vietas trūkums vai 101% pārliecība, ka lielāku nevar/nevajag, un arī tad ieteiktu apsvērt vēlreiz :slight_smile:

No SmartTV ieteiktu atturēties vispār. Weba un mediju skatīšanai un dusmīgo putnu trenkāšanai labāk pirkt “dumjo” TV un piepirkt klāt kādu Android bāzētu medijkasti ar AirMouse. Pēc tam būs daudz mazākas galvassāpes par nesaprotamiem baneriem izvēlnēs, pupu audzēšanas un krāna garināšanas reklāmām gar portālu malām vakaros un vispār viss darbosies ātrāk. Pie kam daudz lielāka aplikāciju izvēle un iespējas atjaunot sistēmu.

diemžēl ar dumjo tv izpaliek jaunākās tehnoloģijas utt.

teorētiski - tieši otrādi. smart tv ir divi vienā - tas ir kā veļasmašīna ar žāvētāju kopā. kad nosprāgst - nav ne viena ne otra.
monitoram piepērc to pašu smart - tikai kastītē. pēc gada izdomās jaunu dzelzi kastītē - varēsi nomainīt kastīti -
monitors paliks.

[quote=battleborn]diemžēl ar dumjo tv izpaliek jaunākās tehnoloģijas utt.

[quote=Lapsinieks]teorētiski - tieši otrādi. smart tv ir divi vienā - tas ir kā veļasmašīna ar žāvētāju kopā. kad nosprāgst - nav ne viena ne otra.
monitoram piepērc to pašu smart - tikai kastītē. pēc gada izdomās jaunu dzelzi kastītē - varēsi nomainīt kastīti -
monitors paliks.

Tieši to arī domāju. Ir pieredze ar draugu SmartTV, kuru “viedā” daļa 2 gadu laikā palika arvien lēnāka. Pie kam “izklaides iespējas” ar katru jauninājumu uzvedās arvien uzbāzīgāk. Pārlūks tur jau no sākuma bija lēns. Vieniem draugiem TV vieduma problēma tika atrisināta vienā reizē ar šādu medijkasti. Nu jau vairāk kā mēnesi dzirdu, ka viss ir labi un ātri un rāda visu gan no weba gan portāliem un reklāmu arī nav. TV palicis tikai kā monitors.

Ir ļoti maz 4k tv bez Smārta, ar vismaz 55 collam. Ar labu attēla kvalitāti-krāsu, vienmērīgu displeja apgaismojumu ,hdr iespējām utt. Vari jau nopirkt vecu lcd un pielikt to kasti ,bet vai tiešām grūti paķert ko sakarīgu? Tā jau pie televizora pieslēgtas vairākas ierīces ,un tagad vēl kādu kasti un atsevišķu pulti? Browsera izmantošana tv ir sava veida sevis mocīšana. Jā,to var izdarīt ,bet cik pašrocīgi? dators nav? telefons nav? Domāt ,ka 60 eiro kaste un lcd displejs ar Fhd ir vienā līmenī ar 4k Smārtu ir smieklīgi. Tiesa katram savs…
Un salīdzināt 2 gadus vecus smartus ar labas klases jauniem lg nevar.

[quote=Krotow][quote=Lapsinieks]teorētiski - tieši otrādi. smart tv ir divi vienā - tas ir kā veļasmašīna ar žāvētāju kopā. kad nosprāgst - nav ne viena ne otra.
monitors paliks.

[/quote][/quote]

Tieši to arī domāju. Ir pieredze ar draugu SmartTV, kuru “viedā” daļa 2 gadu laikā palika arvien lēnāka. Pie kam “izklaides iespējas” ar katru jauninājumu uzvedās arvien uzbāzīgāk. Pārlūks tur jau no sākuma bija lēns. Vieniem draugiem TV vieduma problēma tika atrisināta vienā reizē ar šādu medijkasti. Nu jau vairāk kā mēnesi dzirdu, ka viss ir labi un ātri un rāda visu gan no weba gan portāliem un reklāmu arī nav. TV palicis tikai kā monitors.[/quote]

bet… "Un salīdzināt 2 gadus vecus smartus ar labas klases jauniem lg nevar. " šis jau pēc diviem gadiem attieksies arī uz šodien jauno labās klases LG. [quote=battleborn]Ir ļoti maz 4k tv bez Smārta, ar vismaz 55 collam. Ar labu attēla kvalitāti-krāsu, vienmērīgu displeja apgaismojumu ,hdr iespējām utt. Vari jau nopirkt vecu lcd un pielikt to kasti ,bet vai tiešām grūti paķert ko sakarīgu? Tā jau pie televizora pieslēgtas vairākas ierīces ,un tagad vēl kādu kasti un atsevišķu pulti? Browsera izmantošana tv ir sava veida sevis mocīšana. Jā,to var izdarīt ,bet cik pašrocīgi? dators nav? telefons nav? Domāt ,ka 60 eiro kaste un lcd displejs ar Fhd ir vienā līmenī ar 4k Smārtu ir smieklīgi. Tiesa katram savs…
Un salīdzināt 2 gadus vecus smartus ar labas klases jauniem lg nevar.

[quote=Krotow][quote=Lapsinieks]teorētiski - tieši otrādi. smart tv ir divi vienā - tas ir kā veļasmašīna ar žāvētāju kopā. kad nosprāgst - nav ne viena ne otra.
monitors paliks.

[/quote]

Tieši to arī domāju. Ir pieredze ar draugu SmartTV, kuru “viedā” daļa 2 gadu laikā palika arvien lēnāka. Pie kam “izklaides iespējas” ar katru jauninājumu uzvedās arvien uzbāzīgāk. Pārlūks tur jau no sākuma bija lēns. Vieniem draugiem TV vieduma problēma tika atrisināta vienā reizē ar šādu medijkasti. Nu jau vairāk kā mēnesi dzirdu, ka viss ir labi un ātri un rāda visu gan no weba gan portāliem un reklāmu arī nav. TV palicis tikai kā monitors.[/quote][/quote]

[quote=battleborn]Ir ļoti maz 4k tv bez Smārta, ar vismaz 55 collam. Ar labu attēla kvalitāti-krāsu, vienmērīgu displeja apgaismojumu ,hdr iespējām utt. Vari jau nopirkt vecu lcd un pielikt to kasti ,bet vai tiešām grūti paķert ko sakarīgu? Tā jau pie televizora pieslēgtas vairākas ierīces ,un tagad vēl kādu kasti un atsevišķu pulti? Browsera izmantošana tv ir sava veida sevis mocīšana. Jā,to var izdarīt ,bet cik pašrocīgi? dators nav? telefons nav? Domāt ,ka 60 eiro kaste un lcd displejs ar Fhd ir vienā līmenī ar 4k Smārtu ir smieklīgi. Tiesa katram savs…
Un salīdzināt 2 gadus vecus smartus ar labas klases jauniem lg nevar.[/quote]

Tas tiesa ka virs 42" kategorijā praktiski jau visi TV ir vairāk vai mazāk “smart…”. To nākas pieciest kā neizbēgamo ļaunumu. Iespēju lietot interneta servisus TV it kā pat varētu uzskatīt par ērtību. Taču realitātē “viedums” pārvēršas par traucēkli. Labi, ka līdz šim “standarta” TV pusē ir tikai izvēlnes ar darbību un konfigurēšanas punktiem (kanāli, attēla un skaņas parametri u.tml.). Un “viedums” izpaužas tikai aplikāciju un interneta servisu pusē. Taču šaubos vai tas tā ilgi turpināsies. Par neatslēdzamajām reklāmām standarta TV izvēlnēs Kursorā nesen rakstīja. Ja to tiešām palaidīs, šaubos, vai šī sērga aprobežosies tikai ar Samsung aparātiem. Un reklāmas TV izvēlnēs ir tikai ziediņi. Esi padomājis, ka TV var pierakstīt tavu TV un interneta lietošanas vēsturi un nosūtīt “kur vajag”? Tāpat nav iespējams tikt vaļā no sistēmā preinstalētajām aplikācijām, kuras rēgojas aplikāciju izvēlnes ekrānā samiksētas kopā ar kaut kādu anime paskata spēļu un filmu, kuras nekad neskatīšos (kaut kas tāds ir vnk smadzeņu nāve) reklāmām. YouTube var skatīties… nu labi, tiesa, tikai ar līdzi piemestajām reklāmām. Ir Netflix - par tā “pielāgotību” vietējam tirgum te bija jau daudz sēra un piķa izliets. Vēl kaut kāda draza, ko nevar ne noinstalēt ne īsti paslēpt. Ir pārlūkprogramma - lēna, taču ar Flash - oho, tad jau varam iet filmas skatīties… Nu jā, skatīties varam, taču gar malām rotējošas krānu pagarinātāju reklāmas. Atslēgt tās nevar, jo pluginu nav (atā atā, Adblock) un nav arī DNS filtra. Vēl pāris sīkumi. Vienlaicīgi nevar rakstīt latviešu un krievu valodā. Var tikai vienā no, iepriekš pārslēdzot lokalizāciju sistēmas konfigurācijā. Šodien tāda lokalizācijas uzvedība jau ir anahronisms. Otrkārt aplikācijas nevar ne īsti pielikt ne atjaunot, jo aplikāciju bode ir katram TV izstrādātājam sava. T.i. Android bāzētajiem TV tikt pie Play nespīd, tāpat kā ieinstalēt kaut ko paša no turienes atnestu. Tāda lūk situācija ar SmartTV šodien. Īsais secinājums - nav vērts. Vismaz līdz kamēr ražotāji sapratīs, ka TV pērk lietotāja izvēlētā satura apskatei visā ekrānā, nevis tā rādīšanai ceturtdaļekrānā ar rotējošiem pipukiem apkārt. Ka es nevēlos skatīties pamperu un topshopa reklāmas TV konfigurēšanas izvēlnēs (par šādām “idejām” prasās atjaunot nāvessodu pielietošanai izņēmuma kārtā). Un ka ir iestājies jau 2017. gads, nevis 1997. - tas par lokalizāciju.

Pārlūka izmantošana filmu skatīšanai nav manis izdomāta sīkstuļa mocība. Ir portāli, kuros var par brīvu skatīties filmas. Pāris manu draugu to izmanto. Ir pāris nianses: 1) video tur bieži rāda Flash pleijerī un 2) gar malām rāda reklāmas, kuras pēc 21 vakarā kļūst jaunāka gadagājuma skatītājiem nepiemērotas (vai arī ir tādas visu laiku). 2 gadus vecam SmartTV 1) vēl nav problēma. Taču ar 2) aizvākšanu tas galā vairs netiek. Augšminētā medijkaste šo sviestu un arī vairākas citas iedzimtās “gudrās” ķezas atrisināja ātri un nesāpīgi.

Augstāk jau rakstīja, ka pēc pāris gadiem to pašu varēs teikt par šodienas jaunajiem viedTV. Tā TV daļa, kas rāda attēlu, pārdzīvo “viedo” vēl vairāku gadu garumā (t.i. TV kā monitors izmantojams bez ierobežojumiem vēl pēc 10 gadiem vai pat ilgāk). Kur pretī “viedums” ir tieši atkarīgs no iebūvētā “datora” spējām, kuras pēdējos gados morāli noveco vai kur ātri. Un to diemžēl vairs nevar atjaunot bez TV nomaiņas. Tāpēc iespēja paturēt TV kā monitoru un skatīties tiešsaistes saturu caur medijkasti šķiet daudz ekonomiskāka. Starp citu augšminētā kaštele spēj rādīt pilnu 4K attēlu. Protams, lai to novērtētu, TV jābūt ar 4K ekrānu.

Manā Philips tv , kurš tiesa ir lēnāks par pensionāru nekādu reklāmu nav. Esmu laimīgs ,ka ir netflix un pāris citas aplikācijas ,kuras strādā izcili. Nekadus citus mēslus nemaz neaiztieku(televizors uzkaras pāris minūtēs(google photos utt). Saprotu ,ka naudas jautājums ir aktuāls ,bet ja negribi skatīt desiņas ekrāna mala,tad varbūt tomēr abonēt to pašu netflix nav tik traki? Vai tomēr saslēgt datoru ar tv un laist filmas caur to? Enivej… vismaz es negaidītu no Tv datora cienīgu veiktspēju. Uzskatu ,ka maksā jau par ekrana kvalitāti un collām. Šaubos vai to cenu kāpina smart fīčas iekš tv…ne tā? vai es greizo domāju

[quote=Krotow][quote=battleborn]Ir ļoti maz 4k tv bez Smārta, ar vismaz 55 collam. Ar labu attēla kvalitāti-krāsu, vienmērīgu displeja apgaismojumu ,hdr iespējām utt. Vari jau nopirkt vecu lcd un pielikt to kasti ,bet vai tiešām grūti paķert ko sakarīgu? Tā jau pie televizora pieslēgtas vairākas ierīces ,un tagad vēl kādu kasti un atsevišķu pulti? Browsera izmantošana tv ir sava veida sevis mocīšana. Jā,to var izdarīt ,bet cik pašrocīgi? dators nav? telefons nav? Domāt ,ka 60 eiro kaste un lcd displejs ar Fhd ir vienā līmenī ar 4k Smārtu ir smieklīgi. Tiesa katram savs…
Un salīdzināt 2 gadus vecus smartus ar labas klases jauniem lg nevar.[/quote]

Tas tiesa ka virs 42" kategorijā praktiski jau visi TV ir vairāk vai mazāk “smart…”. To nākas pieciest kā neizbēgamo ļaunumu. Iespēju lietot interneta servisus TV it kā pat varētu uzskatīt par ērtību. Taču realitātē “viedums” pārvēršas par traucēkli. Labi, ka līdz šim “standarta” TV pusē ir tikai izvēlnes ar darbību un konfigurēšanas punktiem (kanāli, attēla un skaņas parametri u.tml.). Un “viedums” izpaužas tikai aplikāciju un interneta servisu pusē. Taču šaubos vai tas tā ilgi turpināsies. Par neatslēdzamajām reklāmām standarta TV izvēlnēs Kursorā nesen rakstīja. Ja to tiešām palaidīs, šaubos, vai šī sērga aprobežosies tikai ar Samsung aparātiem. Un reklāmas TV izvēlnēs ir tikai ziediņi. Esi padomājis, ka TV var pierakstīt tavu TV un interneta lietošanas vēsturi un nosūtīt “kur vajag”? Tāpat nav iespējams tikt vaļā no sistēmā preinstalētajām aplikācijām, kuras rēgojas aplikāciju izvēlnes ekrānā samiksētas kopā ar kaut kādu anime paskata spēļu un filmu, kuras nekad neskatīšos (kaut kas tāds ir vnk smadzeņu nāve) reklāmām. YouTube var skatīties… nu labi, tiesa, tikai ar līdzi piemestajām reklāmām. Ir Netflix - par tā “pielāgotību” vietējam tirgum te bija jau daudz sēra un piķa izliets. Vēl kaut kāda draza, ko nevar ne noinstalēt ne īsti paslēpt. Ir pārlūkprogramma - lēna, taču ar Flash - oho, tad jau varam iet filmas skatīties… Nu jā, skatīties varam, taču gar malām rotējošas krānu pagarinātāju reklāmas. Atslēgt tās nevar, jo pluginu nav (atā atā, Adblock) un nav arī DNS filtra. Vēl pāris sīkumi. Vienlaicīgi nevar rakstīt latviešu un krievu valodā. Var tikai vienā no, iepriekš pārslēdzot lokalizāciju sistēmas konfigurācijā. Šodien tāda lokalizācijas uzvedība jau ir anahronisms. Otrkārt aplikācijas nevar ne īsti pielikt ne atjaunot, jo aplikāciju bode ir katram TV izstrādātājam sava. T.i. Android bāzētajiem TV tikt pie Play nespīd, tāpat kā ieinstalēt kaut ko paša no turienes atnestu. Tāda lūk situācija ar SmartTV šodien. Īsais secinājums - nav vērts. Vismaz līdz kamēr ražotāji sapratīs, ka TV pērk lietotāja izvēlētā satura apskatei visā ekrānā, nevis tā rādīšanai ceturtdaļekrānā ar rotējošiem pipukiem apkārt. Ka es nevēlos skatīties pamperu un topshopa reklāmas TV konfigurēšanas izvēlnēs (par šādām “idejām” prasās atjaunot nāvessodu pielietošanai izņēmuma kārtā). Un ka ir iestājies jau 2017. gads, nevis 1997. - tas par lokalizāciju.

Pārlūka izmantošana filmu skatīšanai nav manis izdomāta sīkstuļa mocība. Ir portāli, kuros var par brīvu skatīties filmas. Pāris manu draugu to izmanto. Ir pāris nianses: 1) video tur bieži rāda Flash pleijerī un 2) gar malām rāda reklāmas, kuras pēc 21 vakarā kļūst jaunāka gadagājuma skatītājiem nepiemērotas (vai arī ir tādas visu laiku). 2 gadus vecam SmartTV 1) vēl nav problēma. Taču ar 2) aizvākšanu tas galā vairs netiek. Augšminētā medijkaste šo sviestu un arī vairākas citas iedzimtās “gudrās” ķezas atrisināja ātri un nesāpīgi.

Augstāk jau rakstīja, ka pēc pāris gadiem to pašu varēs teikt par šodienas jaunajiem viedTV. Tā TV daļa, kas rāda attēlu, pārdzīvo “viedo” vēl vairāku gadu garumā (t.i. TV kā monitors izmantojams bez ierobežojumiem vēl pēc 10 gadiem vai pat ilgāk). Kur pretī “viedums” ir tieši atkarīgs no iebūvētā “datora” spējām, kuras pēdējos gados morāli noveco vai kur ātri. Un to diemžēl vairs nevar atjaunot bez TV nomaiņas. Tāpēc iespēja paturēt TV kā monitoru un skatīties tiešsaistes saturu caur medijkasti šķiet daudz ekonomiskāka. Starp citu augšminētā kaštele spēj rādīt pilnu 4K attēlu. Protams, lai to novērtētu, TV jābūt ar 4K ekrānu.[/quote]

TV tomēr pērk, lai to skatītos vienlaicīgi vairākas personas no lielāka attāluma. Tāpēc pamata tirgus segments ir TV ar 40-60 collu 16:9 un 16:10 HD ekrāniem. Pēdējā laikā pievienojās arī TV ar 4K izšķirspēju. Datoru monitorus šoreiz neaiztiksim - tiem ir savs specifisks pielietojums, kas ar TV pārklājas minimāli. Pirmkārt jau izmēru dēļ, kas monitoriem vienkārši neder skatīšanai no lielāka attāluma. Pat dārgā gala datora monitori tam būs par mazu. Tātad par TV. Pēdējā laikā nav retums arī skatītāji, kuri ierastos TV satura piegādes veidus (virszemes un kabeļtelevīziju) nemaz nelieto un visu skatās caur internetu. Manis pieminētie draugi ar medijkasti ir tieši šis gadījums. Tātad, ja TV skatītāji pārvirzās uz internetu, tad teorētiski būtu jāpalīdz viņiem tur justies ērti, lai skatītāji to novērtētu un pirktu tieši konkrēto ražotāju aparātus. Tādēļ, lai pārdotu arvien jaunus TV modeļus, ražotāji tos sākuši aprīkot ar interneta lietošanas iespēju, kas nosaukta par smart… kautko. Skan jau daiļi. Praksē tā diemžēl saslēdzas šķērsām ar vēlmi papildus noslaukt reklāmdevēju naudu, autortiesību organizāciju prasībām, lietotāju paradumu statistikas vācējiem (vēl papildus $$$ + darbības, kas jau robežojas ar spiegošanu) un savdabīgu izstrādātāju izpratni par to, kā vispār lietotāja interfeisam televizorā jāizskatās. Galā iegūstam TV, kur ekrāns pārbāzts ar nevajadzīgām neatslēdzamām aplikācijām, no kurām 2/3 ir tikai reklāmu saites, apkārt virpuļo vietējo vairumtirgošanas tīklu reklāmas, banerus rāda arī izvēlnēs, pat no USB diska skatītām filmām pa vidu pēkšņi izlec reklāmas pauzes, reklāmas stāvgrūdām lec ārā arī YouTube un interneta portālos - un atslēgt tās nevar. Pie kam pašas interneta lietošanas iespējas darbojas viduvēji un lēni, pat salīdzinot ar budžeta smartfona darbību. Tā “viedums” pārvēršas baisā traucēklī. Labi vēl ja '“parastā” TV funkcionalitāte tev nepiedāvā nopirkt veļas ziepes un virvi. Domāju, ka tas vairs nav uz ilgu laiku.

Saprotu ko Tu vēlies pateikt. Taisnība jau ir …ja funkcija ir paredzēta ,tad viņai ir jāstrādā kā nākas neviss jādomā par kastes iegādi ,kuras īpašības vajadzētu nodrošināt jau televizoram sākotnēji. Nezināju ,ka reklāmas pat met ,ja skaties no usb :confused: tas jau ir iemesls atturēties no šī ražotāja. Varbūt tad vērts pameklēt review mazāk zināmām firmām (sharp example). Kā tajā pusē jūrai visu dara

TV tomēr pērk, lai to skatītos vienlaicīgi vairākas personas no lielāka attāluma. Tāpēc pamata tirgus segments ir TV ar 40-60 collu 16:9 un 16:10 HD ekrāniem. Pēdējā laikā pievienojās arī TV ar 4K izšķirspēju. Datoru monitorus šoreiz neaiztiksim - tiem ir savs specifisks pielietojums, kas ar TV pārklājas minimāli. Pirmkārt jau izmēru dēļ, kas monitoriem vienkārši neder skatīšanai no lielāka attāluma. Pat dārgā gala datora monitori tam būs par mazu. Tātad par TV. Pēdējā laikā nav retums arī skatītāji, kuri ierastos TV satura piegādes veidus (virszemes un kabeļtelevīziju) nemaz nelieto un visu skatās caur internetu. Manis pieminētie draugi ar medijkasti ir tieši šis gadījums. Tātad, ja TV skatītāji pārvirzās uz internetu, tad teorētiski būtu jāpalīdz viņiem tur justies ērti, lai skatītāji to novērtētu un pirktu tieši konkrēto ražotāju aparātus. Tādēļ, lai pārdotu arvien jaunus TV modeļus, ražotāji tos sākuši aprīkot ar interneta lietošanas iespēju, kas nosaukta par smart… kautko. Skan jau daiļi. Praksē tā diemžēl saslēdzas šķērsām ar vēlmi papildus noslaukt reklāmdevēju naudu, autortiesību organizāciju prasībām, lietotāju paradumu statistikas vācējiem (vēl papildus $$$ + darbības, kas jau robežojas ar spiegošanu) un savdabīgu izstrādātāju izpratni par to, kā vispār lietotāja interfeisam televizorā jāizskatās. Galā iegūstam TV, kur ekrāns pārbāzts ar nevajadzīgām neatslēdzamām aplikācijām, no kurām 2/3 ir tikai reklāmu saites, apkārt virpuļo vietējo vairumtirgošanas tīklu reklāmas, banerus rāda arī izvēlnēs, pat no USB diska skatītām filmām pa vidu pēkšņi izlec reklāmas pauzes, reklāmas stāvgrūdām lec ārā arī YouTube un interneta portālos - un atslēgt tās nevar. Pie kam pašas interneta lietošanas iespējas darbojas viduvēji un lēni, pat salīdzinot ar budžeta smartfona darbību. Tā “viedums” pārvēršas baisā traucēklī. Labi vēl ja '“parastā” TV funkcionalitāte tev nepiedāvā nopirkt veļas ziepes un virvi. Domāju, ka tas vairs nav uz ilgu laiku.[/quote]