Tet optika ar 'bezmaksas' modemu

kāds ir pēdējā laikā pieslēdzis tet optiku? interesē, vai līdzdotais verķis izsniedz klientam ne-NAT-otu dinamisko IP un vai strādā uPnP, lai programmas var atvērt sev vajadzīgos portus uz ārpasauli? varbūt portus pat ļauj konfigurēt ar rokām?

Bridge režīmā iekārtai aiz tet ONT būs publiska dinamiska IP adrese.
Par UPnP nesapratu - ja domāts bridge režīmā, tad tam nav nekāds sakars ar tādiem protokoliem kā UPnP, kas strādā augstākos līmeņos, t.i., par UPnP atbalstīšanu/neatbalstīšanu atbildēs iekārta, kas pieslēgta bridge režīmā pie tet ONT.

tā iet, kad rokas raksta ātrāk nekā tiek noformulēta doma :)

tie bija domāti divi gadījumi — vai konfigurēts kā bridžs, ja nē — vai strādā uPnP un port mapping?

Ja zināms kāds ONT tiks piešķirts vai jau ir piešķirts, tad aplūko ONT specifikāciju. Vismaz kādu pusotru gadu atpakaļ lietotājs pats varēja konfigurēt iekārtu caur web interfeisu pēc saviem ieskatiem, varbūt ir kaut kas mainījies šajā ziņā, negribu samelot. Ja tas vēl būs aktuāli, tad pirmdien varu sniegt informāciju par Alcatel Lucent I-240W-A.

1 Like

Teorētiski web interfeiss ir ar lielāko daļu opciju disabled. Bet tā disablošana ir tikai frontendā. JA grib kaut ko mainīt, tad ir bik jāpabakstās caur dev tools noņemt html elementam disabled atribūtu, un lieto ko vēlies bez problēmām. Tādā veidā es ieslēdzu visus ethernet portus (3 bija bridge mode by default), un taisīju port forwarding.

1 Like

es pieteicos optikai uz augusta beigām, kad uzstādīs konkrētu ONT, tad arī rakšu tālāk. paldies par info.

varbūt portus pat ļauj konfigurēt ar rokām?

  • vēl pagājušo nedēļ modēmā liku portu ranges pret iekšējo adresi - viss ok. + uzliku no-ip servisu, lai nevajadzētu sekot līdz ārējās IP maiņai. Viss tika darīts uz viņu dotā hujavej modēma. uPnP neesmu pētijis. Ja portu mapingam rūtera restartu nevajadzēja, tad no-ip servisa aktivizēšanai gan vajadzēja
1 Like